Horký vzduch  (Hot Air)
R: Václav Gajer V: Filmové studio Barrandov, 1965 Sk: Novotný - Kubala VV: Jiří Krejčí N: Jiří Křižan S: Jiří KřižanVáclav Gajer TS: Václav Gajer K: Václav Hanuš Hu: Luboš Fišer Arch: Vladimír Labský Ma: Jiří Šimon St: Jan Chaloupek Zv: Stanislav Vondraš H: Zdeněk Štěpánek (děda Vojta Březina), Jaroslav Marvan (pantáta Mareček), Václav Trégl (Józa), Václav Halama (Řek Panikos), Jindra Rathová (Štefka, Březinova snacha), Vilém Besser (Březinův syn), Bohumil Pokorný (hostinský Krutílek zvaný Kruťas), Josef Koza (hostinský Medonos), Marie Nademlejnská (sousedka Radačka) Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů 
 
   Starý Březina je odkázán na skrovný důchod. Se snachou Štefkou nevychází a syn je slaboch, který se otce nedokáže zastat. Větší část peněz si Březina nechává u hostinského, který ho za to jakžtakž po celý měsíc živí. Hostinský nečekaně nastoupí léčbu v lázních a jeho zástupce odmítne Březinovi pomáhat. Březina proto musí nějak přežít čas, než se jeho hostinský vrátí. Je to obtížné, penze je malá, a tak starci brzy dochází chleba i pití. Kamarádi dědkové by mu rádi pomohli, ale nevědí jak. Březina se nakonec rozhodne sáhnout na "železnou zásobu", jíž je živý králík. Když jej však starý muž bere z kotce, králík se mu vysmekne a uteče. S posledními silami se Březina snaží králíka chytit, ale nepodaří se mu to. Znavený se vrátí do své kůlny, kam ho vyhnala Štefka, a umře. Po pohřbu sedí smutně před hospodou tři dědci - jediní Březinovi kamarádi.
   Old man Březina is entirely dependent on his modest pension. He is not in good relations with his daughter-in-law, Štefka, and his son is a weakling unable to stand up for his father. Březina keeps the major part of his money with the local publican, who more or less feeds him for it over the month. The publican, however, unexpectedly leaves for medical treatment at a spa and his substitute refuses to help Březina. Březina thus must somehow survive until his publican returns. It is hard, the pension is low, and the old man soon runs short of bread and drink. His friends, the old fellas, would like to help him but do not know how. Eventually, Březina decides to touch his "emergency reserve" - a live rabbit. But when the old man takes the animal from the cote, the rabbit slips out of his hand and runs away. Březina tries to catch him with his last powers but fails. Exhausted, he returns to his shed where he was driven away by Štefka, and dies. After the funeral, the three old fellas sit on the bench in front of the pub - Březina's only friends.