Záhorský, Bohuš
1970 – Jeden z nich je vrah (H - policejní lékař)
1970 – Lucie a zázraky (H - převozník)
1970 – Partie krásného dragouna (H - svědek Kostka)
1970 – Svatá hříšnice (H - drožkář Pištora, Ferdyšův otec)
1969 – Hvězda (H - nápadník-truhlář Šrámek)
1968 – Červená kůlna (H - děda Antonín Andrýs)
1968 – Maratón (H - generál dělostřelectva)
1968 – Naše bláznivá rodina (H - zelinář Skoumal, babiččin ženich)
1968 – Šíleně smutná princezna (H - král Dobromysl řečený Veselý, otec)
1967 – Dita Saxová (H - profesor Munk)
1967 – Happy end (H - rada, Bedřichův tchán)
1967 – Klec pro dva (H - děda Müller, Čendův kolega)
1967 – Rozmarné léto (H - urputný dědek)
1966 – Fantom Morrisvillu (H - vydavatel novin M. C. Pelham)
1966 – Poslední růže od Casanovy (H - hrabě Josef Karel Valdštejn)
1966 – Transit Carlsbad (H - PhDr.Konrád)
1964 – Limonádový Joe aneb Koňská opera (H - Ezra Goodman, otec Winnifred)
1963 – Bez svatozáře (H - odborový funkcionář Jakub Strnad)
1963 – Mezi námi zloději (H - dědek Vincek Musil)
1963 – Strach (H - vedoucí Fotografie Bohumil Pacer)
1963 – Tři zlaté vlasy děda Vševěda (H - rybář)
1963 – Umřel nám pan Foerster (H - učitel)
1962 – Malý Bobeš ve městě (H - ředitel školy)
1962 – Neklidnou hladinou (H - řidič Vavruška)
1961 – Baron Prášil (H - admirál)
1961 – Florián (H - K.M.Kostrbatý, šéfredaktor Capart.)
1961 – Každá koruna dobrá (H - bývalý továrník Jonáš)
1961 – Kde alibi nestačí (H - ředitel firmy Medika dr.Vopálenský)
1961 – Kohout plaší smrt (H - Pastyřík, otec Cilky)
1960 – Chlap jak hora (H - dělník Havlík st.)
1960 – Lidé jako ty (H - dělník Bohouš Junek)
1960 – Nenávist (H - úředník Václav Babánek)
1960 – Pochodně (H - prasečkář)
1960 – Práče (H - vojenský švec Maralík)
1960 – Srpnová neděle (H - Eduard Vach)
1960 – Vyšší princip (H - ředitel gymnázia)
1959 – Dařbuján a Pandrhola (H - stařeček Pánbůh)
1959 – Konec cesty (H - úředník věznice)
1959 – První parta (H - dozorce Jan Andres)
1959 – Slečna od vody (H - předseda závodního výboru Kovář)
1958 – Glorie /O věcech nadpřirozených/ (H - lékař nemocenské pokladny MUDr.Vaň)
1958 – Občan Brych (H - kožešník Hugo Kalous)
1958 – Tři přání (H - pohádkový dědeček)
1957 – Malí medvědáři (H - zvěrolékař)
1957 – Štěňata (H - ředitel zdravotní školy)
1956 – Dobrý voják Švejk (H - obchodník s chmelem Wendler)
1956 – Hrátky s čertem (H - král)
1956 – Jurášek (H - učitel Vojkůvka)
1956 – Nezlob, Kristino (H - MUDr.František)
1956 – Proti všem (H - louňovický sedlák)
1955 – Hudba z Marsu (H - ředitel továrny na nábytek Mars)
1955 – Větrná hora (H - Renner)
1955 – Vzorný kinematograf Haška Jaroslava (H - mecenáš Antonín Kauble)
1954 – Cirkus bude! (H - divák Václav Maryška)
1954 – Jan Hus (H - konšel Štumpfnagel)
1954 – Na konci města (H - majitel domu Hubert Kostka)
1953 – Expres z Norimberka (H - agent Radimský)
1953 – Kavárna na hlavní třídě (H - prokurátor JUDr.Krýz)
1953 – Můj přítel Fabián (H - mistr František Tereba)
1953 – Ó ti lektoři (H - šéfredaktor)
1953 – Přicházejí z tmy (H - podúředník na penzi Vincenc Řehoř)
1952 – Anna proletářka (H - generál Maurice César Joseph Pellé)
1952 – Haškovy povídky ze starého mocnářství (H - správce věznice)
1952 – Hudba z Marsu (H - soused s helikónem)
1952 – Mladá léta (H - obrichtswachmeistr Kodýtek)
1952 – Nad námi svítá (H - havíř na penzi Kubrycht)
1952 – Nástup (H - německý stařík Gerl)
1952 – Únos (H - cestující Ryšánek, docent)
1951 – Císařův pekař - Pekařův císař (H - komoří Lang)
1948 – Dravci (H - obchodník Kristián Krofta)
1948 – Kariéra (H - venkovský lékař MUDr.Mrázek)
1948 – Křížová trojka (H - profesor Zach)
1948 – Svědomí (H - komisař Rudolf Mautner)
1948 – Ves v pohraničí (H - dědeček)
1948 – Žijí mezi námi (H - inspektor Dr.Jar.Šimek)
1947 – Nerozumím (kom)
1947 – Parohy (H - Eman, Viktorinův přítel)
1947 – Týden v tichém domě (H - rada)
1946 – Svátek matek 1945 (H - lékař Červeného kříže)
1946 – V horách duní (H - švec Jindřich Brácha)
1946 – Velký případ (H - přednosta stanice Bořivoj Kraus)
1944 – Paklíč (H - redaktor)
1944 – U pěti veverek (H - architekt Koumar)
1943 – Bláhový sen (H - majitel obchodu)
1943 – Šťastnou cestu (H - policejní inspektor)
1942 – Valentin Dobrotivý (H - pokladník v bance)
1941 – Gabriela (H - revizor účtů)
1941 – Roztomilý člověk (H - redaktor)
1940 – Druhá směna (H - obhájce)
1940 – Dva týdny štěstí (H - ředitel banky)
1940 – Katakomby (H - revident Hlinka)
1940 – Pelikán má alibi (H - nakladatel)
1940 – Přítelkyně pana ministra (H - sekretář ministra Horáka)
1940 – Štěstí pro dva (H - Nosek, Jarešův přítel)
1939 – Kdybych byl tátou (H - šéf firmy Praga)
1939 – Osmnáctiletá (H - státní zástupce)
1939 – Veselá bída (H - divadelní agent Sýkora)
1939 – Zlatý člověk (H - MUDr.Jan Stejskal)
1938 – Bláhové děvče (H - úředník export.firmy Iron Oldřich)
1938 – Milování zakázáno (H - stěhovák Honzík)
1938 – Umlčené rty (H - páter Method)
1937 – Advokátka Věra (H - Franta Štístko, Petrův společník)
1937 – Poslíček lásky (H - šéf konkurenčního módního závodu C)
1937 – Svět patří nám (H - vůdce gangsterů Dexler)
1937 – Tři vejce do skla (H - Alois, Weberův komplic)
1936 – Ulička v ráji (Dobrodinec chudých psů) (H - lampář)
1934 – Hej-Rup! (H - nezaměstnaný)
1934 – U nás v Kocourkově (H - dozorce vězňů)
1933 – Na sluneční straně (H - člen vychovatelského sboru)
1931 – Pudr a benzin (H - Josef Malý, bratr Marty)