Nikdo nic neví  (Nobody Knows Anything - KA)
R: Josef Mach V: Československá filmová společnost, 1947 Sk: Feix Karel VV: Bohumil Šmída N: Schmidt Jan (námět)Petr Nedoma S: Josef MachJaromír Pleskot K: Josef Střecha DK: Jaromír Holpuch Hu: Josef Stelibský; archivní – Norbert Schultze: píseň Lili Marleen, Josef Stelibský: píseň Sváděla basa pikolu, Josef Stelibský: píseň Zní nocí píseň stará, píseň Sbírejte, sbírejte, starý papír Nahr: FISYO Dir: Milivoj Uzelac T: Hans LeipVáclav ŠpilarKarel TobisVáclav Mírovský Zp: Eduard LinkersSetleřiOldřich SlanýEva Šenková Arch: Jan Zázvorka Kost: František MádlMarie Malá Ma: Linhart Josef (2)Jan Štětina St: Josef Dobřichovský Zv: Emanuel Formánek H: Jaroslav Marvan (tramvaják Martin Plechatý), František Filipovský (tramvaják Petr Nový), Eduard Linkers (SA-Scharführer Fritz Heinecke), Jana Dítětová (Věra Budínová), Stanislav Neumann (kontrabasista Jan Koula), Ota Motyčka (recepční v hotelu Avion Dobeš), Jaroslav Seník (kulisák Beran), Robert Vrchota (ing.Karel Bureš, Věřin snoubenec), Josef Kotapiš (muž v koženém kabátě), Richard Záhorský (muž v klopeném klobouku), Eman Fiala (kapelník), J.O. Martin (strážník), Rudolf Princ (seladon), Antonín Jirsa (německý direktor), Jiří Vondrovič (inspicient), František Marek (recepční v hotelu Evropa), Irena Švingerová (pokojská), Karel Dvořák (strážník), Bedřich Bozděch (ředitel hotelu Avion), Josef Pehr (recepční v hotelu Avion), Mnislav Hofmann (podomek), Karel Urban (příslušník SA), Alois Dvorský (zelinář), Josef Příhoda (Zelenka), Marie Grossová (Nováková), Viktor Očásek (domovník), Zdeněk Šavrda (Bumba), Oldřich Hoblík (zvědavý pán), Otomar Krejča (rozvážný pán), Valja Petrová (Němka v hotelu), Eva Šenková (subreta), Oldřich Slaný (zpěvák), Karel Effa (kulisák), Václav Švec (kulisák), Jaroslav Štercl (kulisák), Ferdinand Šafránek (fagotista), Jiří Sovák (detektiv v hotelu), Jan W. Speerger (hospodářská kontrola), Josef Kemr (hospodářská kontrola), Milka Balek-Brodská (harfenistka), Jindra Hermanová (Němka v telefonní budce), Josef A. Stehlík (německý voják), Božena Helclová (návštěvnice divadla), Jaroslav Orlický (strážník na Kampě), F.X. Mlejnek (tramp v rozjeté chatě), Setleři Spol: Jan Pacák Fo: 35 mm Ve: česká D: Státní půjčovna filmů Pr: 28.11.1947 © Národní filmový archiv 
 
   Druhá světová válka. Inženýru Burešovi se podaří uprchnout před Němci do ciziny. Jeho snoubenku Věru začne vydírat četař SA Fritz Heinecke, který se dozvěděl z udavačského dopisu o jejím vztahu k Burešovi. Při rozhovoru se oba dostanou do potyčky, Fritz se uhodí a upadne do bezvědomí. Věra se domnívá, že je mrtev a chce se ho zbavit. Pomohou jí sousedé - tramvajáci Martin a Petr. Naloží Fritze do velkého koše, který pak skončí ve vodě. V koši však byla jejich adresa a poctivý nálezce jim koš vrátí i s Fritzem. Muži ho potom ukryjí do pouzdra na basu a s ním se Fritz ocitne v divadelní šatně. Po procitnutí se opije. Muži ho položí do dětského kočárku a po mnoha dobrodružstvích se dostanou do Fritzova hotelu. Za nimi tam přiběhne Věra se smečkou německých vojáků v patách. Všem se podaří vyskočit z Fritzova pokoje oknem. Na útěku před Němci je zachrání anglický hloubkový letec Karel Bureš.
   A comedy film, set in the Second World War. Engineer Bureš has managed to escape the Germans and has fled the border. His fiancée Věra is blackmailed by an SA man Fritz Heinecke who has discovered her relationship with Bureš after receiving a letter from an informer. During their conversation they get into a skirmish, Fritz accidently hits himself and falls unconscious. Věra thinks that he is dead and tries to get rid of him. She is helped by her neighbours - tramwaymen Martin and Petr. They put Fritz in a large basket which then ends up in the water. The basket also contains their address, however, and the basket and Fritz is returned by the honest finder. The men then hide him in a double-bass case and Fritz then finds himself in a theatre cloakroom. After waking up he gets drunk. The men put him in a child's pram and, after many adventures, they arrive at Fritz's hotel. Věra rushes over to them with a pack of German soldiers after her. All of them manage to escape out of Fritz's hotel room window. During their flight from the Germans they are saved by the English dive-bomber pilot Karel Bureš.