Divoká holka  (Wild Girl, The)
R: Petr Tuček V: Studio FAMU, 1965 VV: Helena HarnachováČerný Jan (výroba)Fiala Karel (výroba) N: Petr Tuček S: Petr Tuček K: Jaromír HníkPetr PolákViktor Růžička Hu: Zdeněk Liška; archivní – lidová píseň: píseň V Hodoníně za vojáčka mňa vzali T: lidová píseň Zp: hlasy mužské St: Josef Dobřichovský Zv: Oldřich Tichý kom: Dana MedřickáFelix le Breux H: Miriam Kantorková (mladá žena), Medřická Dana [dab] (hlas mladé ženy), Petr Paul (lodník), Felix le Breux (hlas lodníka), Jan Martínek (lodník), Willig Miloš [dab] (hlas lodníka), František Daněk (lodník), Abrhám Josef [dab] (hlas lodníka) Spol: Eva SchmiedbergerováVanda HeřmanováSoňa BlumentritováZeman Josef (3)Ivana ProkešováJosef Sandrpříslušníci Čs.lidové armádyjednotka kapt.MotejlaKachyňa Karel /režie/ (pedagogické vedení), Šmok Ján /kamera/ (pedagogické vedení), Šmída Bohumil /produkce/ (pedagogické vedení), Delong Vladislav /režie/ (pedagogické vedení), Dobřichovský Josef /střih/ (pedagogické vedení) Fo: 35 mm Ve: česká 
 
   Mladá žena stráví večer se třemi lodníky různého věku. Všichni se opijí a odejdou do staré lodi. Loď je vytažena na břeh a muži v ní zřejmě občas přespávají. Muži touží po milování se ženou, ale ta je nekompromisně odmítá. V alkoholickém oparu muži i žena vzpomínají na významné zážitky z dřívější doby a zároveň si představují svůj život v nejbližší budoucnosti. S pokračující nocí narůstá mezi muži napětí, zvyšované provokativním chováním mladé ženy. Nakonec se nejmladší popere s nejstarším a muž středního věku mezitím získá ženu pro sebe. Dva zklamaní jsou zprvu velmi rozhněváni, ale postupně se uklidní. Je ráno, žena musí do práce. Rozloučí se a na silnici stopuje auta, aby se dostala včas do nemocnice, kde cvičí s těhotnými ženami.
   A young woman spends the evening with three boatmen of various age. They all get drunk and go to an old boat. The boat has been pulled onto the river bank and the men obviously use it to sleep in occasionally. The men hanker after the woman but she uncompromisingly refuses them. In their alcoholic haze, they all recall the important things in their pasts and imagine their lives in the near future. As the night progresses, tension grows between the men, and is exacerbated by the young woman's provocative manner. Finally the youngest man starts a fight with the oldest, while the middle-aged man wins the woman over for himself. The two disappointed men are extremely angry at first, but calm down slowly. It is morning and the woman must go to work. She says her goodbyes and hitches a ride to be on time at the hospital where she coaches pregnant women in their exercises.