Hledá se táta!  (Looking for a Daddy)
R: František Daniel V: Filmové studio Barrandov, 1961 Sk: Novotný - Kubala VV: Miloslav Procházka N: Bohumíra PeychlováFrantišek Daniel S: Bohumíra PeychlováFrantišek Daniel TS: František DanielAlois JiráčekBohumil Kouba PR: Bohumil Kouba AR: Dagmar PerlováMiroslav Sobota K: Alois Jiráček DK: Jan Kváča AK: Jiří Stöhr Hu: Wiliam Bukový; archivní – Wiliam Bukový: píseň Vím, že bývá malý člověk sám Nahr: FISYO Dir: František Belfín T: Vladimír Sís Zp: Rudolf Cortés Arch: Leoš Karen Kost: Lída NovotnáMiloslava Skořepová Ma: Josef MannRůžena Richterová St: Josef Dobřichovský Zv: Oldřich TichýBrunclík Bohumír /zvukové efekty/ H: Vladimír Menšík (řidič Standa Hurych), Gabriela Vránová (zdravotní sestra Magda), Felix le Breux (primář kojeneckého ústavu), Marcela Martínková (zdravotní sestra Evka), Eva Miláčková (zdravotní sestra Olina), Josef Kemr (kuchař Houdek, žadatel o adopci), Libuše Havelková (Klárka, Houdkova žena), Aida Glosová (Květa Slavatová, Houdkova kolegyně), Kreuzmannová Alena [dab] (hlas Slavatové), Věra Tichánková (zdravotní sestra Žižková), Marie Poslušná (zdravotní sestra Jindra), Valentina Thielová (prodavačka Marcela), Zdeněk Řehoř (Prošek), Václav Sloup (Karel, Standův kamarád), Iva Janžurová (Vlasta, Karlova žena), Milan Neděla (lesník), Zdeněk Kutil (nadrotmistr Kaktus), Jiří Němeček (kapitán Liška), Alexandra Myšková (Růženka, Liškova žena), Vlastimil Brodský (příslušník železniční stráže), Jiří Sovák (poručík VB), Anna Melíšková (babička Lišková), Jiřina Steimarová (sousedka s natáčkami), Václav Tomšovský (Emil, Standův kamarád), Eva Mrázová (Irena, Emilova žena), Zuzana Dubská (zdravotní sestra Marie), Jaroslava Panýrková (zdravotní sestra Zdena), Gustav A. Kosi (otec černoch), Lubomír Kostelka (kapitán v džípu), Vladimír Klemens (taxikář), Blažena Kramešová (Císařová), Jaroslav Štercl (vrátný na nádraží), Jiřina Bílá (průvodčí v autobuse), Věra Váchová (průvodčí), Bohumíra Peychlová (Kalousová), Ota Žebrák (tlumočník zahraniční delegace), Jaroslav Janeček (Honzík, syn Slavatové), Zuzana Hájková (Jarmilka, Proškova dcera), Eman Fiala (vrátný v kojeneckém ústavu), Eva Danielová (dívka), Václav Podhorský (číšník), František Šeba (manžel), Zdeněk Týle (muž s ručníkem) Spol: zaměstnanci Kojenec.úst.ve VeskéRůžena HejskováDagmar RašilovováLeopold ZemanHovorkováAleš Voleman Stp: 081.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 29.12.1961 © Národní filmový archiv 
 
   Standa Hurych nastupuje po ukončení vojenské služby v kojeneckém ústavu jako řidič. V autobusu se setká se starším panem Houdkem, který chce adoptovat nemanželské dítě své kolegyně z jídelních vozů ČSD Květy Slavatové. Paní Houdková však chce znát jméno otce malého Honzíka. Podezřívá totiž z otcovství svého muže. Hezká sestra Magda, které Honzík přirostl k srdci, má u Slavatové toto jméno zjistit. Jede proto do Prahy se Standou, ale neuspěje.Tehdy se do celé záležitosti vloží Standa a rozjede velkou pátrací akci. Dozví se spolu s Magdou, že Slavatová chlapcova otce nezná. Zřejmě to byl voják, s nímž se mladá žena seznámila v Kašperských horách. Také Standa byl na vojně v tomto místě, obrátí se proto na své kamarády. Všem, kteří by mohli připadat v úvahu, napíše s Magdou dopis. Oba tím však způsobí celou řadu problémů. Společné hledání mladou dvojici sblíží tak, že začne uvažovat o sňatku. Jejich štěstí zpochybní jediná věta primáře ústavu. Honzík se narodil o dva měsíce dříve, a tak by otcem mohl být i Standa. Když Standa uvidí Květinu fotografii, možnost se promění v jistotu. Rozhodne se vzít si synka a vychovat ho, ale Magdě nechce přijít na oči. Ta ho však nenechá odejít.
   Standa Hurych has finished his national military service and has begun to work as a driver in an infant nursing institute. On the bus, he meets the elderly Mr Houdek, who wants to adopt the illegitimate child of Květa Slavatová, his colleague from the dining cars of the Czechoslovak Railways. Mrs Houdková, however, wants to know the name of little Honzík's father, for she suspects her own husband of the paternity. The handsome nurse Magda, who has been raising Honzík and likes him very much, is to get this name from Slavatová. She goes to visit her in Prague with Standa, but she fail to get it. At that instant, Standa interferes in the course of events and launches a Large-scale search. He finds out along with Magda that Slavatová in fact does not know the father. It was probably a soldier whom the young woman met in the Kašperk Mountains. That is where Standa, too, served his military service. He therefore turns to his friends there and, with Magda, writes a letter to all those ex-soldiers who could be the man. But this only causes a lot of problems. During their search, the young couple becomes close and they even begin to think about marriage. Their happiness, however, is shaken by a single sentence of the institute's head physician - they learn that Honzík was born prematurely, two months before the term, and thus even Standa may be the father. When Standa sees Květa in a photograph, the possibility turns into certainty. He decides to adopt the son himself and bring him up but he cannot face Magda. She, however, does not let him leave.