Třiatřicet stříbrných křepelek  (Thirty-three Silver Quails)
R: Antonín Kachlík V: Filmové studio Barrandov, 1964 Sk: Šmída - Fikar VV: Eliška Nejedlá N: novela Třiatřicet stříbrných křepelek S: Antonín KachlíkJan Trefulka TS: Antonín Kachlík PR: Miroslav Kubišta AR: Věra PištěkováVěra Kalesová K: Jan Němeček DK: Karel Hejsek AK: Jaroslav Kaiser Hu: Vladimír Sommer; archivní – Georges Bizet: převzatá Carmen (Toreadore smělý)píseň Nahr: FISYO, Orchestr Gustava Broma Dir: František BelfínGustav Brom Zp: Helena BlehárováGustav Brom Arch: Milan Nejedlý Kost: Marta BártováBlažena ŠevčíkováLadislav Tomek Ma: Anežka KunováJiřina BissingerováPetr Jílovec St: Jaromír Janáček Zv: Ladislav HausdorfBrunclík Bohumír /zvukové efekty/ Op: Hrabovský František pplk.Blažek Jaroslav JUDr. H: Alena Vránová (Jarka Hanáková, pracovnice Domu os), Václav Voska (sazeč Karel Raška, Jarčin milenec), Josef Langmiler (Hanák, Jarčin manžel), Jiří Holý (soudce), Ladislav Křiváček (výtvarník Jirka), Josef Beyvl (tajemník MNV Mikšíček), Rudolf Chromek (ředitel Domu osvěty), Mahulena Kulendíková (Hanákova milenka), Tamara Řezáčová (Eva, dcera Hanákových), Rudolf Řepík (Petr, syn Hanákových), Karel Pavlík (obžalovaný Císař), Světla Amortová (Císařova žena), Josef Větrovec (pracovník Jihomoravských tiskáren), Josef Kozák (starý zahradník), Fišer Stanislav (2) (Arnošt, Jarčin kolega), František Holar (Jarčin kolega), František Daniel (přísedící u soudu), Alena Růžičková (sousedka), Ladislav Večeřa (milenec), Viktor Očásek (vrátný v tiskárně), Jarmila Navrátilová (Machová, Jarčina kolegyně), Milana Melcerová (brýlatá Jarčina kolegyně), Ela Šilarová (žena v obchodě), Vlastimil Čaněk (řidič), Otakar Brousek (prokurátor), Miloslav Janovský (kněz), Václav Wasserman (hráč šachů), Jiří Stivín (mladík u hracího automatu), Helena Blehárová (zpěvačka), Orchestr Gustava Broma (orchestr), Gustav Brom (zpěvák a dirigent), Vítězslav Černý (muž s hadicí), Jan Trefulka (brýlatý muž v hospodě), Miroslav Hedánek (solidní otec), Jiřina Barášová (kamarádka Hanákovy milenky), Ladislav Gzela (opilec), František Kubíček (opilec), M. Brabcová (žena v restauraci), Věra Barešová (zapisovatelka u soudu), H. Blahotová (brýlatá dívka) Spol: Jiří HlupýVěra HouškováEva Lichtensteinová Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 10.09.1965 
 
   Jarka Hanáková je vdaná žena a matka dvou malých dětí. Právě dnes má třicáté třetí narozeniny a tento fakt ji přiměje k hlubšímu zamyšlení nad jejím životem. Manžel jí ráno lhostejně sdělí, že jede na služební cestu. Je zřejmé, že se z jejich vztahu vytratila láska. Jarka vede děti do školky. Cestou se zastaví v tiskárně, kde pracuje její milenec Karel, aby se mu omluvila z domluvené odpolední schůzky. Kolegové z Domu osvěty, kde je zaměstnána, jí gratulují k narozeninám, ale krátká oslava končí trapnou hádkou spolupracovníků. Jarka jde na služební návštěvu do blízké vesnice. Setkání s tajemníkem MNV je nepříjemné a kontrola Jarku neuspokojí. Mnoho věcí je formálně vykazováno na papíře, ale ve skutečnosti se nic neděje. Při návratu do města zahlédne Jarka na nádraží svého muže v důvěrném hovoru s mladou ženou. Jako přísedící se Jarka zúčastní zasedání pracovního soudu. Vidí, že souzený muž je jenom obětním beránkem, který má pykat za nepořádky ve svém podniku. Večerní návštěva vinárny a intimní schůzka s Karlem také nesplní očekávání. Jarka se vrací domů k dětem a manželovi. Z oboustranné rozmrzelosti vypukne mezi manželi hádka. Jarka se zavře do koupelny a rozpláče se.
   Jarka Hanáková is a married woman and mother of two little children. Today is the day of her thirty-third birthday and this fact makes her contemplate her life. In the morning, her husband tells her indifferently that he has to go for a business trip. It is obvious that all love between them has faded away. Jarka takes the children to the kindergarten. On the way, she stops by the printing plant where her lover Karel works, to excuse herself from the set afternoon date. Her colleagues from the House of Culture, where she is employed, congratulate her, but the short birthday celebration results in a ridiculous quarrel of the co-workers. Jarka goes for a business visit to a nearby village. Her meeting at the Municipal National Committee is unpleasant and the inspection does not satisfy Jarka - many things are formally returned on paper, but, in fact, nothing happens. On her return to the town, Jarka spots her husband at the railway station in an intimate discussion with a young woman. As an associate judge, Jarka takes part at the session of the labour relations' court. She can plainly see that the judged man is just a scapegoat paying dearly for the disorders of his enterprise. Neither the evening visit to a wine cellar nor the intimate date with Karel fulfil her expectations. Jarka returns home to her children and her husband. Due to the moodiness of the two adults, a quarrel breaks out between them. Jarka locks herself in the bathroom and bursts into tears.