Transit Carlsbad  (Carlsbad Transit)
R: Zbyněk Brynych V: Filmové studio Barrandov, 1966 Sk: Šebor - Bor Dr: Věra Kalábová VV: Eliška Nejedlá N: Josef PickJan Procházka S: Jan ProcházkaZbyněk Brynych TS: Zbyněk BrynychJan KališMilan Nejedlý PR: Ota Koval AR: Věra PištěkováJiřina Matiasková K: Jan Kališ DK: František UldrichAlexandr Rašilov AK: Petr Pešek Hu: Jiří Sternwald; archivní Nahr: FISYO, Studiová skupina Karla Duby Dir: František BelfínKarel Duba Arch: Milan Nejedlý Kost: Olga DimitrovováFrantišek SadílekMarie Broncová Ma: Vladimír PetřinaFrantišek PříhodaJitka Vrbatová St: Miroslav Hájek Zv: Miloš Alster Op: Vladimír PešekA. Altschul H: Valentina Thielová (Elizabet), Miroslav Macháček (profesor dr.Hubert Lucke, biolog), Jiří Adamíra (Francouz Mercadier), Josef Vinklář (Francouz Carter), Jiří Holý (americký agent Penniker), Jaroslav Raušer (Tarten, Pennikerův spolupracovník), Josef Bláha (sovětský generál), Ilja Prachař (náčelník StB), Vladimír Stach (liftboy Antonín), Rudolf Jelínek (vrchní), Zdeněk Dítě (příslušník StB Chmelíček), Bohuš Záhorský (PhDr.Konrád), František Vicena (příslušník StB), Josef Koza (příslušník StB), Viktor Maurer (příslušník StB), Oleg Reif (příslušník StB), Mirko Musil (příslušník StB), Vlastimil Hašek (příslušník StB), Pavla Maršálková (pokojská), Dáša Neblechová (lázeňská), Václav Sloup (expert), Ladislav Smoček (dr.Kabeška), Lena Birková (prodavačka oplatek), Josef Větrovec (velitel Pohraniční stráže), Eva Weissová (úřednice na Rozvadově), Jiří Cimický (muž StB), Jan Hašek (muž StB), Jaroslav Tomsa (muž StB), Otakar Rademacher (muž StB), Jindřich Sejk (muž StB), Jiří Kostka (muž StB), Mirko Musil (muž StB), J. Fiala (muž StB), Miloslav Šindler (příslušník Pohraniční stráže), Vladimír Navrátil (příslušník Pohraniční stráže), J. Brochová (šatnářka), Zdeněk Treybal (průvodce), Antonín Kryl (člen basketbalového mužstva Ranger), Ilja Racek (člen Rangers), Jaroslav Tetiva (člen Rangers), K. Machač (člen Rangers), J. Mikeš (člen Rangers), J. Hartman (člen Rangers), R. Ráž (člen Rangers), J. Dostál (člen Rangers), V. Železný (člen Rangers) Spol: zaměstnanci grandhotelu Moskva-PuMiroslava VopěnkováJitka ŠulcováVilemína BinterováJiří Hlupý Stp: 096.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 25.11.1966 
 
   Rakouský biolog profesor Lucke je autorem významného vynálezu - umělé bílkoviny, která by mohla v budoucnosti nahradit část potravin. Plachý starší muž žije jen svojí vědou a nyní si přijel odpočinout do lázní. Na Karlovy Vary má vzpomínku z dětství, kdy je navštívil se svým otcem. Lucke netuší, že je středem pozornosti mnoha podezřele se chovajících lidí, kteří se stejně jako on ubytovali v luxusním hotelu Moskva-Pupp. Dva Francouzi - Mercadier a Carter - se snaží vloudit do vědcova pokoje a ukrást jeho zápisník. Americký agent Penniker je oba zná jako kolegy v profesi, ale jeho plán je troufalejší. Pozve si do Karlových Varů skupinu mladých mužů - údajně amerických basketbalistů - kteří mají Luckeho unést a v tajném úkrytu v kufru osobního auta dopravit za hranice a pak do Spojených států. Mezitím se s Luckem spřátelila tajemná elegantní paní Elizabet. Do lázní přijedou pracovníci Státní bezpečnosti, upozorněni svým agentem "šestkou" na situaci. Zdánlivě nechají Pennikera uskutečnit akci. Na hraniční přechod v Rozvadově je ale odvezen omámený a spoutaný francouzský agent Carter. Lucke v klidu vychutná svůj lázeňský pobyt. Ve sportovním voze opouští Karlovy Vary agent "šestka", který úspěšně splnil svůj úkol - paní Elizabet.
   Austrian biologist, Professor Lucke, has invented an artificial albumen that may partially substitute for food in the future. The shy elderly man lives only for his science and has now come to have a rest in a spa. He has nice memories of Carlsbad from his childhood when he visited the town with his father. Lucke has no idea about being the centre of attention of a whole lot of suspiciously behaving people who, like him, have rented a room in the luxurious Carlsbad hotel Moskva-Pupp. Two Frenchmen - Mercadier and Carter - try to sneak into the scientist's room and steal his notebook. American agent Penniker knows both of them as colleagues of the same profession but his plan is much more daring. He invites a group of young men - reportedly American basketball players - to Carlsbad to kidnap Lucke, smuggle him over the border in a secret compartment of their car trunk and transport him to the United States. In the meantime, a mysterious elegant lady named Elizabeth has become a friend of Lucke. The members of the secret police arrive to the spa, warned by their agent "Six" about the prepared kidnapping. They seemingly let Penniker carry out the action - but instead of Lucke, the drugged and bound French agent Carter is taken to the border. Lucke peacefully enjoys his spa sojourn. Now we can see Agent "Six" - Elizabeth - leaving Carlsbad in a sport car, having successfully completed her mission.