Pension pro svobodné pány  (Bed Time Story)
R: Jiří Krejčík V: Filmové studio Barrandov, 1967 Sk: Feix - Brož VV: František Milič N: divadelní hra Bedtime Story S: Jiří Krejčík TS: Jiří Krejčík PR: Věra Ženíšková AR: Hana Kozlová K: Rudolf Milič DK: Milič Rudolf ml. AK: Jiří Zavřel Hu: Evžen Illín; archivní – Strauss Johann ml.: píseň Do očí tvých černobrvých, píseň Všechno je mi fuk Nahr: FISYO Dir: František Belfín Zp: Jiří HrzánJosef AbrhámIva Janžurová Arch: Jaroslav Krška Výtv: Ester Krumbachová Kost: Ester KrumbachováVlastimil HasalaRůžena Bulíčková Ma: Karel MarekLibuše Švejdová St: Josef Dobřichovský Zv: Dobroslav Šrámek H: Iva Janžurová (Anděla), Josef Abrhám (Bernard Mulligan zvaný Bertík), Jiří Hrzán (Halibut, Mulliganův spolubydlící), Věra Ferbasová (slečna Mossieová, majitelka pensio), Pavel Landovský (O'Brien), Naďa Urbánková (O'Brienova dáma), Jiří Hálek (pán na ulici/psychiatr), Josef Hlinomaz (policista), Ivana Karbanová (slečna), Soňa Zborníková (slečna), Alena Walterová (slečna), Gustav Oplustil (pán na chodbě), František Dráb (taxikář), Rudolf Kalina (pán), Karel Hovorka (ošetřovatel), Ladislav Mrnka (ošetřovatel), František Závěta (ošetřovatel), Irena Šubrtová (jeptiška) Spol: Milena TřeškováHelena Lehovcová Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 26.04.1968 
 
   V anglickém penzionu slečny Mossieové jsou přísně zakázány dámské návštěvy. Mladší nájemníci přesto neodolají a občas se v noci pokusí nějakou slečnu do pokoje propašovat. Majitelka však celou noc hlídá ve vrátnici a to se stane osudným O'Brienovi. Je přistižen, slečna vyhozena, a on sám obdrží výpověď. Lépe se daří Bernardu Mulliganovi, který svou Andělu do pokoje a poté do postele dostane. Blíží se ráno a domů se má vrátit z plesu jeho spolubydlící Halibut. Mulligan se snaží dívku vzbudit a dostat ji ven. Rozespalá Anděla po chvíli pochopí, že veškerá milencova láskyplnost je pryč, a začne mladého muže zlomyslně týrat. Přeje si zatopit a uvařit snídani, pak ze stále zoufalejšího muže vyloudí jeho obrázek. Naznačuje, že by mohla být těhotná. Konečně se oblékne a vymámí i briliantový prstýnek. Halibut se vrací a Anděla se schová do skříně. Spolubydlící je velmi opilý, ale i tak si všimne podivného Mulliganova chování. Anděla ve skříni kouří a propálí Halibutův kabát. Rafinovaná dívka ještě připraví Mulligana o peníze v hotovosti, kabát a šek na dvacet liber. Nakonec uteče oknem, protože pokoj je v přízemí. Halibut zavolá na Mulligana psychiatry. Sám pak v náměsíčném transu spolu se stejně postiženou slečnou Mossieovou vyrazí na střechu.
   Visits by women are strictly prohibited in Ms Mossie's English pension for bachelors. Nevertheless, some of the younger tenants cannot resist the temptation and sometimes try to sneak a young lady to their room. The landlady, however, stands guard all night in the lodge, which becomes fatal to O'Brien - he is caught, the lady thrown out, and he himself receives immediate notice. Bernard Mulligan, however, is better off, managing to get his Anděla both to his room and to his bed. But morning is coming and Halibut, Mulligan's roommate, is soon to return home from a ball. Mulligan does his best to wake the girl up and get her out. The sleepy Anděla, however, instantly grasps that all her lover's tenderness is gone, and begins to torture him maliciously. She wishes the increasingly desperate man to put on the heating and make her breakfast, subsequently wheedles his picture out of him and suggests she might be pregnant. Then she finally gets dressed and even succeeds in extracting a diamond ring from the guy. Halibut returns and Anděla hides in the closet. Although the roommate is drunk as a dog, he still notices Mulligan's puzzled behaviour. Anděla smokes in the closet and burns Halibut's coat through. Then the crafty girl strips Mulligan of his cash, coat and twenty-pound check and eventually runs away through the window since the room is, luckily, on the ground floor. Halibut, trying to help his roommate, calls a psychiatrist for Mulligan, himself setting off to the roof in a somnambulist trance with the equally affected Ms Mossie.