Lucie a zázraky  (Lucy and Miracles)
R: Ota Koval V: Filmové studio Barrandov, 1970 Sk: Hofman Ota Dr: Marcela Pittermannová VV: Kučera Jaroslav (výroba)Erich Švabík N: Ota Hofman S: Ota Hofman TS: Ota KovalJan NovákJan Oliva PR: Jan Kratochvíl AR: Žofie FuterováIrena Klausová K: Jan Novák DK: Rudolf Jokl AK: Vojtěch Kuthan Hu: Luboš Fišer; archivní – Luboš Fišer: píseň Když se náhodou, píseň Když se ruka k ruce vine Nahr: FISYO Dir: František Belfín T: Ota Hofman Zp: Naďa UrbánkováJan Třískasbor mužský Arch: Jan Oliva Kost: Rudolf NěmecDagmar KrausováPoláková Dana (2) Ma: Anežka KunováMiloš BobekVlasta Hájková St: Zdeněk Stehlík Zv: Jiří Lenoch Tr: Vladimír DvořákJiří ŠimunekLadislav Vinklárek H: Naďa Urbánková (Petra), Jan Tříska (malíř Mikuláš, Petřin muž), Viktorie Čermáková (Lucie), Bohuš Záhorský (převozník), Regina Rázlová (vychovatelka v dětském domově), Helena Růžičková (prodavačka v hračkářství), Karel Vrtiška (kontrolor v továrně na hračky), Karel Kmoch (pokladník v továrně na hračky), Jiří Stránský (pumpař), Eugen Jegorov (automobilista), Tomáš Zemek (řezník), Ladislav Šimek (rozčílený pán s buřinkou), Petr Patera (pilot), Ctibor Turba (fotograf), Václav Halama (hlídač v zoo), Miloslav Štibich (strážník s píšťalkou), Leoš Suchařípa (strážník na křižovatce), Jaroslav Tomsa (strážník s vyhláškou), Jaroslav Toms (strážník), Vít Pešina (strážník), Kajetán Maudr (strážník), Ota Koval (strážník), Jiří Kasík (strážník), Ivana Nováková (Maličká), Jiří Ondroušek (Mayer), Vyčítal Jan (2) (Jožka), Charvát Milan (2) (Robertek), Václav Vondra (Rudolfek), Monika Kombercová (Magda), Svěrák Zdeněk [dab] (hlas strážníka), Karel Engel (hlídač), Zdeněk Hess (hlídač), Antonín Kryl (Mr.ZOO), Josef Skrčený (cizí malíř), R. Štéglová (malá holka) Spol: Danuše KubátováJana ŠimůnkováGabriela GlobočníkováVáclav Hlávka Stp: 076.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 18.06.1971 
 
   Petra je propuštěna z továrny na hračky, protože vyrobila růžového pejska. S ním vyleze na visuté lešení, kde její muž Mikuláš právě maluje velkou reklamu. Při výstupu rozhoupe lešení a směsice barev se vylije na přihlížející. V kině dávají film o malé Lucii z dětského domova, která stále hledá maminku. A film se mění ve skutečnost. Mikuláš maluje sál v dětském domově a seznámí se s Lucií. Aby zaplašil její smutek, daruje jí růžového pejska, který dostal jméno Laurohardy Růžovej. Chce ji odvést za Petrou, ale ředitelka domova mu jeho úmysl překazí. V noci pejsek ožije a Lucie je přesvědčená, že ji dovede za maminkou. Děti jedou do zoo, kde se Lucie odpojí od ostatních, a prožije s pejskem mnohá dobrodružství. Všichni ji hledají, ale Lucie se nechce vrátit, chce za každou cenu najít maminku. Na útěku před policií jí pomáhají děti z kina, zvláště chlapec Mayer. Lucie se nakonec dostane k Mikulášovi a Petře, kterou si přivlastní jako maminku, a žije s oběma šťastně v malém domečku. Také její kamarádi z dětského domova našli nové rodiče.
   Petra has been fired from a toys' factory after manufacturing a pink puppy. She brings the toy with her to the suspended scaffolding where her husband Mikuláš is painting a large advertising panel. As she climbs, the scaffolding starts to swing and the onlookers are covered in a mix of paints. At the cinema is showing a film about little Lucy, a girl from an orphanage who is still searching for her mother. And then the film becomes reality. Mikuláš paints the orphanage hall and meets little Lucy. To cheer her up he gives her the pink puppy named Laurohardy the Pink. He wants to take her with him to meet Petra but the orphanage principal thwarts his plan. At night, the puppy comes alive and Lucy is certain that it will lead her to her mother. The children go to the Zoo and Lucy leaves her group. She has many adventures with her dog. Everybody goes looking for her but Lucy doesn't want to go back, she wants to find her mum at all costs. The children from the cinema help her escape from the police, especially the young boy called Mayer. Lucy finally reaches Mikuláš and Petra, whom she decides is her new mother, and lives with the couple happily in their little house. Her friends from the orphanage also find new parents.