Ledoví muži  (Ice Men - KA)
R: Vladimír Sís V: Filmové studio Barrandov, 1960 Sk: Šmída - Fikar Dr: Václav Nývlt VV: Jiří Pokorný N: Fedor KauckýVladimír Sís S: Fedor KauckýVladimír Sís PR: Vladimír Zelenka AR: Rudolf Jaroš K: Josef Vaniš AK: Rudolf JoklVáclav Helliman Hu: Evžen IllínVlastimil Hála; archivní – Vlastimil Hála: píseň Sníh v očích, píseň Je to prohraný, už jsme nahraný, píseň Když jsem husy pásala, Jan F. Fischer: píseň Plují lodi do Triany Nahr: Orchestr Karla Vlacha Dir: Karel Vlach T: Zdeněk Borovec Zp: Jarmila VeseláPoslušná Jana [dab]Poslušná Marie [dab]sborsbor dětský Arch: Vladimír Labský Kost: Jarmila RomanováHelena Vondrušková Ma: Vladimír PetřinaJan Štětina St: Miroslav Hájek Zv: Josef Vlček H: Rudolf Hrušínský (hokejový funkcionář Antonín Fiala), Jiří Lír (učitel Václav Havránek), Milena Kladrubská (krasobruslařka Alena, Fialova dcer), Tvrzníková Jaroslava [dab] (hlas Aleny), Josef Hlinomaz (Rudolf Šupálek), Ludmila Píchová (Markéta, Šupálkova žena), Helena Krtičková (Markétina matka), Eduard Kohout (ředitel vyšší hudební školy), Eman Fiala (hokejový funkcionář Kabrhel), Lubomír Lipský (hokejový funkcionář Menšík), Vladimír Hrubý (trenér Kučírek), Otto Budín (hokejový funkcionář), František Kovářík (řídící učitel), Miroslav Homola (laborant Emil Záviška), Jiří Štuchal (Luďa, kapitán mužstva Slavoje), Roman Holát (člen mužstva Slavoje), Antonín Jedlička (člen mužstva Slavoje), Miloš Zavřel (dělník s trumpetou), Alena Kreuzmannová (Luďova žena), Ljuba Hermanová (majitelka hokejové střelnice), Eduard Hofman (brankář), Ladislav Kachtík (hokejista), Ivo Niederle (hokejista Karel), Jaroslav Tomsa (hokejista juniorského mužstva), Marie Poslušná (zpěvačka), Jana Poslušná (zpěvačka), Věra Váchová (divačka na hokeji) Chor: Frank Towen Spol: Miloš Červinka Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 03.02.1961 © Národní filmový archiv 
 
   Hokejové mužstvo Slavoj Hudební nástroje už po několikáté prohraje zápas. Funkcionář Fiala musí tuto situaci radikálně řešit. Nejjednodušším způsobem by bylo nahradit mužstvo schopnějšími juniory, ale o tom Fiala nechce ani slyšet. Podle něho bude stačit najít posilu - dobrého střelce. Jako na zavolanou se objeví v novinách fotografie mladého učitele Havránka, který překvapil své žáky přesnými zásahy v pouťové hokejové střelnici. Fiala Havránka ihned angažuje, ale už při prvním pokusu se ukáže, že "zázračný střelec" neumí bruslit. Fiala ho proto svěří své dceři, krasobruslařce Aleně. Havránek je talent, rychle se naučí bruslit, ale podle Aleny předvádí při tréninku krasobruslařské piruety. Fiala si zoufá a snaží se Havránka odstranit. K rozhodujícímu zápasu pak postaví přece jen juniory. Junioři pozvou do hry Havránka. Tomu se podaří dát záhy gól a povzbuzení junioři vyhrají. Fiala musí po skončení zápasu přiznat své chyby a smířit se také s tím, že se jeho dcera a Havránek do sebe zamilovali.
   The ice-hockey team Slavoj Musical Instruments have lost their match yet again. The functionary Fiala must do something radical about the situation. The simplest solution would be to replace the team with more able juniors but Fiala will not hear of it. He thinks it would be enough just to find one new player - a good striker. As if out of nowhere the papers suddenly publish a photograph of the young teacher Havránek who had surprised his pupils by his accuracy in shooting goals at the fair. Fiala immediately signs Havránek up but right from the first attempt it is obvious that this "miraculous shooter" cannot skate. Fiala thus entrusts him to the hands of his daughter Alena, a figure-skater. Havránek indeed has talent, he quickly learns to skate but, following Alena's example, he starts doing pirouettes during training. Fiala is at his wits' end and tries to get rid of Havránek. In the end the decisive match is to be played by juniors. However, they invite Havránek to play with them. He manages to score a goal during the early stages and the juniors, buoyed up by this success, win the match. After the match Fiala has to admit his mistake and also get used to the idea that his daughter and Havránek have fallen in love.