Strach  (Fear)
R: Vlasta Janečková V: Studio FAMU, 1956 VV: Dagmar BreberováMiroslava Jasná N: povídka S: Vlasta JanečkováKarel Cop K: Vladimír Opletal H: Vladimír Hlavatý (Josef Bukvaj), Nina Popelíková (Marie, Bukvajova žena), Ladislav Kazda (příslušník SNB) Spol: Gajer Václav /režie/ (pedagogické vedení), Hanuš Václav /kamera/ (pedagogické vedení), Šmída Bohumil /produkce/ (pedagogické vedení) Fo: 35 mm Ve: česká D: Rozdělovna filmů ČSF © Národní filmový archiv 
 
   Manželé Marie a Josef žijí v domku na samotě. Je večer a kdosi buší na dveře. Ze strachu nechtějí otevřít, i když je mužský hlas prosí zoufale o pomoc. Ráno se objeví v jejich domku příslušník SNB a řekne jim o muži, který zemřel v noci nedaleko odtud na následky záchvatu.
   The married couple Marie and Josef live in a little house outside the village. It is evening and someone knocks at the door. They are afraid to open it, even after a male voice desperately cries for help. A police officer appears at their home in the morning telling them that a man died that night not far from their home from the effects of a stroke.