Dospěláci můžou všechno  (Grown-ups Are Allowed to Do Everything Adults Are Allowed Everything)
R: Radim Cvrček V: KF Praha/Filmové studio Gottwaldov, 1969 Dr: Josef Strnad VV: Dušan Schaffer N: Sheila Ochová S: Milan ŠimekRadim Cvrček PR: Zdeněk Zydroň K: Jiří Kolín DK: Emil Bártek Hu: Harry Macourek; archivní – Bedřich Smetana: převzatá Hubička (Hajej, můj andílku), Harry Macourek: píseň Pojď blíž, lidová píseň: píseň Ej, od Buchlova, Harry Macourek: píseň Dětství to je vězení, Bedřich Smetana: píseň Hajej, můj andílku Nahr: FISYO, Orchestr Karla Vlacha T: Pavel Vrbalidová píseňEliška Krásnohorská Zp: Filipovská Pavlína [dab]Naďa UrbánkováRadim CvrčekVěra Štěpánová Arch: Zdeněk Rozkopal Kost: Naďa Škapová Ma: František ČížekKarel Konrád St: Antonín Štrojsa Zv: Radomír KoutekBrunclík Bohumír /zvukové efekty/ H: Erik Pardus (žák 5.třídy Míša Dvořák), Radim Cvrček (dr.Dvořák, Míšův otec/velký Míša), Věra Štěpánová (kamarádka Olinka Hudečková), Nina Popelíková (správcová), Pavlína Filipovská (sousedka Eva), Jiří Maršálek (ředitel školy), Václav Babka (vrátný výzkumného ústavu), Míla Šulc (příslušník SNB), Martin Trojan (tatínek jako batole), Gustav Opočenský (ředitel výzkumného ústavu), Josef Šťovíček (zahradník Ryčl), Ladislav Hřebačka (rozhodčí v ringu), Stanislav Tříska (Evin nápadník zvaný Tlusťoch), Steva Maršálek (novinář), Čechová Heda [dab] (hlas televizní hlasatelky) Spol: T. HaškováD. ŠindelářováB. AdamcováZ. Černý Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 03.04.1970 
 
   Jedenáctiletý Míša s temperamentem správného kluka má neustále problémy s dospělými. Není proto divu, že si přeje být co nejdřív velký. Míša hospodaří s tatínkem a musí plnit různé povinnosti. Po neúspěšném pokusu umýt nádobí se vypraví do výzkumného ústavu, kde tatínek pracuje na důležitém vynálezu. Má vyrobit látku, která by zvětšila drůbež a zvířata, a přispěla tak k odstranění hladu ve světě. Zatím však vyrobil jen látku zmenšovací. Po odchodu otce z laboratoře smíchá Míša rozličné přípravky a podaří se mu objevit zvětšovací prostředek. Napije se ho a ihned vyroste. Naopak tatínek, který omylem vypil s pivem látku zmenšovací, se stane batoletem. Míša je zpočátku okouzlen svým novým stavem, ale posléze pozná, že život dospělých neznamená jen výhody. Musí se starat o dítě-tatínka a to není jednoduché, i když mu pomáhá energická kamarádka a spolužačka Olinka. Míša se pokusí o návrat do dětství, ale v ústavu jen vzbudí zájem nic netušících novinářů, kteří chtějí interview. Zoufalý chlapec před nimi prchá, až ho ze strašného snu probudí tatínek. A maminka, která se vrátila z porodnice, mu ukazuje malého brášku.
   Eleven-year old Míša has the temperament of a proper boy and endless problems with the grown-ups. It is no wonder that he longs to become an adult without further delay. Míša keeps house together with his father and has various duties. After a failed attempt at dish-washing he goes off to the research institute where his father is working on an important invention. He is trying to produce a substance that would make poultry and other animals bigger and thus help the struggle against famine in the world, but so far he has only managed to produce a shrinking substance. After his father leaves the laboratory, Míša mixes up different ingredients and makes the growth substance. He drinks it and instantly becomes an adult. His father, conversely, turns into a toddler after drinking the shrinking substance with his beer by mistake. Míša is delighted by his new condition at first, but finally learns that adult life is not all about privilege. He has to look after his toddler-father and this is no simple matter, even with the help of Olinka, his energetic friend from school. Míša attempts to return to childhood, but only succeeds in attracting the attention of unsuspecting journalists at the institute, who pursue him asking for an interview. The desperate boy keeps running away from them until his father wakes him up from his frightening dream. And his mother, who has just returned from the hospital, shows him his little baby brother.