Svatba jako řemen  (Unfortunate Bridegroom,The)
R: Jiří Krejčík V: Filmové studio Barrandov, 1967 Sk: Šebor - Bor Dr: Václav Šašek VV: František Milič N: Zdeněk Mahler S: Zdeněk MahlerJiří Krejčík TS: Jiří Krejčík PR: Věra Ženíšková AR: Zeno DostálMilena Voborská K: Josef Střecha DK: Ivan Wurm AK: Antonín Vojáček Hu: Zdeněk Liška; archivní – píseň Už mou milou do kostela vedou, Fred RoseHy Heath: píseň Dej mi pár okovů, lidová píseň: píseň V Hodoníně za vojáčka mňa vzali, Jiří Štaidl: píseň Oči má sněhem zaváté, píseň Ej, od Buchlova, Jaromír Vomáčka: píseň Taková to byla velká láska, píseň Živijó, živijó, píseň Teče voda, teče, Eduardo di Capua: píseň Za rok se vrátím Nahr: FISYO, Orchestr Karla Duby Dir: Štěpán Koníček T: Jiří Štaidllidová píseňJiří SuchýJiří Vitinger Zp: Karel HálaJiří HrzánPavel LandovskýsborIva JanžurováYvetta SimonováVladimír PucholtFrantišek FilipovskýIlja Prachař Arch: Oldřich Okáč Kost: Vlastimil HasalaRůžena Bulíčková Ma: Ladislav BacílekJiřina Davidová St: Josef Dobřichovský Zv: Dobroslav Šrámek Op: Houra Josef kpt.Václav Měřička H: Iva Janžurová (prodavačka Hanička), Vladimír Pucholt (rotný VB Stoklasa), Jan Vostrčil (podpraporčík VB, náčelník), František Filipovský (otec nevěsty), Stella Zázvorková (matka nevěsty), Jiří Hrzán (ženich Venda), Věra Walterová (nevěsta Blaženka), Jan Schánilec (pásek Peckář), Jan Libíček (tajemník), Pavel Landovský (řidič Lojza), Ilja Prachař (major, Vendův strýc), Josef Hlinomaz (helikonista), Jiří Lír (vedoucí samoobsluhy), Anna Kratochvílová (teta Růža), František Bohdal (manžel tety Růži), Václav Kotva (pokladník na nádraží), Ludmila Roubíková (zřízenkyně na nádraží), Lubomír Kostelka (fotoreportér), Josefa Pechlátová (babička), František Husák (ženich), Jiří Hálek (ženich), Gustav Oplustil (ženich), Ivana Karbanová (Máňa, dcera tety Růži), Karel Hovorka (tajemníkův kolega), Vladimír Hrabánek (muzikant Pepa), Alena Bradáčová (slečna), Pavla Pekárková (slečna), Ivana Herglotzová (slečna), Milada Ježková (matka s dítětem v náručí), Robert Marek (ředitel pojišťovny), Mach Milan [dab] (hlas ředitele), Eva Řepíková (svatebčanka), Antonín Samler (číšník v nádražní restauraci), Blažena Slavíčková (teta), Alois Vachek (muž na korbě auta) Spol: Miroslava ŠvestkováHelena LehovcováD. Maxová Stp: 094.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 30.06.1967 
 
   Prodavačka Hanička se večer na nádraží seznámí se třemi opilými mladíky. Odmítne jejich opakovaná pozvání na pokračování alkoholového veselí, i když jeden z mužů se jí líbí. Za chvíli se však i ona přiopije, když jí další nápadník, okresní tajemník, nalije při večeři do limonády dvě vodky. Potom Hanička přece jen odjede s třemi mladými muži. Druhý den ráno ohlásí na Veřejné bezpečnosti, že ji muži znásilnili. Vyšetřování se ujme mladý nezkušený příslušník, jehož horlivost musí mírnit starší nadřízený. V krátkém čase příslušníci VB všechny tři zadrží a identifikují. Jeden z nich je taxikář, druhý extravagantní pásek, třetí je počestný mladík, který se má za pár hodin ženit. Ten si navíc nic nepamatuje. Příslušníci podlehnou jeho prosbám a umožní mu odjet na svatbu, ovšem v jejich doprovodu. Přes veškeré pokusy utajit celou záležitost před svatebčany se všechno prozradí. Nevěstině matce se podaří přesvědčit Haničku, aby své obvinění odvolala. Z celého vylíčení inkriminované noci se stejně zdá, že k žádnému znásilnění nedošlo. Svatba se může konat a Hanička smutně opět čeká na nádraží na svůj vlak.
   One evening shop assistant Hanička meets three drunk young men at the station. She refuses their repeated invitations to join them for more drinks, even though one of the men appeals to her. After a while, however, even she gets tipsy because another suitor, a district party secretary, pours two vodkas into her lemonade during dinner. Then Hanička really does go off with the three young men. The next morning she goes to the police and complains that the men have raped her. The investigation is assigned to a young inexperienced policeman whose zeal has to be moderated by an older officer. In a short time the police arrest and identify all three men. One of them is a taxi driver, another an extravagant teddy-boy, and the third is a respectable young man who is supposed to be getting married in a few hours. The respectable young man doesn't even remember anything. The policemen give in to his pleas and let him go to his wedding, but with them escorting him. Despite all attempts to keep the whole matter from the wedding guests, everything comes out. The bride's mother succeeds in persuading Hanička to drop her accusation. From the whole account of the night in question it anyway looks as if no rape took place. The wedding can go ahead and Hanička is left once again waiting sadly for her train on the station.