Jsem nebe  (I Am Heaven)
R: Jan Kačer V: Filmové studio Barrandov, 1970 Sk: Hofman Ota Dr: Marcela Pittermannová VV: Jan BalzerBohumil Šmída N: Iva Hercíková S: Iva HercíkováJan Kačer TS: Iva HercíkováJan Kačer PR: Rudolf Růžička AR: Robert VacíkFaktorová Jitka (2) K: Ivan Šlapeta DK: Richard Valenta AK: Kovář Oldřich (kamera) Hu: Petr Skoumal; archivní – Petr Skoumal: píseň Všechno je proměnlivé, lidová píseň: píseň Krajino, krajino, krajino neveselá, Chris Andrews: píseň Belinda Nahr: FISYO, skupina Apollobeat Dir: František BelfínJan Spálený T: Jan Vodňanskýlidová píseňEduard Krečmar Zp: Petr SpálenýMiluše VoborníkováJiří Štědroň Arch: Milan Nejedlý Kost: Bedřich DlouhýOndrej BrezovskýJaroslava Haderková Ma: František ČížekVlasta Matuchová St: Miroslav Hájek Zv: František Fabián Tr: Trikový ateliér FSB H: Lenka Machoninová (Lenka), Miluše Voborníková (Markéta, Lenčina kamarádka), Viktor Sodoma (Honza), Ivan Vyskočil (Pavel), Marcela Mlacovská (Irena, Lenčina sestra), Jiří Zahajský (Zahajda), Milan Koutný (Milan), Luděk Eliáš (řidič starého auta), Petr Drobný (Petr), Stanislava Dobrá (dívka z party), Josef Dřízhal (Josef), Jiří Cihelka (motorista s květinami), Jiří Čihák (Jirka), Miroslav Mikeš (Mirek), Zdeněk Kudrna (Zdeněk), Josef Matějka (Pepík), Miroslav Nohýnek (milenec Ireny), Karel Pavelka (Karel), Jiří Vojtěch (Jiří), Arne Poledňák (Arne), Josef A. Stehlík (cirkusák s loutkovým divadlem), Jaroslav Drbohlav (mladý kočí), Václav Helšus (člen party), Jiří Schmalz (motorista) Spol: Jiřina ČernáVilemína BinterováSedláček Jan (2) Stp: 081.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 25.06.1971 
 
   V jihočeském městečku Bechyně se připravuje dívka Lenka na setkání s Pavlem, který za ní přijede z Prahy. Na schůzku s ním pozve kamarádku Markétu. Také Pavel není sám, na skútru s ním přijel kamarád Honza. Mladí lidé odjedou do přírody, procházejí se lesem a vykoupou se v lesním jezírku. Jak plyne den, postupně se ukáže, že oba chlapci usilují o atraktivnější Markétu. Lenka je nešťastná a uteče hluboko do lesa. Nakonec se však všichni opět shledají. Na zpáteční cestě se zastaví v blízké vesnici na pouti, kde se střetnou s partou motorkářů, kteří chtějí získat Markétu. Honza s Pavlem tuto situaci těžce nesou, ale neodváží se velké partě postavit. Navíc žárlí jeden na druhého. Jejich tichý boj o Markétu vyvrcholí rvačkou, v níž prohraje Honza. Souboj ukončí Markéta, která s Honzou odjede na skútru, Pavel doprovodí mlčky Lenku domů. Na silnici potká Honzu. Kamarádi se usmíří a odjedou do Prahy. Smutná Lenka najde doma uplakanou sestru, které také nevyšla schůzka. Lenka se přemůže a utěšuje sestru svým oblíbeným zaklínadlem: "Jsem nebe, jsem nebe".
   In the South Bohemian little town Bechyně, young Lenka prepares for her meeting with Pavel, who is visiting her from Prague. She invites her girlfriend Markéta to accompany her to the date. Pavel is not alone, either - his friend Honza arrived with him on a scooter. The young people walk through the forest and have a bath in the small forest lake. As the day goes, it becomes gradually clear that both the boys are interested in the more attractive Markéta. Lenka is unhappy and runs deep into the forest, but eventually, they all meet together again. On the way back, they drop by a country fair in a village, running into a gang of motorcycle riders who are after Markéta. Honza and Pavel only hardly bear the situation but do not have enough courage to stand up against the big gang. They are, moreover, jealous of each other. Their silent fight for Markéta culminates in a fight with Honza as the loser. The fight is halted by Markéta, who leaves with Honza on a scooter, and Pavel, wordlessly, walks Lenka home. He meets Honza on the road. Both friends reconcile and leave for Prague. The sad Lenka finds her sister in tears at home - her date failed, too. Lenka overcomes her pain and comforts her sister with her favourite magic formula: "I Am Heaven, I Am Heaven".