Táto sežeň štěně  (Daddy, Buy Me a Puppy)
R: Milan Vošmik V: Filmové studio Barrandov, 1964 Sk: Švabík - Procházka Dr: Marcela Pittermannová VV: František Milič N: Jan Ryska S: Jan RyskaMilan Vošmik TS: Jan RyskaMilan VošmikMiroslav Horníček PR: Věra Ženíšková AR: Drahomíra ReňákováZdena KracíkováZdena Švarcová K: Jan Novák DK: Rudolf Jokl AK: Jiří Macák Hu: Svatopluk Havelka; archivní – Svatopluk Havelka: píseň Dospělí, dospělí, Svatopluk Havelka: píseň Často na to myslívám, píseň Já jsem malý mysliveček Nahr: FISYO Dir: Štěpán Koníček T: Pavel Kopta Zp: Rudolf Pellarhlas dětskýsbor Arch: Vladimír Labský Kost: Lída NovotnáBlažena ŠevčíkováLadislav Tomek Ma: Karel MarekLibuše HenychováFrantišek Havlíček St: Miroslav Hájek Zv: Stanislav VondrašBrunclík Bohumír /zvukové efekty/ H: Miroslav Horníček (redaktor Hlavsa), Jiřina Šejbalová (babička), Jarmila Smejkalová (Hlavsova žena), Rudolf Řepík (Milan, syn Hlavsových), Zdeněk Deyl (Franta, syn Hlavsových), Zuzana Ondrouchová (Olga, dcera Hlavsových), Jaroslav Marvan (šéfredaktor), Marcela Jandová (Tonina), Čestmír Řanda (Holina), Dagmar Zikánová (Holinova žena), Karel Smyczek (Honza, syn Holinových), Vlastimil Brodský (hajný Jakoubek), Jaroslav Štercl (redaktor), Josef Beyvl (výpravčí), Zdeněk Braunschläger (redaktor), Ivanka Devátá (sekretářka v redakci), Karel Hovorka (muž v plášti), Martin Mrázek (Honza), Vladimír Navrátil (tiskař v redakci), Milan Neděla (praporčík VB Karel, Honzův švagr), Josef Pehr (průvodčí autobusu Vaňha), Josef Příhoda (hostinský), Sonja Sázavská (Jakoubková), Světla Svozilová (starší žena v Povlčíně), Jana Štěpánková (lékařka), Stella Zázvorková (průvodčí tramvaje), Gabriela Bártlová-Buddeusová (správcová), Bohumila Šourková Spol: Jiřina BrandejsováJiří Kotlář Stp: 078.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 06.11.1964 © Národní filmový archiv 
 
   ZZačínají prázdniny a redaktor Hlavsa se těší na klid v domě, až odveze své tři děti a babičku na chalupu. Šéfredaktor ho však nemile zaskočí žádostí o fejetony z dětského života, které mají pravidelně vycházet v letním čase. Babička se na venkově trochu bojí a neuváženě před dětmi projeví přání, že by měli mít na ochranu psa. Děti milují zvířata, a proto radostně souhlasí. Hlavsa nejprve odolává, ale pak přiveze dětem aspoň kotě. Děti to neuspokojí a dál touží po psu. Celá záležitost poslouží Hlavsovi jako námět pro fejeton, který vyvolá nečekaný ohlas. Šéfredaktor mu daruje pro děti štěně. Hlavsa se těší, jak děti v sobotu překvapí. Překvapení však čeká na něho. V chalupě ho přivítá jedenáct psů nejrůznějších ras a velikostí, které jim lidé věnovali po přečtení Hlavsova fejetonu, nebo si je děti opatřily samy.
   The summer school holiday begins and editor Hlavsa is looking forward to having a calm and peaceful house as soon as he takes his three children and grandmother to the summer cottage. The editor-in-chief, however, takes him by unpleasant surprise, asking him to write feature-articles from the life of children, which are to be regularly published in the summer time. The grandmother is a little scared in the countryside and, imprudently, expresses her wish to the children that they should have a dog to guard them. The children love animals, and thus agree happily. Hlavsa first resists but then arrives with a kitten at least. The children are not satisfied with that and go on longing for a dog. The whole matter serves Hlavsa as the subject for his first column, which meets unexpected success. The editor-in-chief gives him a puppy for the children. Hlavsa is looking forward to surprising the children on Saturday - but there is a surprise waiting for him instead. In the cottage, he is welcomed by eleven dogs of various races and sizes which either arrived as gifts from people who had read Hlavsa's articles or the children got themselves.