Právě začínáme  (We Are Just Beginning - KA)
R: Vladimír Slavínský V: Československá výroba dlouhých filmů, 1946 Sk: Reimann Zdeněk M. VV: Eduard Šimáček N: František VlčekJosef Neuberg S: František VlčekJosef Neuberg K: Josef Střecha AK: Jaromír Holpuch Hu: Josef Dobeš; archivní – píseň Červená mašlička, líčka jak jablíčka, píseň Míval jsem tě vždycky rád, píseň Já už vím, Jeníčku, co na mně chceš, píseň Išla Marína od Hodonína Nahr: FISYO Dir: Milivoj Uzelac Zp: Jaroslav Marvansbor chlapecký Arch: Štěpán Kopecký Kost: J.M. Gottlieb Ma: Linhart Josef (3) St: Jiří Sobotka Zv: Stanislav Vondraš H: Jindřich Plachta (trhovec František Diviš), Jaroslav Marvan (Bohouš Vosáhlo), Meda Valentová (Sidonie, Vosáhlova žena), Josef Kotapiš (Karel Rabas, jezdec na Stěně smrti), Eman Fiala (Eman, vyvolávač na Stěně smrti), Antonín Mikulič (Pepík Strnad, Divišův nevlastní sy), Eva Bartáková (zvědavá holčička Eliška), Ludmila Burešová (domovnice vdova Melková), Václav Trégl (Kačaba), Slávka Procházková (Koudelková), Jindra Hermanová (Rabasova družka), Ela Trousilová (krotitelka hadů Elvíra), Jindřich Láznička (truhlář Sekvenc), Vladimír Hlavatý (pekař Josef Havlík), Ferdinand Jarkovský (úředník poručenského soudu), Eduard Dubský (advokát), Bohuš Hradil (zástupce obuvnické firmy Jetmar), Jaroslav Štercl (listonoš), Deyl Rudolf ml. (mladík s lepidlem), Antonín Holzinger (smějící se muž), Václav Norman (muž s deštníkem), Vojta Mirko (stavitel), Marie Hodrová (stará paní), D. Mrlíková (Pavlínka), Prokop Felix (kluk), Martin RausOskar Hák (tlustý chlapec v obecenstu), Antonín Soukup (zákazník v Benešově), Luba Skořepová (divačka na jízdě smrti) Fo: 35 mm Ve: česká D: Státní půjčovna filmů Pr: 08.11.1946 © Národní filmový archiv 
 
   Bohouš Vosáhlo, manžel zdatné majitelky pouťových podniků a silačky Sidonie, uteče od ženy a bydlí s trhovcem Divišem. Jezdí spolu po poutích, kde výmluvný Vosáhlo prodá všechno Divišovo zboží. Vynálezem univerzálního lepidla "Držíto" jejich obchod úspěšně vzkvétá. Jednoho dne se jejich domácnost rozroste o malého osiřelého Pepíka, syna Divišovy bývalé tajné lásky. Skutečným Pepíkovým otcem je Rabas, jezdec smrti v Sidonině podniku. Rabas, který se nikdy o syna a jeho matku nestaral, ze zištných důvodů Pepíka unese. V podnapilosti se však na stěně smrti zabije a Pepík uteče zpět k Divišovi a Vosáhlovi. Sidonii se podaří vypátrat Bohouše a chce se s ním smířit. Prodá proto své podniky a koupí dům, v němž Vosáhlo žije s Divišem a Pepíkem. Zbaví svého muže milostného vlivu vdovy Melkové a oba manželé, připoutáni Divišovým lepidlem, vykročí na další cestu životem.
   Bohouš Vosáhlo, the husband of the efficient fairground owner and strongwoman Sidonie, runs away from his wife and goes to live with stall-holder Diviš. They travel round the fairs where the eloquent Vosáhlo is able to sell all Diviš's goods. Their trade flourishes with the invention of the universal "It Sticks" glue. One day their household expands with the arrival of the little orphan Pepík, the son of Diviš's secret former love. Pepík's real father is Rabas, a death-rider in Sidonie's company. Rabas, who never took care of son nor mother, abducts Pepík, hoping to get money out of it. In a drunken state, however, he kills himself during a stunt at the wall of death and Pepík runs back to Diviš and Vosáhlo. Sidonie has meanwhile managed to track down Bohouš and wants a reconciliation. She therefore sells her company and buys a house inviting Vosáhlo, Diviš and Pepík to live with her. She foils widow Melková's amorous advances towards her husband and, stuck together with Diviš's glue, they both embark upon the next stage of their lives.