Těch několik dnů...  (Few Days Those)
R: Yves Ciampi V: Filmové studio Barrandov/Telcia Films S.A. Paris, 1968 Sk: Šmída - Fikar VV: Zdeněk Oves N: Rodolphe-Maurice ArlaudYves CiampiVladimír Kalina S: Rodolphe-Maurice ArlaudYves CiampiVladimír Kalina TS: Yves Ciampi PR: Zdena Pavlátová AR: Jaroslav TomsPascale BreugnotClaude Sambain K: Vladimír NovotnýClaude Saunier DK: Miloš Petrolín AK: Jiří Knotek Hu: Svatopluk HavelkaJean-Jacques DeboutChristian Gaubert; archivní – píseň Anča, kráva, vidle, jak se to rýmuje, lidová francouzská píseň: píseň Krásná růže v sadu kvetla, píseň Chtěl bych jednou holku mít, záleží to na osudu, píseň Gdě eta ulica, píseň Zrcadlo, Černoch Karel (zpěvák): píseň Stůj, občane! Nahr: FISYO Dir: Štěpán Koníček T: Jiří TichotaPavel Žák Zp: sborSpirituál kvintetPetr SvojtkaJiří Ornestskupina OlympicČernoch Karel (zpěvák) Arch: Jan Zázvorka Kost: Olga DimitrovováFrantišek SadílekVěra Kubíková Ma: Rudolf HammerChantal GodaertIvana MestekováMarie Machová St: Georges Alepée Zv: Josef Vlček H: Thalie Frugès (francouzská studentka Françoise Da), Kreuzmannová Alena [dab] (vnitřní hlas Françoise), Philippe Baronnet (Jean-Louis, manžel Françoise), Jana Šulcová (studentka Vladěna Bosáková), Josef Čáp (student Stašek Klika), Vít Olmer (profesor dr.Pavel Kučera), Jiří Ornest (student Kotas), Petr Svojtka (student Kotalík), Ladislav Janský (student Honza), Aloys Rwaka (medik Aloys Mofeba), Plachý Jiří (2) (student Jiří), Lenka Termerová (studentka Ivana), Hana Brejchová (studentka Květa), Radúz Chmelík (profesor Háj), Helena Růžičková (uklízečka na koleji), Kamila Moučková (hlasatelka v televizi), Michel Ducrocq (Philippe), Valérie Vienne (Maite), Daniele Garnier (Virginie), Pascal Fardoulis (starší student), Jean-Pierre Marichal (Gruber), Jiřina Bílá (průvodčí), Alena Balejová (nahá dívka), Jiří Cimický (člen zkušební komise), Kratochvíl Karel (2) (člen zkušební komise), Stanislav Litera (člen zkušební komise), Vladimír Navrátil (člen zkušební komise), Josef Dziedzic (cikánský houslista), Zdeněk Grygárek (profesor), František Hájek (profesor), Jar. Kalivoda (profesor), Bohumil Křížek (profesor), Václav Soldát (profesor), Václav Vodák (profesor), Václav Halama (prodavač párků), Karel Hovorka (prodírající se pán), Robert Morávek (vrátný), Eduard Pavlíček (děkan), Pavel Pavlovský (student), Dimitrij Rafalský (student), Jaroslav Toms (strážmistr VB), Antonín Pražák (taxikář), Jacques Sternberg (spisovatel) Spol: Eva TruchláKarel Vacek Stp: 078.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 24.10.1969 
 
   Je poslední den roku 1968. Mladá Pařížanka Françoise si připíjí se svým obrazem v zrcadle. Je sama a ve vzpomínkách se vrací do Prahy. Jako studentka sociologie dostala stipendium na přípravu diplomové práce v zemích východní Evropy. Do Prahy přijela na začátku listopadu 1967. Hned první den potkala mladého pohledného profesora Pavla Kučeru, který vyučoval na filozofické fakultě francouzskou literaturu. Od prvního okamžiku si byli velice blízcí a nakonec se do sebe zamilovali. Françoise se však ve Francii před odjezdem do Prahy vdala za Jean-Louise. O Vánocích za ním odjela, aby mu navrhla rozvod. I když jejich sňatek byl poněkud lehkovážný, manžel se nechce Françoise vzdát. Mladá žena se vrátila do Prahy. Milostný vztah začala ovlivňovat politická situace bouřlivého Pražského jara. Pavel byl jedním z hlavních aktérů studentských protestů. I Françoise byla před časem v Paříži zapálenou aktivistkou podobných bouří, ale vše pro ni skončilo deziluzí. S Pavlem, který na ni měl málo času, si přestávala rozumět. Jean-Louis jí nakonec zavolal a souhlasil s rozvodem. I když Pavla dál milovala, odmítla se Françoise vzdát nově nabyté svobody. V červnu 1968 opustila Prahu s vědomím, že se již k Pavlovi nevrátí.
   It is the last day of 1968. Young Parisienne Françoise toasts her reflection in a mirror. Sitting alone, she returns to Prague in her memories. As a student of sociology, she received a scholarship to work on her dissertation in East European countries. She arrived in Prague at the beginning of November 1967. On the very first day, she met young handsome Professor Pavel Kučera, who lectured in French literature at the Philosophical Faculty. From the first moment, the two people felt very close to each other and finally fell in love. However, just before her departure for Prague, Françoise had married Jean-Louis in France. She left to see him on Christmas to ask for a divorce. Although their marriage was not very serious, the husband does not want to give up his wife. When the young woman returns to Prague, her relationship begins to be influenced by the political activities of the Prague Spring, with Pavel being one of the main actors of the students' protests. Françoise, too, used to be a devoted activist of similar riots some time ago in Paris, but everything ended in disillusionment for her. Pavel does not have enough time for her and they gradually cease to understand each other. Jean-Louis eventually calls her and agrees to the divorce. Although Françoise still loves Pavel, she refuses to give up her newly acquired freedom. She leaves Prague in June 1968, aware that she would never return to him.