"Čtyři vraždy stačí, drahoušku"  (Four Murders Are Enough, Darling)
R: Oldřich Lipský V: Filmové studio Barrandov, 1970 Sk: Cop Karel/Šebor Jiří VV: Miloš Stejskal N: román Mrtvým vstup zakázán (Mrtvacima ulaz zabranjen) S: Miloš MacourekOldřich Lipský TS: Miloš MacourekOldřich Lipský PR: Aleš Dospiva AR: Ivana TokošováHana Kozlová K: Jiří Tarantík DK: Stanislav Kautský AK: Bohumil Vodička Hu: Vlastimil Hála; archivní – Vlastimil Hála: píseň Jen jednou bylo včera, Vlastimil Hála: píseň Bílá noha na ubrusu Nahr: Orchestr Karla Vlacha Dir: František Belfín T: Pavel Kopta Zp: Eva OlmerováIva Janžurová Arch: Jiří Hlupý Výtv: Karel Saudek Kost: Pištěk Theodor ml.Emilie KůtováNita Romanečová Ma: František ČížekVáclav VolkZdenka Prchlíková St: Miroslav Hájek Zv: Josef VlčekBrunclík Bohumír /zvukové efekty/Jedlička Antonín /zvukové efekty/ Tr: Jiří Šimunek NT: Karel Saudek H: Lubomír Lipský (učitel Georg Camel), Jiřina Bohdalová (redaktorka Sabrina), Iva Janžurová (Kate Draxlová, šéfka bandy z Micha), Marie Rosůlková (Harringtonová, Camelova bytná), František Filipovský (detektiv Sheridan), Jan Libíček (policejní komisař Brooks), Josef Hlinomaz (Gogo), Karel Effa (majitel baru Kovarski), Lubomír Kostelka (policista Davidson), Vlastimil Hašek (policista Harley), Stella Zázvorková (prostitutka Peggy), Josef Kemr (zubatý gangster ze San Boniga), Jaroslav Moučka (gangster Tom z Michaga), František Peterka (Francis Owens z Michaga), Jan Přeučil (kreslíř comicsů Henry), Zdeněk Řehoř (psychiatr), Robert Vrchota (ředitel školy), Zdeněk Kryzánek (gangster Bill z Michaga), Lubor Tokoš (gangster Ronald z Michaga), Jiří Lír (gangster Jaime), Otto Lackovič (José Manuel Antonio, šéf ze San Bo), Karel Pavlík (gangster, Owensův kolega), Viktor Maurer (dr.James Porter), Ivo Gübel (šéfredaktor časopisu Voice of Spri), Karel Augusta (hotelový vrátný Freddy Rogers), Antonín Jedlička (barman z baru Kochba), Antonín Kryl (Horace), Martin Štěpánek (gangster Alvarez), Oldřich Musil (návštěvník baru), Zdeněk Srstka (jednooký gangster), Kateřina Frýbová (Henryho přítelkyně), Jiří Klenot (gangster), Plachý Jiří (3) (gangster), Aladar Petický (gangster), Josef Engel (gangster), Karel Engel (gangster), Milan Kindl (gangster), Karel Vítek (gangster), Petr Fleischer (gangster), Karel Tokar (gangster), Ladislav Tokar (gangster), Jan Vítek (gangster), Otakar Rademacher (gangster), Jaroslav Tomsa (gangster Luis), Zoltán Tokar (gangster Fernandez), Blažek Zdeněk (2) (průvodčí ve vlaku), Jiří Koutný (policista), Nora Krčmářová (trafikantka Clarková), Ladislav Mrnka (tiskař Willy), Bedřich Zelenka (konduktér), Josef Burda (vrchní), Karel Sekera (Cole), Rudolf Kalina (číšník), Jaroslav Klenot (dubl), Jaroslava Závodská (dubl za Bohdalovou), Johana Saudková (dívka) Spol: Dana LiškováJitka ŠulcováMarta Kaplerová Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 16.07.1971 
 
   V kupé amerického expresu se usadí dr. James Porter, který převáží z Michaga do San Fernanda šek na milion dolarů, a začte se do comicsu. - O drahocenný šek začínají soupeřit dvě bandy gangsterů. Snědým hochům ze San Boniga velí José Manuel Antonio a bandu z Michaga vede otrlá Kate Draxlová. V městečku Springtownu si mezitím marně snaží získat respekt žáků učitel Georg Camel. Jako ňouma působí Georg i v redakci místního časopisu, kde se snaží uplatnit své verše. Netuší, že náhlý zájem, který mu projevuje půvabná redaktorka Sabrina, má vyvolat žárlivost kreslíře Henryho. Pak ale dojde k obratu. Porter, který nečekaně vystoupil ve Springtownu, zemře na prahu Camelova pokoje v penzionu afektované paní Harringtonové. Nevinný a naivní Georg je vtažen do souboje obou gangsterských band a je považován za vraha, zvláště když na něj po každém otevření dveří vypadne mrtvola. Sabrina si myslí, že Georg vraždí z lásky k ní, aby měla o čem psát. Harringtonová je přesvědčena, že Camel chce zničit pověst jejího domu. Poté, co se ocitne Georg v podzemních garážích, kde se obě bandy vzájemně vystřílí, je prohlášen hrdinou a od všech podezření očištěn. - Porter dočítá s uspokojením comics. Když však otevře dveře kupé, vypadne na něj mrtvý průvodčí.
   In the compartment of an American express train, James Porter, who is transferring a cheque for a million dollars from Michago to San Fernando seats himself and gets buried in a comic book. - Two groups of gangsters begin to compete for the precious check. José Manuel Antonio commands the swarthy boys from San Bonigo and the unscrupulous Ms Kate Draxl heads the Michago gang. In the meantime, in the little town of Springtown, the teacher Georg Camel tries to win the respect of his students in vain. Georg reveals himself to be a dope even in the editorial office of the local magazine to which he tries to sell his poetry. He has no idea that the charming editor Sabrina's sudden interest in him is designed to make the illustrator Henry jealous. Then, however, there is a reversal. Porter, who unexpectedly got off the train in Springtown, dies on the doorstep of Camel's room in the pension of the affected Mrs Harrington. The innocent and naive Georg is drawn into the fight of the two gangs and is suspected of murder, especially when a corpse falls onto him every time he opens a door. Sabrina thinks that Georg murders out of love for her in order to give her enough material to write about. Mrs Harrington is convinced that Camel wants to destroy the reputation of her house. After is Georg found in an underground garage where the two gangs have shot each other dead, he is proclaimed a hero and purged of all crimes he was suspected of. - Porter happily finishes the comic book. But when he opens the door of the compartment, a dead conductor falls onto him.