Provdám svou ženu  (I'll Give My Wife in Marriage)
R: Miroslav Cikán V: Slavia-film, 1941 VV: Eberhard Meichsner N: divadelní hra Provdám svou ženu, Julius Lébl: divadelní hra Provdám svou ženu S: Jaroslav MottlJulius LéblVáclav Wasserman AR: Rudolf StahlVratislav Innemann K: Josef Střecha Hu: Josef Stelibský; archivní – Josef Stelibský: píseň Tak velká láska, Josef Stelibský: píseň Anie T: Jaroslav Mottl Zp: Zita KabátováSlávka ProcházkovásborOldřich KovářVondrovič Jiří [dab] Arch: Jan Zázvorka St: Marie Bourová Zv: Stanislav VondrašAntonín Rambousek H: Vlasta Burian (docent botaniky Blahomrav Ducánek), Zita Kabátová (operetní hvězda Marion,žena rady V), Světla Svozilová (operetní diva Lucy, Ducánkova žena), Jaroslav Marvan (generální ředitel Kamil Merhaut), Věra Ferbasová (Dagmar, Merhautova dcera), Čeněk Šlégl (baron Hypolit Studený, nápadník Da), Raoul Schránil (dirigent Intimní operety Jarka Ale), Ladislav Hemmer (ředitel Intimní operety), Miloš Nedbal (profesor Potužník, vědec), Marie Blažková (Veronika Pospíšilová,hospodyně u D), Marie Norrová (komorná u Merhautů Marta), Stanislav Neumann (vrátný Havrda), Václav Trégl (Ducánkův soused), František Filipovský (krejčí Zmatlík), Jana Romanová (garderobiérka Berta), Josef Kemr (poslíček z květinářství), Antonín Zacpal (asistent profesora Potužníka), Němec Karel (2) (doručovatel), Bolek Prchal (policejní inspektor), Rudolf Princ (strážník), Ada Dohnal (řidič ředitele Merhauta), Ladislav Janeček (lékař), Miloš Šubrt (zahradník), Karel Máj (posluha), Jiří Vondrovič (operetní herec), Vladimír Salač (pikolík), Bohuslav Kupšovský (inspicient) Fo: 35 mm Ve: česká D: Tobis Pr: 08.08.1941 © Národní filmový archiv 
 
   V Intimní operetě je přeobsazena hlavní role. Uražená subreta Lucy se rozhodne vrátit ke svému manželovi, docentovi Blahomravu Ducánkovi, kterého kvůli milenci před sedmi lety opustila. Docent Ducánek se s tím už dávno vyrovnal a žije jen pro svou vědeckou práci. Snaží se převychovat masožravou rostlinu na vegetariána. Jeho dílo je korunováno úspěchem a tak pozve svého přítele Potužníka, botanika a zarytého starého mládence, na večeři. Lucy, která vtrhla do poklidné Ducánkovy domácnosti, by mohla způsobit rozvrat starého přátelství. Docent se proto rozhodne vyhledat bývalého milence své ženy - barona Studeného, aby si Lucy znovu odvedl. Netuší, že jeho ženu mezitím hledá bankéř Merhaut, vdovec, který se do subrety zamiloval. Přestože je Ducánek zmatkař, vše se nakonec podaří. Merhaut požádá o ruku jeho ženy a Ducánek s radostí souhlasí.
   The soubrette Lucy is not cast for the main role in a "An Intimate Operetta", as she had hoped. She takes offence and decides to go back to her husband, Associate Professor Blahomrav Ducánek whom she had abandoned seven years before to be with her lover. Ducánek had come to terms with this a long time before and now only lives for his scientific work. He is trying to retrain a carnivorous plant to be a vegetarian. His work is a great success and so he invites his friend Potužník, a botanist and confirmed bachelor, to dinner. Lucy, who has burst in on Ducánek's quiet lifestyle, might cause a rift between the old friends so he decides to seek out her former lover, baron Studený, hoping that the latter will take her away with him. He has no idea that the banker Merhaut, a widower who has fallen in love with the soubrette, has been trying to find his wife. Even though Ducánek turns every situation into chaos, everything turns out well in the end. Merhaut asks for his wife's hand and Ducánek gleefully agrees to the marriage.