"Rakev ve snu viděti..."  (Seeing a Coffin in a Dream...)
R: Jaroslav Mach V: Filmové studio Barrandov, 1968 Sk: Šmída - Fikar Dr: Václav NývltJan Libora VV: Miloš Stejskal N: Jiří KarásekJaroslav Mach S: Jiří KarásekFrantišek Břetislav KuncJaroslav Mach TS: Jaroslav Mach PR: Eliška Štíbrová AR: Zdenka KarlovskáKarel Brchel K: Jiří Tarantík DK: Jan Kváča AK: Bohumil Paris Hu: Ferdinand Havlík; archivní – Antonín Dvořák: převzatá Rusalka (Květiny bílé po cestě), Ferdinand Havlík: píseň Sto zlatých zvonků, lidová píseň: píseň V Hodoníně za vojáčka mňa vzali Nahr: Polák Míša, FISYO, Orchestr Ferdinanda Havlíka Dir: František Belfín T: Jan Schneiderlidová píseň Zp: Obermaierová Jaroslava [dab]Naďa UrbánkováVladimír Menšík Arch: Černý Karel (architekt) Výtv: Neprakta Kost: Jan KropáčekMiloslava SkořepováDaniela BurgetováFrantišek Kauler Ma: Stanislav PetřekRudolf BunešAnna Volšičková St: Zdeněk Stehlík Zv: Roman Hloch NT: Neprakta H: Bohumil Šmída (vedoucí hotelu Felix Pacínek), Jaroslava Obermaierová (zpěvačka Zuzanka Korejsová/Boženka), Zdeněk Dítě (lupič a hudebník Rudolf Vengloš), Čestmír Řanda (lupič a hudebník Milan Weyr), Lubomír Kostelka (lupič a hudebník Čestmír Kosík), Libuše Havelková (Ema, Kosíkova žena), František Peterka (lupič a hudebník Josef Balda), Pavel Landovský (lupič a hudebník Zdeněk Štýbr), Vladimír Menšík (kapitán VB Tronda), Jan Skopeček (major VB Jarda Bergl), Zdeněk Řehoř (kriminalista Patras), Oldřich Velen (kapitán VB Václav Roj), Slávka Budínová (zralá dáma), Kateřina Klumparová (Květuška, Pacínkova manželka), Miloš Nedbal (profesor Nykl), Václav Lohniský (vrchní Stěhule), Josef Chvalina (náměstek ředitele), Vladimír Jedenáctík (porybný Ventura), Beda Lak (kustod), Consuela Morávková (nevěsta Blanka Svobodová), Jan Pohan (ženich Richard Bezděk), Vilda Marzin (dr.Pavlousek), František Miroslav Doubrava (ženich Arnošt Velebný), Helena Růžičková (nevěsta Antonie Drobná), Arnošt Faltýnek (strejda), Zora Polanová (úřednice banky), Lubomír Bryg (hlavní pokladník), Antonín Soukup (dědeček), Jindřich Blažíček (host), Miroslav Homola (vedoucí), Gino Hašler (novinář), Rudolf Kudrnáč (novinář), Ferdinand Šafránek (novinář), Vladimír Linka (pokladní), Jiřina Součková (pokladní), Jana Krampolová (pokladní), Ladislav Mrnka (vazoun), Vítězslav Černý (příslušník VB), Josef Koza (příslušník VB), Vojtěch Kheck (příslušník VB), Zdeněk Týle (průvodčí), František Závěta (číšník), Josef Šulc (kriminalista), Karlini (kouzelník), Mušketýři a bandité (skupina historického šermu ÚDA), Duo Štandy Spol: G. MozolováMiloslava VojnováBohumil Dudař Stp: 088.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 26.07.1968 
 
   Ronovský zámek byl přeměněn na hotel, nabízející hostům stylová povyražení jako svatbu v mučírně, únos nevěsty Černým hulánem, nocleh v rodinné hrobce a podobně. Hotel vede napravený podvodníček Pacínek. Podnik neprosperuje, je poloprázdný, a proto jazzový orchestr Skelet a zpěvačka Zuzanka jej chtějí opustit. V hotelu nikdo netuší, že muzikanti jsou vlastně zlodějská banda, které se právě podařilo uloupit v pražské Státní bance dva milióny. Pachatelé dopraví lup v černém vojenském kufříku do Ronova, kde se mají rozdělit. Zavazadlo je navlas podobné kufříku kapitána VB Trondy. V Ronově dojde k jejich záměně a kufřík stále mění majitele, ačkoliv se lupiči snaží nespustit ho s očí. Lupiči nejsou solidární, každý z nich se neustále pokouší uzmout kořist jen pro sebe. Při takovémto soutěžení se vzájemně pozabíjejí, naživu zůstane jen Zuzanka. Smrt hudebníků přiláká na zámek novináře a senzacechtivé hosty. Do Ronova přijede i policie, která mezitím našla spojitost orchestru s loupeží. Zuzanka je zatčena s uloupenými milióny. O prosperitu hotelu je na dlouhou dobu postaráno a pan Pacínek může v klidu zalévat záhon s nápisem z macešek "Všichni zemřete!"
   The Ronov castle has been changed into a hotel, offering stylish facilities to its guests: weddings in the torture chamber, a Black Lancer kidnapping brides, a night's lodging in a family tomb etc. The reformed petty swindler Pacínek runs the hotel. The business is far from thriving; the place is half-empty, and the jazz band Skeleton, together with their singer Zuzanka, decide to leave. Nobody in the hotel has any idea that the band is in fact a gang of thieves who have just robbed the Prague State Bank, taking two million crowns from its vaults. The perpetrators have brought their goods to Ronov in a small black army suitcase and are about to split the money. The suitcase is almost identical to one belonging to the police Captain Tronda. They get swapped by accident in Ronov and then the case keeps changing hands, although the thieves do their best never to lose sight of it. The gang members have little solidarity and each tries to steal the goods for himself. Competing in this manner, they all get killed and only Zuzanka remains alive. The musicians' deaths bring journalists and sensationalist guests to the castle. The police are also in Ronov. They have managed to trace the robbery to the musicians. Zuzanka is arrested with all the millions. The hotel is sure to thrive for a long time to come and Pacínek can peacefully water the flowerbed with the arrangement of pansies reading "You Will All Die!".