V ulici je starý krám  (There's and Old Shop on the Street)
R: Jan Valášek V: Studio FAMU, 1955 VV: Miroslava Jasná N: Alexej Pludek S: Alexej PludekJan Valášek AR: Věra PlívováLudvík Ráža K: Věra Štinglová AK: Vladimír Opletal Hu: Jiří Srnec; archivní Nahr: Devera Jaroslav, Linka Vladimír, Hejžman Rudolf Arch: Vladimír Labský Ma: Karel Holek St: Ljuljana Lorencová kom: Václav Voska H: Jana Rybářová (studentka Jana), Eva Očenášová (studentka Alena), Štěpánka Haničincová (studentka Mirka Jelínková), Rudolf Jelínek (Vašek, Mirčin manžel), Emilie Hráská (domovnice), Emil Bolek (správce koleje Bulánek), František Horák (tesař), Ivo Gübel (úředník na ONV), Jaroslav PrůchaTibor VichtaAnton IvančoJ. JonášE. DaňkováA. NevrklaM. ŠirokýE. ValáškováV. HerainováF. ValešJ. Kozel Fo: 35 mm Ve: česká D: Rozdělovna filmů ČSF © Národní filmový archiv 
 
   Studentky Jana a Alena objeví při hledání opravny obuvi v jedné malostranské uličce zrušený obchod. Rozhodnou se prostory si najmout a zařídit si je jako malý byt. Na koleji o tom nadšeně vyprávějí a jejich spolubydlící Mirka pozorně poslouchá. Mirka je na rozdíl od svých kamarádek vdaná a velmi těžce nese, že manžel Vašek bydlí jinde. Neprozradí svému muži odkud má tip a dohodne s ním, že si o bývalý krám zažádají. Ráno se brzy sejdou a na úřadě vše rychle vyřídí. Jana a Alena jí zradu neodpustí a ve sporu dokonce padne facka. Obě děvčata však okamžitě změní názor, když v pokoji na koleji naleznou malý kojenecký kabátek. Pro svou těhotnou kolegyni a jejího muže prostory uklidí a zařídí. Mladí manželé se pak šťastně nastěhují do svého prvního bytu.
   Looking for a shoe-repair shop, the students Jana and Alena discover a closed down shop on a Lesser Town's street. They decide to rent the space and fix it up as a small flat. They speak about it enthusiastically in the college and their roommate Mirka listens carefully. Unlike her friends, Mirka is married and she is very sad that her husband Vašek lives elsewhere. Without revealing to her husband where she got the information, she persuades him to apply together to get the old shop. They meet early in the morning and quickly fix everything with the officials. Jana and Alena can't forgive the betrayal and there is a nasty quarrel and even a slap in the face. But the two girls change their mind right after they discover a baby's coat at the room hostel. They clean and fix the space for their pregnant colleague and her husband and the young couple happily move into their first ever flat.