Přísně tajné premiéry  (Strictly Secret Premières)
R: Martin Frič V: Filmové studio Barrandov, 1967 Sk: Feix - Brož VV: Ladislav Terš N: kniha Sebrané zločiny Vladimíra Hudce S: František DanielZdeněk DufekMartin Frič TS: Martin Frič PR: Miroslav Kubišta AR: Robert VacíkLibuše Vaněčková K: Jiří Tarantík DK: Jan Kváča AK: Bohumil Paris Hu: Jaromír Vomáčka; archivní Nahr: FISYO Dir: Štěpán Koníček Arch: Jan Zázvorka Kost: Jan SkalickýAša TeršováVěra Hromádková Ma: Ladislav BacílekFrantišek HavlíčekJiřina Davidová St: Jan Kohout Zv: Emanuel Formánek H: Jiří Sovák (spisovatel Vladimír Hudec), Jiřina Bohdalová (Lída, Hudcova žena), Čestmír Řanda (šéf lupičů František Jech), Vladimír Menšík (lupič Matýsek), Jiří Němeček (kapitán VB Klikar), Miloš Kopecký (módní návrhář Noiret), Otto Šimánek (lupič Mareček), Jaroslav Cmíral (lupič Heran), Mirko Musil (lupič Hampejz), Lubomír Kostelka (televizní režisér), Miloš Vavruška (praporčík VB), Valentina Thielová (Anne-Maria, Noiretova společnice), Ladislav Jakim (lupič-elév), Věra Tichánková (listonoška), Zdeněk Dítě (televizní herec v roli Jakeše), Jan Pohan (televizní herec v roli Richtra), Jiří Lír (redaktor Majer), Nina Popelíková (redaktorka Králíčková), Miloš Nesvadba (redaktor), Ela Šilarová (sousedka), Jiřina Bílá (pokojská), Jan Maška (recepční Reisig), Zdeněk Hodr (celník), Jarmila Orlová (dívka v úkrytu lupičů), Jaroslav Satoranský (příslušník VB), Hana Pastejříková (manekýnka), D. Emrová (konferenciérka), Klepáčová Eva [dab] (hlas uvádějící přehlídku), Dagmar Dvořáčková (televizní hlasatelka), František Krahulík (muž) Spol: Marie ZahradníkováAnna MejtskáKarel Vacek Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 26.01.1968 
 
   František Jech, lupič odborně vyškolený v Americe, nemá pro organizování loupežných akcí potřebnou míru fantazie. Vladimíru Hudcovi, autoru detektivních románu a scénářů, naopak vyčítají jeho kritici, že jeho zápletky jsou nepravděpodobné. Jech po přečtení Hudcových knih je přesvědčen, že spisovatel je ten pravý muž, který jemu a jeho spolupracovníkům může pomoci. Spisovatele navštíví a ten mu v nezávazném rozhovoru o detektivních zápletkách v literatuře poskytne nevědomky návod na krádež vzácné kostelní sochy. Bezmocný Hudec pak pozoruje jak se jeho fantazie stává realitou a chce všechno oznámit Bezpečnosti. Ale Jech dobře zaplatil, a navíc velkou chválou uspokojil Hudcovu ješitnost. Také další loupež podle Hudcova receptu je úspěšná. S finančním výsledkem je nejvíc spokojená Hudcova žena. Hudec se pokusí naznačit všechno příteli Klikarovi, kriminalistovi, který případ vyšetřuje. Ten se mu ale vysměje. Hudec proto napíše televizní hru, kde popíše seznámení s Jechem i průběh všech loupeží. Diváci však přijmou jeho hru jako komedii. Tehdy Hudec převezme velení v gangu a naplánuje uloupení módních modelů. Šéfem ale není dlouho, vedení se zmocní jeho žena, která se inspiruje starším Hudcovým námětem na vyloupení Národní banky s pomocí tanku během fingovaného natáčení filmu z pražské Květnové revoluce.
   František Jech is an American-skilled thief who lacks imagination in organizing his criminal activities. Vladimír Hudec, author of detective novels and screenplays, is reproached by critics who claim that his plots are far-fetched. After reading Hudec's books, Jech is convinced that the writer is the right man to help him and his collaborators. He visits the writer who, in the course of a casual conversation about detective plots in literature, unintentionally instructs Jech how to steal a valuable church sculpture. Unable to stop him, Hudec then watches as his fantasy turns into reality. He wants to inform the police about everything but Jech has paid him well and, besides, his flatteries appeal to the writer's vanity. They follow Hudec's recipe for another crime and once again prove successful. The writer's wife is the one who is the most delighted by the money they obtain. Hudec tries to hint at his predicament to his friend Klikar, the detective in charge of the case, but the man just laughs at him. Hudec then writes a television screenplay where he describes how he met Jech and gives details of all the robberies, but the audiences take it for a comedy. Hudec gives up and starts leading the gang and dreams up a plan to steal prototype fashion designs. He doesn't stay in command for too long and is soon replaced by his wife. Inspired by Hudec's earlier story, she robs the National Bank with the aid of a tank during a faked filming of the story of the Prague May Revolution in 1945.