To neznáte Hadimršku  (You Don't Know Hadimrška)
R: Karel LamačMartin Frič V: Elekta, 1931 N: divadelní hra Unter Geschäftsaufsicht, Ernst Bach: divadelní hra Unter Geschäftsaufsicht S: Václav WassermanFritz Anders K: Otto Heller Hu: Jára Beneš; archivní – Jára Beneš: píseň To neznáte Hadimršku, děvčata, Ferry GyulaiJan Stark: píseň Píseň psacího stroje, Bedřich Kerten: píseň Mě koupali co děcko v horké lázni, Jára Beneš: píseň Růžové psaníčko T: Jaroslav MottlFráňa VodičkaEmanuel Brožík Zp: Meda ValentováVlasta BurianMarie GrossováJára Beneš Arch: Vilém Rittershain St: Marie Bourová Zv: Helmuth Neumann H: Vlasta Burian (účetní revident Popelec Hadimrška), Meda Valentová (zpěvačka Mici Angora), Otto Rubík (majitel gramofonové firmy Jiří Zla), Jindřich Plachta (sluha Puntík/anděl ve snu), Eman Fiala (účetní u Zlatníka Vychodil), Čeněk Šlégl (konzul Vieland), Marie Grossová (konzulova dcera Asta), Jaroslav Marvan (generální ředitel Bruckmann), Viktor Nejedlý (kancelářský zřízenec), Novák Josef (3) (přednosta kanceláře), Bergeová (uchazečka o místo Máňa Nováková), Jan W. Speerger (prodavač/anděl ve snu/radní v Rene), Jindřich Adolf (prodavač u Zlatníka), Vladimír Borský (prodavač u Zlatníka), Gustav Hrdlička (prodavač u Zlatníka), Světla Svozilová (nevěsta s milionem), Josef Rovenský (kapesní zloděj), Jan Richter (vyšetřující komisař), Josef Rajský (policejní úředník), Otto Heller (strážník), Jan Roth (strážník), Bohumil Langer (sluha u ředitele Bruckmanna), Vladimír Smíchovský (člen delegace městské rady), František Lašek (člen delegace městské rady), Karel Jičínský (svatý Petr v nebi), Alfred Baštýř (anděl v nebi), František Černý (tlustý vězeň), Miloslav Svoboda (prodavač u Zlatníka), Gustav Čech (prodavač u Zlatníka), Arnold ReimannFrantišek ŘíhaFrantišek Jerhot Fo: 35 mm Ve: česká © Národní filmový archiv 
 
   Revident Hadimrška je vyslán do Prahy. Má reorganizovat Zlatníkovu gramofonovou firmu, aby mohla bance zaplatit dluhy. Mladý majitel se zruinoval vydržováním kabaretní zpěvačky Mici Angory. Z finančních problémů ho má dostat sňatek s Astou, bohatou dcerou konzula Vielanda. Zlatník netuší, že dívka netouží po sňatku naslepo a že nastoupila do jeho firmy inkognito jako sekretářka. Zlatník se s Mici rozejde. Astě se mladý muž líbí a ona se do něho zamiluje. Nekompromisní Hadimrška začne ihned po příjezdu úřadovat. Rozhodne, že se bude šetřit a pracovat a že bude prodána Angořina vila, kterou jí koupil Jiří Zlatník. Nechtěné popularity se Hadimrškovi dostane v kabaretu, kde ho Angora zapojí do svého čísla a text písně doplní o jeho jméno. Když jde Hadimrška převzít zpěvaččinu vilu, dostane nervový záchvat. Mokrý po nucené sprše je nucen okolnostmi uprchnout v ženském negližé a šéf banky ho propustí. Angora získá v konzulovi nového milence. Firma zbohatne na nové písni o Hadimrškovi a Zlatník požádá konzulovu dceru o ruku. Zdrcený Hadimrška se vrací domů. Spoluobčané ho však zvolili mezitím starostou, takže i on má zisk ze své popularity.
   Hadimrška, an auditor, is sent to Prague. He is to reorganise Mr Zlatník's gramophone company so that it can repay its debts to the bank. The young owner has brought the company to the brink of bankruptcy by promoting the career of cabaret singer Mici Angora. Zlatník is hoping his financial straits will be resolved by marriage to Asta, daughter of the wealthy consul Vieland. He does not realise that Asta is not blindly longing for marriage and has joined the company incognito as a secretary. Zlatník ends his relationship with Mici and Asta falls in love with him. The uncompromising Hadimrška gets down to work: he decides to sell the villa that Zlatník bought Mici. Hadimrška becomes unexpectedly popular when Mici changes the words of one of her cabaret songs to include his name. When Hadimrška goes to seize the singer's villa, his nerve fails him. His suit soaked with water in a shower-bath, he is forced to flee in a woman's negligée, and the bank fires him. Mici finds a new lover - the consul. The gramophone company's fortunes revive with the new song about Hadimrška. Zlatník asks the consul for his daughter's hand in marriage. Hadimrška returns home in despair, where he is elected mayor on account of his new-found popularity.