Filipovský, František
1970 – "Čtyři vraždy stačí, drahoušku" (H - detektiv Sheridan)
1970 – Ďábelské líbánky (H - inspektor Mrázek)
1970 – Na kometě (H - plukovník Picard)
1970 – Pan Tau přichází (H - vedoucí salonu pro psy, Zp)
1970 – "Pane, vy jste vdova!" (H - král Oscar XV.)
1969 – Ezop (H - obchodník s otroky)
1968 – Na Žižkově válečném voze (H - Adam Chrůst)
1967 – Automat na přání (H - ředitel obecné školy)
1967 – Svatba jako řemen (H - otec nevěsty, Zp)
1966 – Fantom Morrisvillu (H - MUDr.Stolly)
1966 – Ukradená vzducholoď (H - soudce)
1965 – Vajshoblhák a státní tajemství (H - ing.Vajshoblhák)
1965 – Ztracená tvář (H - páter Hopsasa/Kráječ po operaci)
1964 – Čintamani & podvodník (H - JUDr.Bimbal, Vitáskův přítel)
1964 – Za pět minut sedm (H - ředitel školy)
1964 – Zkáza Jeruzaléma (H - vypravěč)
1963 – Mezi námi zloději (H - vězeňský holič Béďa Musil, manžel)
1963 – O něčem jiném (H - Filipovský František, on sám,mezi)
1962 – Kuřata na cestách (H - kominík Josef Klempera)
1962 – Velká cesta (H - kapitán)
1961 – Pohádka o staré tramvaji (H - velký revizor)
1961 – Procesí k panence (H - švec Prskavec)
1960 – Černá sobota (H - skladník Václav Kubíček)
1960 – Chlap jak hora (H - prodavač Novák, Kátin otec)
1960 – Srpnová neděle (H - vesnický muzikant)
1960 – U nás v Mechově (H - majitel chaty dr.Hertl)
1960 – Zlepšovák (H - ředitel)
1959 – Jak se Franta naučil bát (H - strašidlo Cyril)
1959 – Mstitel (H - zedník Mareček, Zp)
1959 – Zpívající pudřenka (H - šéf bandy dr.Švarc)
1958 – Co řekne žena... (H - soused Pokorný)
1958 – Hořká láska (H - chalupník Jurečka)
1958 – Morálka paní Dulské (H - taneční mistr)
1958 – Právní případ /O věcech nadpřirozených/ (H - agent pojišťovny)
1957 – Florenc 13,30 (H - hodinář Kadet)
1957 – Konec jasnovidce (H - Jelínek)
1957 – Poslušně hlásím (H - poručík Dub)
1956 – Dobrý voják Švejk (H - tajný detektiv Bohoušek Bretschnei, Zp)
1956 – Hrátky s čertem (H - čert Karborund)
1956 – Nezlob, Kristino (H - kouzelník)
1956 – Platit prosím (H - venkovan)
1956 – Zaostřit prosím! (H - tajemník ministra)
1955 – Anděl na horách (H - rekreační referent Mejzlík)
1955 – Jan Žižka (H - konšel)
1955 – Muž v povětří (H - vedoucí drogerie Hynek Zatrapa)
1955 – Vzorný kinematograf Haška Jaroslava (H - třídní profesor Florentin)
1955 – Z mého života (H - principál komediantů)
1954 – Cirkus bude! (H - zástupce ředitele Richard Ostrý)
1953 – Expres z Norimberka (H - kouzelník Mrkvička, alias Bondini)
1953 – Komedianti (H - rychtář a hostinský)
1953 – Novoroční dar (H - písař Merunka)
1953 – První oběd (H - strýc)
1953 – Tajemství krve (H - lékař na přednášce)
1952 – Haškovy povídky ze starého mocnářství (H - kaplan)
1952 – Mladá léta (H - ředitel gymnázia Karl Böhm)
1952 – Nad námi svítá (H - předseda závodní rady Mytiska)
1951 – Císařův pekař - Pekařův císař (H - dvorní astrolog)
1951 – Mikoláš Aleš (H - lékař-archeolog dr.Rýzner)
1950 – Posel úsvitu (H - úředník v zastavárně)
1949 – Vzbouření na vsi (H - člen národního výboru Josef Mráček)
1948 – Červená ještěrka (H - listonoš Černý)
1948 – Kariéra (H - sluha v Globusu Kořínek)
1948 – O ševci Matoušovi (H - sedlák Marousek)
1947 – Čapkovy povídky (H - policejní agent Pištora)
1947 – Kam s ním? (H - spisovatel Jan Neruda)
1947 – Nikdo nic neví (H - tramvaják Petr Nový)
1947 – Parohy (H - reportér Hugo Peterka)
1946 – Hrdinové mlčí (H - kolaborant Vilém Kolta)
1946 – Lavina (H - vrátný Černý)
1946 – Průlom (H - kořalečník a radní Jindřich Pacner)
1946 – Velký případ (H - redaktor a fotograf Kalousek)
1945 – Prosťáček (H - tulák)
1945 – Rozina sebranec (H - lazebník)
1945 – Řeka čaruje (H - holič J. Miláček)
1944 – Kouříme domovinu (H - pěstitel tabáku, kom)
1944 – Počestné paní pardubické (H - perníkář Flaška)
1943 – Čtrnáctý u stolu (H - Kilián Vaverka, bratr Julie Bartoš)
1943 – Experiment (H - host na vernisáži)
1943 – Mlhy na Blatech (H - soudní úředník Novák)
1943 – Žíznivé mládí (H - učitel Kolátor)
1942 – Barbora Hlavsová (H - klenotník Bartyzal)
1942 – Host do domu (H - host penzionu)
1942 – Městečko na dlani (H - čepičář Stýblo)
1942 – Muži nestárnou (H - lékárník Stejskal)
1942 – Okouzlená (H - divadelní asistent)
1942 – Přijdu hned (H - solicitátor)
1942 – Ryba na suchu (H - Rypáček, člen obecní rady)
1942 – Velká přehrada (H - pořadatel boxerského utkání)
1942 – Zlaté dno (H - lékař)
1941 – Gabriela (H - účetní František Kalista)
1941 – Hotel Modrá hvězda (H - účetní hotelu)
1941 – Modrý závoj (H - inspektor programové služby v rozh)
1941 – Nebe a dudy (H - Bartošův tajemník)
1941 – Pantáta Bezoušek (H - advokátní koncipient)
1941 – Provdám svou ženu (H - krejčí Zmatlík)
1941 – Roztomilý člověk (H - Jaroslav Stárek, bratranec Karly)
1941 – Rukavička (H - předseda sportovní poroty)
1941 – Těžký život dobrodruha (H - člen bandy)
1941 – Turbina (H - výběrčí na dobročinné účely)
1941 – Z českých mlýnů (H - krejčí Krákora)
1940 – Baron Prášil (Když Burian prášil) (H - číšník Na zámecké)
1940 – Dceruška k pohledání (H - Pavel, Kokoškův syn)
1940 – Katakomby (H - servilní úředník Šmíd)
1940 – Konečně sami (H - MUDr.Havránek, Dvořákův kolega)
1940 – Madla zpívá Evropě (H - učitel František Urban)
1940 – Okénko do nebe (H - Armandyho tajemník)
1940 – Pro kamaráda (H - advokátní koncipient)
1940 – Prosím pane profesore! (H - profesor)
1940 – Směry života (H - student Rybička)
1940 – Vy neznáte Alberta (H - sluha Dominik)
1940 – Život je krásný (H - sekretář nakladatele Hartla)
1939 – Cesta do hlubin študákovy duše (H - septimán Mazánek)
1939 – Hvězda z poslední štace (H - herec Palička, Zp)
1939 – Kdybych byl tátou (H - úředník loterní kanceláře)
1939 – Kristian (H - advokát JUDr.Dvořáček)
1939 – Osmnáctiletá (H - faktor v tiskárně)
1939 – Studujeme za školou (H - prokurista u firmy Vichr)
1939 – U pokladny stál... (H - úředník pojišťovny)
1939 – Venoušek a Stázička (H - Standa, Venouškův starší bratr)
1938 – Bílá vrána (H - číšník)
1938 – Co se šeptá (H - strýc Adolf)
1938 – Klapzubova XI. (H - funkcionář S.K.Meteoru)
1938 – Pán a sluha (H - zaměstnanec kanalizační služby)
1938 – Škola základ života (H - septimán Ludvík Krhounek)
1938 – Vandiny trampoty (H - továrník Krouský)
1937 – Advokátka Věra (H - apač)
1937 – Děvčátko z venkova (H - světák v slamáku)
1937 – Harmonika (H - Soldánův přítel)
1937 – Hordubalové (H - obhájce)
1937 – Kariéra matky Lízalky (H - operatér týdeníku Hájek)
1937 – Lidé na kře (H - jednatel S.K.Hvězda)
1937 – Panenství (H - číšník v automatu Jenda)
1937 – Svět patří nám (H - dělník Pinker)
1935 – Barbora řádí (H - akvizitér)
1935 – Hrdina jedné noci (H - reportér)
1935 – Jedna z milionu (H - povaleč Lojza ve vězení)
1934 – Hej-Rup! (H - nezaměstnaný)
1934 – U nás v Kocourkově (H - radní)
1934 – Z bláta do louže (H - číšník)
1933 – Řeka (H - host v hotelu)
1932 – Před maturitou (H - student)