Luk královny Dorotky  (Queen Dorothea's Bow)
R: Jan Schmidt V: Filmové studio Barrandov, 1970 Sk: Brož Miloš VV: Eliška NejedláJiří Šebor N: sbírka povídek Luk královny Dorotky S: Jan Schmidt TS: Jan Schmidt PR: Milan Jonáš AR: Luďka ŽákováH. Suchardjo K: Jiří Macák DK: Eduard Kadeřábek AK: Kovář Oldřich (kamera) Hu: Zdeněk Liška; archivní Nahr: FISYO Dir: Milivoj Uzelac Arch: Jindřich Goetz Kost: Pištěk Theodor ml.Ondrej BrezovskýJiřina Vrbová Ma: Vladimír ČernýJaroslav ČermákAlena Šedová St: Miroslav Hájek Zv: František Fabián Op: Býček Hynek mjr. kom: Gustav Opočenský H: Jana Brejchová (tulačka Josefina/Blažena/šenkýř.Is), Ladislav Chudík (důstojník/profesor Viktor Brand/-), Vladimír Menšík (porybný/radní/řezník), Ivan Palúch (falešný hráč Jakub/švihák v kostel), Bohumil Vávra (brusič nožů František Nikodém/fará), Marie Popelková (žebračka/Elisina matka/služebná Co), Petr Štěpánek (kolovrátkář/ministrant/cikán Cypri), Jaromír Hanzlík (seržant městské stráže/student Jos), Andrea Čunderlíková (dívka s opicí/slečna Elis/-), Němec František [dab] (hlas Jakuba a šviháka), Karel Hovorka (starý cikán/profesor/-), Vít Buček (jízdní stráž), Svoboda Jiří (herec) (jízdní stráž), Jan Minář (jízdní stráž), Eduard Pavlíček (poddůstojník), Vít Pešina (student), Josef Šebek (mladík v kostele), Pavel Jiras (důstojník), Andresíková Jana [dab] (hlas slečny Elis) Spol: Hana MacháčkováJitka ŠulcováVilemína BinterováJaromír Švarc Stp: 086.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 26.02.1971 
 
   Brusič nožů - Brusič František a statný Jakub se ucházejí o pěknou tulačku Josefinu. Josefina je ochotna jít s tím, kdo se ukáže silnějším. Ve rvačce zvítězí Jakub, ale když se snaží odjet s Josefinou a svým povozem, kůň se splaší. Uklidní ho teprve František, který nakonec získá Josefinu i Jakubův povoz. Konec vše napraví - Profesor Viktor, který je krátce ženatý s mladou Blaženou, je svědkem schůzek studenta Josefa s krásnou Elis. Jednoho dne slyší, že student volá jméno jeho ženy. Je neklidný, ale když najde svou ženu doma, je přesvědčen, že student chce takto oklamat Elisinu matku. Dalšího večera proto s klidem odejde do svého pokoje. Blažena pak rychle vyběhne na schůzku se svým milencem. Dobrá míra - V hospodě "Dobrá míra" panuje vášnivá šenkýřka Isabella. Jednoho dne sem zavítá mladý Cikán Cyprian a za ním řezník Kabrhel se svým kanečkem. Kabrhel se podobně jako Cyprian uchází o Isabellu. Cyprianovi se však podaří Kabrhela odlákat a rychle vklouznout do postele se šenkýřkou. Když se Kabrhel vrátí, oba muži se pustí do rvačky, v níž Cyprian Kabrhela zabije. Hrdinové příběhů se setkají v groteskním neveselém průvodu. Potom se smutek změní ve veselí a pestrá společnost zmizí za kopcem.
   The Knife Grinder - Grinder František and the hefty Jakub both make amorous advances to the good-looking tramp Josefina. Josefina is prepared to go with the one who proves stronger. Jakub wins the fight but when he tries to leave with Josefina in his cart the horse bolts. František manages to calm it down, finally winning both Josefina and Jakub's cart. The Happy Ending - Professor Viktor, recently married to the young Blažena, sees that the student Josef is dating the beautiful Elis. One day he hears the student call his wife's name. The professor is upset at first, but when he finds his wife at home he becomes certain that the student used her name to trick Elis' mother. The next evening he happily goes to his room. Blažena quickly runs out to meet her lover. The Good Cheer - The hot-blooded innkeeper Isabella presides over The Good Cheer Inn. One day the young Gypsy Cyprian enters the inn, followed by Kabrhel, the butcher, with his boar. Both men are taken with Isabella, but Cyprian manages to lure Kabrhel away and promptly gets into bed with the woman. When Kabrhel returns the two men start a fight in which Cyprian kills Kabrhel. The main characters of the story all gather for a grotesque gloomy funeral. Then their gloom turns into joy again, and the merry party disappears behind a hill.