V proudech  (Twisting Currents)
R: Vladimír Vlček V: Filmové studio Barrandov/Le Trident/Constantini Nino Paris/Falaize Christian Paris, 1957 Sk: Šebor - Kratochvíl VV: Jaroslav ŘeřichaLadislav TeršLéopold Schlosberg N: Josef Picek S: Colette AudryJosef PicekPierre LarocheVladimír Vlček PR: Henri AisnerMarie Epstein AR: Miroslav KubištaEva MičulkováSimonne PéchePavel HorákJordan Balurov K: Vladimír Novotný DK: Jiří ŠafářRaymond Picon-Borel AK: Raymond MenvielleJan KváčaAntonín Růžička Hu: Ludvík Podéšť; archivní – píseňLudvík Podéšť: píseň Praha je zlatá loď, Ludvík Podéšť: píseň Vodácký valčík, Ludvík Podéšť: píseň Jdi spát T: Josef KainarKarel ŠiktancVlastimil Pantůček Zp: Milan SmětákRudolf Pellar Arch: Boris Moravec Kost: Růžena Adamcová Ma: Rudolf HammerJan Štětina St: Jiřina Lukešová Zv: Emil PoledníkLouis Hochet Op: Ján Olejník H: Marina Vlady (Eva), Robert Hossein (Jean-Paul Viberty, alias Jean Rung), Jiří Němeček (Karel, Evin snoubenec), René Lefèvre (trenér Benoit), Miloš Nesvadba (František), José Varela (vodák Lapin), Paul Bisciglia (vodák Riri), Ivanka Devátá (Míla), Jean-Pierre Laverne (vodák Georges), Věra Schubertová (Jiřina), Jami Blanc (vodák Alex), Mária Sýkorová (babička), Alena Martinovská (děvče), Zdeněk Řehoř (kontrolor pasů), Milena GeislerováOlga HlavováVlasta BenováAlena NovotnáZuzana PoláškováVěra TicháčkováQuido BezpalecJan BrzákEmil HájekMarie HlavatáEvžen JindraV. LaštovkaVáclav RubešErik VacekViktor VosátkaKarel ZahálkaTaneč.a hud.soubor VUS BratislavaKlepáčová Eva [dab] (hlas Evy), Jiří Novotný (Miloš), Jožka Lakatoš (houslista) Spol: Zbyněk HlochBohumil PokornýJacques Saulnier Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 16.05.1958 © Národní filmový archiv 
 
   Jean prchá před policií. Na jednom z pařížských nádraží se dostane mezi sportovce, odjíždějící na vodácké závody do Prahy. Vodáci ho považují za nového maséra, jen trenérovi Benoitovi je jasné, že Jean k nim nepatří. Přesto mlčky souhlasí, aby Jean s nimi odjel. Při závodech Jeana upoutá krásná dívka. Je to studentka Eva, tlumočnice a snoubenka jednoho z českých závodníků Karla. Jean se do Evy zamiluje, také Evu k němu přitahuje zvláštní romantické kouzlo. Jejich vztah se ještě více prohloubí v táboře na Slovensku, kam čeští vodáci francouzské kolegy pozvali. Benoit pozoruje rozvíjející se lásku se znepokojením. Domlouvá Jeanovi, ale marně. Jean teprve před odjezdem pochopí, že jako stíhaný zloděj nemá právo zasahovat do Evina života. Na poslední schůzce se záměrně chová cynicky a odmítne Evinu lásku. Eva v rozrušení nasedne do lodi, která je poté stržena divokým proudem. Z nebezpečné situace ji zachrání Karel. Francouzi se vracejí domů. Jean odevzdá Benoitovi balíček a vyskočí z vlaku. V balíčku je ukradené vzácné malířské plátno.
   Jean is running away from the police. At one of Paris's railway stations he finds himself among sportsmen who are going to Prague for a boating competition. The water sports men take him to be the new masseur; only trainer Benoit realizes that this is not true. However, he tacitly agrees to take Jean with them. Jean catches sight of a beautiful girl during the competition. It's the student Eva. She is a translator and fiancée of one of the Czech competitors Karel. Jean falls in love with Eva and Eva also has romantic feelings towards him. Their relationship grows deeper during the camping holiday in Slovakia, to which the Czech water sportsmen invite their French colleagues. Benoit is upset by this growing love. He tries to speak to Jean about it but gets no result. Just before their departure, Jean realizes that he is a fugitive criminal and has no right to interfere with Eva's life. On their last date, he is purposely cynical and refuses Eva's love. Eva gets into a boat that is seized by a strong current. Karel saves her from the dangerous situation. The French men are returning home. Jean hands over a package to Benoit and jumps out of the train. The package contains the valuable French painting that he has stolen.