Lukeš, Oldřich
1969 – Zabil jsem Einsteina, pánové... (H - generál)
1967 – Happy end (H - advokát)
1967 – Muž,který stoupl v ceně (H - spící soudní přísedící)
1967 – Sedm havranů (H - vesničan na úřadě)
1964 – Atentát (H - hajný)
1964 – Limonádový Joe aneb Koňská opera (H - šerif)
1963 – Mezi námi zloději (H - kapitán Mrázek)
1962 – Deštivý den (H - průvodčí tramvaje)
1962 – Neschovávejte se,když prší (H - okresní tajemník KSČ)
1962 – Objev na Střapaté hůrce (H - řidič cisterny Suchánek)
1961 – Kohout plaší smrt (H - sedlák)
1961 – Tažní ptáci (H - střelmistr Vostrý)
1961 – Uprchlík (H - Janin otec, kapitán pohraničníků)
1960 – Černá sobota (H - posunovač Jílek)
1960 – Lidé jako ty (H - ředitel závodu)
1960 – Pochodně (H - dělník Šmejkal)
1960 – Policejní hodina (H - typograf Vajgar)
1960 – Stopy (H - sedlák Josef Bernát)
1959 – Konec cesty (H - střelmistr)
1959 – Zkouška pokračuje (H - herec)
1958 – Povodeň (H - dělník)
1958 – Zde jsou lvi (H - dělnický kádrovák)
1956 – Jurášek (H - Tomala, Benadův přítel)
1956 – Nevěra (H - předseda národního výboru Nikodým)
1955 – Psohlavci (H - trachtýř Just)
1955 – Rudá záře nad Kladnem (H - hutník Feigl)
1955 – Tanková brigáda (H - sovětský generál)
1955 – Z mého života (H - Karel Sabina)
1954 – Botostroj (H - agitátor Nikodým)
1954 – Na konci města (H - dílovedoucí Antonín Záhora, dříve)
1953 – Expres z Norimberka (H - řidič sanitky)
1953 – Výstraha (H - horník Ondra)
1952 – Konec strašidel (H - předseda závodní rady Zapletal)
1952 – Usměvavá zem (H - dílenský mistr Suchomel, patron.re)
1951 – Akce B (H - praporčík SNB Suk)
1951 – Milujeme (H - závodní Barvík)
1951 – Pionýr (H - traktorista Mareček)
1950 – Případ dr. Kováře (H - delegát za odbory dělník)
1950 – Přiznání (H - Václav Severa vl.jm. Antonín Urban)
1950 – Vstanou noví bojovníci (H - socialista Václav Vosmík)
1950 – Zocelení (H - předseda závodního výboru Franta)
1949 – Němá barikáda (H - organizátor bojů Jarda)
1949 – Pětistovka (H - nástrojař Václav Holý)
1947 – Portáši (H - Jan Berka)