Třináct minut  (Thirteen Minutes)
R: Petr Ruttner V: Studio FAMU, 1964 VV: Fiala Karel (výroba)Petr Kubánek N: Milan Pešek S: Milan Pešek K: Miloslav FilipKarel Slach Hu: Josef Ceremuga Arch: Aleš Voleman Ma: Václav Krolop St: Petr Ruttner Zv: Oldřich Tichý H: Vít Olmer (Radek), Miroslav Nohýnek (Franta), Eduard Dubský (Jarda), Jana Břežková (Olinka, Jardova přítelkyně), Ludmila Roubíková (hostinská), Michal Pospíšil (kluk s pivem) Fo: 35 mm Ve: česká © Národní filmový archiv 
 
   Dva studenti se v hospodě vzájemně provokovali a jeden z nich, Radek, teď drží v natažené ruce půllitr plný piva a hodlá to vydržet třináct minut. Jeho kamarád Franta mu měří na kapesních hodinkách čas. Pan Jarda s mladičkou přítelkyní Olinkou si k ním přisedli a záležitost komentují. Jarda před obdivnýma očima dívky poučuje oba mladíky o tom, že nejde o sázku, když si neurčili výhru. Dívka kolísá ve své přízni mezi pohledným Radkem a postarším přítelem. Čas plyne a orosený Radek už drží sklenici jen z posledních sil. Jenomže hloupé řeči spolustolovníků ho dráždí, a tak čtyři sekundy před koncem úmyslně skončí. Franta ho chápe, ale dotčený Jarda s Olinkou se okamžitě zvednou a odejdou.
   Two students provoke each other in a pub and one of them, Radek, suddenly finds himself holding a pint in an outstretched hand and intends to stick out for thirteen minutes. His friend Franta measures time on his pocket watch. Mr Jarda and his very young girlfriend Olinka joins them at the table and comments on the "event." Jarda, in front of the admiring eyes of the girl, preaches to the two young men that there is no bet if no prize was set in advance. The girl's favour oscillates between the handsome Radek and her elderly boyfriend. Time passes and sweating Radek holds the glass up with the last dregs of his strength. The silly talk of his table-companions, however, irritates him and he intentionally gives up four seconds before the end. Franta understands, but the offended Jarda and Olinka immediately get up and leave.