Kemr, Josef
1970 – "Čtyři vraždy stačí, drahoušku" (H - zubatý gangster ze San Boniga)
1970 – Tvář pod maskou (H - Pepek)
1969 – Ezop (H - filozof Xanthos)
1969 – Kladivo na čarodějnice (H - písař Ignác)
1969 – Odvážná slečna (H - JUDr.František Kroupa, předseda se)
1969 – Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc? (H - kustod)
1969 – Zabil jsem Einsteina, pánové... (H - vynálezce profesor Hughes)
1968 – Čest a sláva (H - kapitán francouzských fyzilírů)
1968 – Jarní vody (H - Pantaleone Cippatola, domácí příte)
1968 – Maratón (H - brýlatý muž rozdávající zbraně)
1968 – Šíleně smutná princezna (H - rádce Iks, Zp)
1967 – Jak se zbavit Helenky (H - profesor Slavík)
1967 – Marketa Lazarová (H - loupeživý rytíř Kozlík, zeman na R)
1967 – Muž,který stoupl v ceně (H - vrchní účetní v ničírně)
1967 – Noc nevěsty (H - farář)
1966 – Poklad byzantského kupce (H - Houska, otec Kamily)
1964 – Lov na mamuta (H - profesor)
1964 – Pět hříšníků (H - úředník Bláha)
1964 – Příběh dušičkový (H - cirkusák Matěj Chramostejl, Zp)
1964 – Starci na chmelu (H - předseda JZD, Zp)
1963 – Ďábelská jízda na koloběžce (H - učitel)
1963 – Král Králů (H - Pšenička, majitel staré pragovky)
1963 – Lucie (H - předseda závod.výboru Josef Pastor)
1963 – Mezi námi zloději (H - předseda JZD Paroubek)
1963 – Tři chlapi v chalupě (H - redaktor Zemědělských rozhledů Bur)
1962 – Hrozné dítě (H - otec)
1962 – Velká cesta (H - tajný)
1961 – Hledá se táta! (H - kuchař Houdek, žadatel o adopci)
1961 – Pohádka o staré tramvaji (H - básník)
1961 – Procesí k panence (H - Josef, Houžvičkův syn, Mařenčin ot)
1960 – Černá sobota (H - staršina VB Bělka)
1960 – U nás v Mechově (H - truhlář Gustav Veverka)
1960 – Valčík pro milión (H - taxikář)
1960 – Zlé pondělí (H - muž v pršiplášti)
1960 – Zlepšovák (H - vynálezce A.Novák)
1959 – Jak se Franta naučil bát (H - strašidlo Bonifác)
1959 – Probuzení (H - prodavač obuvi)
1959 – Slečna od vody (H - referent Dvořák)
1959 – Zkouška pokračuje (H - herec Karel Čížek)
1959 – Zpívající pudřenka (H - Lojza)
1958 – Glorie /O věcech nadpřirozených/ (H - psychiatr)
1958 – Hry a sny (H - muž s kaprem)
1958 – Kasaři (H - pokladník Krumpera)
1958 – Občan Brych (H - úředník Štětka)
1958 – Páté kolo u vozu (H - tajemník Petránek)
1958 – Útěk ze stínu (H - kupec auta Kadavý)
1957 – Konec jasnovidce (H - Karel Vaníček z Kročehlav)
1957 – Poučení (H - manžel)
1957 – Schůzka o půl čtvrté... (H - František)
1957 – Tam na konečné (H - Brzobohatý)
1956 – Dobrý voják Švejk (H - vyšší voják z eskorty)
1956 – Vina Vladimíra Olmera (H - Koutný,Mirkův bratr,pracovník labo)
1956 – Zaostřit prosím! (H - účetní a vedoucí stavby Jan Přehrš)
1955 – Anděl na horách (H - Bohouš Vyhlídka)
1955 – Hudba z Marsu (H - hráč na činely Veselý)
1955 – Jan Žižka (H - student Ješek)
1955 – Oplatky (H - Konopásek)
1955 – Větrná hora (H - paleontolog František Ježek)
1955 – Vzorný kinematograf Haška Jaroslava (H - Josef Hanzlíček, Zp)
1954 – Cirkus bude! (H - krotitel Jarda Hájek)
1954 – Frona (H - geometr Havránek)
1954 – Jan Hus (H - student Ješek, Husův žák)
1954 – Nejlepší člověk (H - obecní tajemník Cukner, Zp)
1953 – Přicházejí z tmy (H - zemědělec Štěpán Tomek)
1953 – Tajemství krve (H - zuřivý pacient na psychiatrii)
1952 – Anna proletářka (H - nešťastník u nádraží)
1952 – Divotvorný klobouk (H - malíř Antonín Strnad, Zp)
1952 – Dovolená s Andělem (H - truhlář-modelář Vyhlídka z ČKD Sok)
1952 – Haškovy povídky ze starého mocnářství (H - učitel)
1951 – Císařův pekař - Pekařův císař (H - alchymista rozbíjející atom olova)
1951 – Štika v rybníce (H - valcíř Chaloupka)
1950 – Slepice a kostelník (H - brigádník Smíšek)
1950 – V trestném území (H - mechanik Jaroslav Horák, Věřin pří)
1950 – Veselý souboj (H - laborant Emilek Veselka)
1949 – Divá Bára (H - Josífek)
1949 – Dva ohně (H - Karel)
1949 – Rodinné trampoty oficiála Tříšky (H - žadatel o byt Karel)
1948 – Červená ještěrka (H - jeden z trojice mladých herců)
1948 – Návrat domů (H - muž radící sovětskému vojákovi)
1948 – O ševci Matoušovi (H - Jan, syn Vitákových)
1948 – Poesie pouti (H - student Josef Kemr)
1948 – Soudný den (H - závodčí Špacír)
1948 – Zelená knížka (H - zloděj s kufrem)
1947 – Alena (H - mladík na ulici)
1947 – Muzikant (H - muzikant)
1947 – Nevíte o bytě? (H - bytový optimista)
1947 – Nikdo nic neví (H - hospodářská kontrola)
1947 – Portáši (H - písař)
1947 – Tři kamarádi (H - dělník na silnici)
1946 – Pancho se žení (H - Pedro Sanchez)
1945 – Rozina sebranec (H - sklář)
1944 – Jarní píseň (H - sklářský dělník)
1944 – Paklíč (H - chlapec na kole)
1943 – Bláhový sen (H - prodavač obuvi)
1942 – Barbora Hlavsová (H - student)
1942 – Městečko na dlani (H - bednářský učeň)
1942 – Valentin Dobrotivý (H - kolportér)
1941 – Pantáta Bezoušek (H - tesařský učedník Pepík)
1941 – Provdám svou ženu (H - poslíček z květinářství)
1941 – Rukavička (H - cukrář)
1941 – Střevíčky slečny Pavlíny (H - Pepouš)
1940 – Poznej svého muže (H - pikolík)
1940 – Pro kamaráda (H - číšník v baru)
1940 – Prosím pane profesore! (H - student Myšák)
1940 – To byl český muzikant (H)
1939 – Bílá jachta ve Splitu (H - kluk na tržišti)
1939 – Cesta do hlubin študákovy duše (H - septimán)
1939 – Lízino štěstí (H - Plichtův syn Jůla)
1939 – Studujeme za školou (H - student Vašek Pelíšek)
1939 – Tulák Macoun (H - kluk)
1938 – Druhé mládí (Klekání) (H - Pepík, Burešův syn)
1938 – Jarka a Věra (H - sextán Skřivan, syn továrníka)
1938 – Klapzubova XI. (H - mladý fotbalista)
1938 – Škola základ života (H - tercián Vávra)
1937 – Lízin let do nebe (Líza Irovská) (H - syn Plichtových Jůla)