Hvězda jede na jih  (Star Travels South,A)
R: Oldřich Lipský V: Filmové studio Barrandov/Lovćen film Budva, 1958 Sk: Šmída - Kunc VV: Jiří PokornýMilan Žmukić N: Oldřich LipskýJiří SílaVladimír Škutina S: Oldřich LipskýJiří SílaVladimír Škutina PR: Vladimír ZelenkaMate Relja AR: Helena PokornáNikola Jovičević K: Ferdinand Pečenka AK: Josef NovotnýStevo LepetićJosef Pávek Hu: Jiří BaurMiloslav DucháčVlastimil Hála; archivní – Franz Lehár: převzatá Paganini (Líbám, ženy, vás tak rád), Evžen Klen: píseň Píše moře modré psaní, Evžen Klen: píseň Zlé fialky, Evžen Klen: píseň Až přijde ten pravý, lidová píseň: píseň Ach, synku, synku, lidová píseň: píseň Pryč a pryč je všecko, Miloslav Ducháč: píseň Dobrou noc, můj milý, Evžen Klen: píseň Kdybych tě neměl rád, Franz Lehár: píseň Líbám, ženy, vás tak rád, Jiří Baur: píseň Směj se dál Nahr: Orchestr Karla Vlacha Dir: Karel Vlach T: Josef KainarZdeněk BorovecDvořák Vladimír (herec) Zp: Jarmila VeseláMiletić Gordana [dab]Rudolf CortésVladimír MenšíkJosef HlinomazDeyl Rudolf ml. Arch: Vladimir TadejVladimír Labský Kost: Lída NovotnáJasna Novak-ŠubićJarmila RomanováHelena VondruškováDrago Habazin Ma: Vladimír PetřinaMirko MačkićJan ŠtětinaSava Košničarević St: Miroslav Hájek Zv: Josef Vlček Op: Bošković Boško /dialog.poradce/ H: Gordana Miletić (zpěvačka Soňa Klánová), Kreuzmannová Alena [dab] (hlas Soni), Rudolf Hrušínský (dirigent), Joža Gregorin (řidič Drago), Ljubomir Didić (závozník Dida zvaný Komár), Barbara Połomska (Lída), Adamová Jaroslava [dab] (hlas Lídy), Ludmila Píchová (rekreantka Nademlejnská), Deyl Rudolf ml. (rekreant Alfréd Nečásek), Stella Zázvorková (rekreantka Pětioká), Miloš Kopecký (průvodce Šousta), Eman Fiala (rekreant Strouhal), Jaroslav Štercl (bubeník Pištělák), Rudolf Cortés (zpěvák Rudy Bárta), Karel Effa (kytarista Egon Zejda), Vladimír Menšík (klarinetista Vostřák), Lubomír Lipský (pozounista Holpuch), Josef Hlinomaz (trumpetista Bříza), Zdeněk Chudáček (Pepíček, Strouhalův syn), Václav Trégl (celník), Rudolf Princ (přednosta stanice Koťátko), Jiřina Steimarová (Navrátilová, cestujícící na letišt), Antun Nalis (ředitel festivalu), Jelínek Jiří (hudebník) (trumpetista), Josef Příhoda (recepční v Jugoslávii), Hana Talpová (úřednice na letišti), Jiřina Bohdalová (průvodčí vlaku), Mirko Musil (celník), Karel Pavlík (celník), Jan Maška (celník), Marcela Martínková (rekreantka), Josef Šidlichovský (zaměstnanec železnice), Bohumil Šmída (muž v aeroliniích), Vladimír Klemens (loučící se muž), Boško BoškovićMiloš JeknićBranislav ObradovićDušan PerkovićNatalija NešovićZlata PerlićHermina PipinićOrchestr Karla VlachaP. BegovićPetar SpajićM. SpasojevićJ. MedjedovićM. MartinovićD. MilakovićJ. Medar Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 15.05.1964 © Národní filmový archiv 
 
   Velký pražský orchestr odjíždí vlakem na hudební festival do Jugoslávie. Pouze zpěvačka Soňa Klánová odjezd zmeškala. V aeroliniích se jí podařilo koupit letenku do Bělehradu od paní Navrátilové, které se cesta nehodila. Dirigent orchestru si mezitím zoufal. Na hranicích telefonoval do Prahy a když se dozvěděl, že Soňa odjela z domova taxíkem, domníval se, že je dožene po silnici. Improvizovaným koncertem pro celníky a cestující zdržel orchestr odjezd vlaku. Soňa pochopitelně nedorazila a navíc nestačili včas dojet do Splitu, kde jim ujela loď a museli použít jinou. Soňu z letiště omylem odvezl řidič Drago, který čekal na paní Navrátilovou. Po vysvětlení situace se rozhodl odvézt hezkou zpěvačku až k moři. Ještě několikrát se orchestr a zpěvačka na cestě minuly, aby se nakonec všichni šťastně setkali a zahájili festival slavnostním průvodem.
   The Prague Grand Orchestra travels by train to a music festival in Yugoslavia. Only the singer Soňa Klánová missed the departure. In the meantime, she managed to buy a ticket to Belgrade at the air-terminal from Mrs Navrátilová, who couldn't make the trip. In the meantime, the orchestra conductor is beside himself with despair. He phoned to Prague from the border, and when he realized that Soňa had left her house in a taxi, he thought that she would catch up with them by the road. The orchestra delayed the train's departure with an improvised concert for the custom officers and the passengers. Of course, Soňa didn't arrive, and, what's more, they all missed their boat in Split and had to take another one. Driver Drago picked Soňa up at the airport by mistake, as he was waiting for Mrs Navrátilová. After the situation was cleared up, he decided to drive the pretty singer all the way to the seaside. The orchestra and the singer miss each other a few more times, only to meet happily at the end and open the festival with a festive procession.