Andělíčci  (Little Angels)
R: Iskra Dimčevska-Ouhilal V: Studio FAMU, 1966 VV: Pavel JílekFiala Karel (výroba) N: Vladimír DrhaIskra Dimčevska-Ouhilal S: Iskra Dimčevska-Ouhilal K: Dušan SlivkaJan PlesníkJán Válek Arch: Aleš Voleman Zv: Oldřich Tichý H: Štěpánka Řeháková (Eva Maria), Eduard Pergner (Josef) Spol: Klos Elmar /režie/ (pedagogické vedení), Hanuš Václav /kamera/ (pedagogické vedení), Hanibal Jiří /odborný asistent/ (pedagogické vedení), Šmída Bohumil /produkce/ (pedagogické vedení), Dobřichovský Josef /střih/ (pedagogické vedení) Fo: 35 mm Ve: česká 
 
   Je pošmourné ráno, v jedné posteli se probudí dva mladí lidé. Dívka si vezme pivo a k němu přikusuje veku. Mladík si nepamatuje, kdy si dívku přivedl domů. Neví ani, jak se jmenuje, i když dívka nejprve tvrdí, že je jeho ženou a představí se mu jako Eva Maria. Pak mu sdělí, že má snoubence - houslistu, že nemá kde bydlet, a potom znovu usíná za zvuku starého gramofonu.
   On a gloomy morning, two young people awake in one bed. The girl takes herself a beer and nibbles at a bread-roll. The young man does not remember when he took the girl home. He does not even know her name, although the girl at first claims to be his wife and introduces herself to him as Eva Maria. Then she tells him that she has a fiancé - a violin player, that she has nowhere to live, and then falls asleep again under the sounds of an old gramophone.