Boháč, Ladislav
1963 – Lucie (H - stranický tajemník Hurtík)
1960 – Osení (H - kovář Vojtěch Zacpal, Lojzův otec)
1959 – Dům na Ořechovce (H - profesor AMU)
1956 – Zaostřit prosím! (H - režisér filmu)
1955 – Jan Žižka (H - Mistr Jakoubek ze Stříbra)
1955 – Psohlavci (H - JUDr.Strauss)
1955 – Tanková brigáda (H - generál Hasal)
1954 – Jan Hus (H - Mistr Jakoubek ze Stříbra)
1953 – Expres z Norimberka (H - taxikář Dvořák)
1953 – Výstraha (H - poslanec KSČ)
1952 – Únos (H - československý konzul)
1950 – Temno (H - myslivec Václav Machovec)
1949 – Veliká příležitost (H - prokurátor)
1948 – Kariéra (H - ředitel Globusu Karel Kubát)
1948 – Na dobré stopě (H - velitel skautů Admirál)
1948 – Případ Z-8 (H - Kožíšek)
1947 – Jan Roháč z Dubé (H - kněz Jan Rokycana)
1947 – Siréna (H - tavič Hudec)
1946 – Hrdinové mlčí (H - úředník nakladatelství Vojtěch Tom)
1945 – Rozina sebranec (H - sklářský tovaryš Nikolo)
1944 – Sobota (H - Jiří Valeš, Helenin bratr)
1943 – Žíznivé mládí (H - chalupník Josef Marek, Zp)
1942 – Městečko na dlani (H - Václav, syn Trantincových)
1941 – Pantáta Bezoušek (H - JUDr.Josef Bezoušek, pantátův syn)
1940 – Druhá směna (H - ing.Petr Lukáš)
1940 – Madla zpívá Evropě (H - skladatel a dirigent Jaroslav Klán)
1940 – Píseň lásky (H - klavírista Zdeněk Skála)
1940 – Pro kamaráda (H - řidič Jan, Dlabalův syn)
1940 – Směry života (H - student práv Antonín Černý)
1939 – Humoreska (H - JUDr.Hynek Hupka, pětadvacetiletý)
1939 – Její hřích (H - pokladník banky Jaroslav Goll)
1939 – Jiný vzduch (H - ing.Prokop, syn Elisova bratrance)
1939 – Kdybych byl tátou (H - taxikář Karel Novák, Mílin muž)
1939 – Lízino štěstí (H - MUDr.Tomáš Lepař)
1939 – Osmnáctiletá (H - ing.Jan Bavor alias Jan Novák)
1938 – Boží mlýny (H - Vondra, Záhořův syn)
1938 – Cech panen kutnohorských (H - panoš Zdeněk, Dačického přítel, Zp)
1938 – Její pastorkyně (H - Laca Klemeň)
1938 – Neporažená armáda (H - posluchač vojenské akademie Jan Al)
1938 – Svět kde se žebrá (H - advokát JUDr.Václav Neprosil)
1938 – Škola základ života (H - profesor francouzštiny Bartoš)
1938 – V pokušení (H - farář Pavel, Janův bratr)
1938 – Zborov (H - nadporučík Pavel Kalina, starší sy)
1937 – Bílá nemoc (H - Krogův synovec Pavel, maršálův pob)
1937 – Děvčata nedejte se! (H - Jiří, otec malé Jany)
1937 – Filosofská historie (H - filozof Vavřena)
1937 – Hlídač číslo 47 (H - kramář Ferda Zuska)
1937 – Karel Hynek Mácha (H - Karel Hynek Mácha)
1937 – Lidé na kře (H - ing.Zdeněk Junek, syn Junkových)
1937 – Mravnost nade vše (H - lékař MUDr.Jílovský)
1937 – Panenství (H - skladatel Pavel Jimeš)
1937 – Výdělečné ženy (H - Jiří Bender al.Wells, Kamilin býv.)
1935 – Jana (H - Petrův bratr Michael, Zp)