Marvan, Jaroslav
1970 – Partie krásného dragouna (H - policejní rada Karel Vacátko)
1970 – Pěnička a Paraplíčko (H - policejní rada Karel Vacátko)
1969 – Touha zvaná Anada (H - Michal Bóci, Zuzčin otec)
1968 – Šíleně smutná princezna (H - král Jindřich Spravedlivý, otec Vá)
1967 – Klec pro dva (H - herec Martin, Čendův podnájemník)
1966 – Fantom Morrisvillu (H - inspektor Brumpby ze Scotland Yard)
1965 – Horký vzduch (H - pantáta Mareček)
1965 – Ztracená tvář (H - komisař)
1964 – Čintamani & podvodník (H - policejní rada)
1964 – Příběh dušičkový (H - vrchní revident Koláč)
1964 – Táto sežeň štěně (H - šéfredaktor)
1964 – Zkáza Jeruzaléma (H - farář Žehour)
1963 – Einstein kontra Babinský (H - ředitel Vorlíček)
1962 – Neděle ve všední den (H - operní pěvec Jaroslav Valenta)
1962 – Velká cesta (H - generál Václav)
1960 – Chlap jak hora (H - dělník Fabián)
1960 – Sedmý kontinent (H - bagrista Antonín Rubeš)
1959 – Král Šumavy (H - inspicient finanční stráže Josef B)
1959 – O medvědu Ondřejovi (H - král)
1959 – Pět z milionu (H - mistr Karpíšek)
1959 – Slečna od vody (H - Josef Pokorný, Helenin otec)
1958 – Tajemství písma /O věcech nadpřirozených/ (H - soudce JUDr.Antonín Hübler)
1957 – Poslušně hlásím (H - strážmistr Flanderka, Zp)
1957 – Případ ještě nekončí (H - příslušník SNB Zouplna)
1956 – Kudy kam? (H - tesařský mistr a přísedící u soudu)
1956 – Váhavý střelec (H - Jakub Něnička, Martinův otec)
1955 – Anděl na horách (H - revizor Dopravního podniku Gustav)
1955 – Hudba z Marsu (H - truhlář Václav Řehák, předseda ZR)
1955 – Vzorný kinematograf Haška Jaroslava (H - úředník Václav Honzátko)
1954 – Cirkus bude! (H - inspicient František Liška)
1954 – Ještě svatba nebyla... (H - účetní JZD Cyril Ambrož)
1953 – Expres z Norimberka (H - zlepšovatel František Čapek)
1953 – Jestřáb kontra Hrdlička (H - lichvář Jestřáb)
1952 – Dovolená s Andělem (H - revizor El.drah města Prahy Gustav)
1952 – Haškovy povídky ze starého mocnářství (H - vrchní rada Josef Banzet, Zp)
1952 – Plavecký mariáš (H - starý plavec Josef Váňa, Zp)
1952 – Velké dobrodružství (H - Vojta Náprstek)
1950 – Bylo to v máji (H - topenář Jan Šebesta)
1950 – Veselý souboj (H - dílenský mistr Javorin, Vladimírův, Zp)
1949 – Němá barikáda (H - strážník Brůček)
1949 – Revoluční rok 1848 (H - hostinský Petr Fastr)
1949 – Výlet pana Broučka do zlatých časů (ned) (H - bankovní úředník Matěj Brouček, Zp)
1948 – Železný dědek (H - strojvůdce Antonín Matys)
1947 – Čapkovy povídky (H - policejní komisař Bartošek)
1947 – Nikdo nic neví (H - tramvaják Martin Plechatý)
1947 – Poslední mohykán (H - Bořivoj Kohout/Jaroslav, Bořivojův)
1946 – Lavina (H - policejní rada dr.Urban)
1946 – Nezbedný bakalář (H - primas města Rakovníka Písecký)
1946 – Právě začínáme (H - Bohouš Vosáhlo, Zp)
1946 – Průlom (H - předák horníků Václav Dudáček)
1946 – 13. revír (H - policejní revírní inspektor Čadek)
1945 – Řeka čaruje (H - statkář Jindřich Lebeda, Kohákův p)
1944 – Neviděli jste Bobíka? (H - vrchní inspektor pojišť.Matyáš Čtv)
1944 – Paklíč (H - Vilibald Škarda alias inspektor Če)
1944 – Počestné paní pardubické (H - purkmistr)
1944 – Prstýnek (H - farář)
1944 – U pěti veverek (H - hostinský "U děravého džbánu" Jan)
1943 – Bláhový sen (H - aranžér výkladních skříní Otakar S)
1943 – Šťastnou cestu (H - ředitel obchodního domu)
1943 – Tanečnice (H - ředitel pražského Národ.divadla De)
1943 – Žíznivé mládí (H - četnický strážmistr Hora)
1942 – Karel a já (H - cihlářský dělník Tonda Fafejta)
1942 – Městečko na dlani (H - důlní rada Rudolf Zimmerheier)
1942 – Ryba na suchu (H - starosta obce Jaroslav Hořánek)
1942 – Valentin Dobrotivý (H - přednosta kanceláře Bureš)
1942 – Zlaté dno (H - kupec Josef Neškudla)
1941 – Nebe a dudy (H - průmyslník Rudolf Bartoš)
1941 – Noční motýl (H - Martin zaměstnavatel)
1941 – Paličova dcera (H - zámožný koňař Podleský)
1941 – Provdám svou ženu (H - generální ředitel Kamil Merhaut)
1941 – Přednosta stanice (H - generální inspektor drah Jiří Kokr)
1941 – Roztomilý člověk (H - advokát JUDr.Kouřil)
1941 – Střevíčky slečny Pavlíny (H - důchodní v.v., nájemník)
1941 – Tetička (H - prokurista Arnošt Dusbaba)
1941 – Těžký život dobrodruha (H - policejní inspektor Tichý)
1940 – Baron Prášil (Když Burian prášil) (H - Bedřich Emanuel Benda, Arnoštův ot)
1940 – Dva týdny štěstí (H - generální ředitel Spoj.bank Cyril, Zp)
1940 – Katakomby (H - přednosta úřadu Sýkora)
1940 – Konečně sami (H - advokát JUDr.Karel Lehovec)
1940 – Muzikantská Liduška (H - fagotista Liška)
1940 – Pelikán má alibi (H - revírní inspektor Moudrý)
1940 – Píseň lásky (H - MUDr.Slezák, asistent pozd.primář)
1940 – Poznej svého muže (H - velkostatkář František Králíček)
1940 – Přítelkyně pana ministra (H - ministr obchodu dr.Jaroslav Horák)
1940 – To byl český muzikant (H - baron Hrubý, majitel panství)
1939 – Bílá jachta ve Splitu (H - Rudže, švagr hraběnky de Milesi)
1939 – Cesta do hlubin študákovy duše (H - profesor matematiky Vobořil)
1939 – Děvče z předměstí anebo Všecko příjde na jevo (H - dvorní rada Květínský)
1939 – Dobře situovaný pán (H - starožitník Rudolf Samek)
1939 – Její hřích (H - policejní inspektor)
1939 – Kristian (H - ředitel cestovní kanceláře Král)
1939 – Lízino štěstí (H - starosta Brdička)
1939 – Paní Kačka zasahuje ... (H - starosta Vandas)
1939 – Paní Morálka kráčí městem (H - profesor Vladimír Černý, Zp)
1939 – Srdce v celofánu (H - přednosta záložny a starosta Herod)
1939 – Studujeme za školou (H - ředitel Obchodní akademie)
1939 – Svátek věřitelů (H - advokát JUDr.Losman)
1939 – Teď zas my (H - majitel sklárny Vladislav Hložek)
1939 – Tulák Macoun (H - profesor Vach, porodník)
1939 – U pokladny stál... (H - MUDr.Osvald Bruner, šéflékař nem.p)
1939 – U svatého Matěje (H - notář Drbovzal)
1939 – Ulice zpívá (H - cirkusový klaun Josef Rozhuda, Zp)
1939 – Venoušek a Stázička (H - Josef Huňáček, Venouškův otec, Zp)
1938 – Bláhové děvče (H - Kosina, Jonešův strýc a poručník)
1938 – Boží mlýny (H - advokát)
1938 – Cestou křížovou (H - ředitel velkostatku)
1938 – Děti na zakázku (H - notář Pavlík)
1938 – Ducháček to zařídí (H - advokát baron Kurt Bertrand)
1938 – Hrdinové hranic (H - ordonance)
1938 – Její pastorkyně (H - c.a k.plukovní doktor)
1938 – Klapzubova XI. (H - fotbalový nadšenec Novák)
1938 – Manželka něco tuší (H - MUDR.Šmejkal)
1938 – Milování zakázáno (H - továrník před bankrotem Jan Brejch)
1938 – Pozor straší (H - notář Jan Setunský)
1938 – Soud boží (H - předseda soudu)
1938 – Stříbrná oblaka (H - MUDr.Moravec, Hostovského asistent)
1938 – Škola základ života (H - profesor češtiny Kolísko)
1938 – Škola života (H - profesor)
1938 – Umlčené rty (H - varhaník Šimon Urban)
1938 – V pokušení (H - továrník Kolár)
1938 – Vandiny trampoty (H - policejní inspektor)
1938 – Zborov (H - plukovní lékař)
1937 – Advokátka Věra (H - majitel koloniálu)
1937 – Armádní dvojčata (H - bankéř Václav Novák)
1937 – Batalion (H - státní návladní)
1937 – Důvod k rozvodu (H - ředitel zastavárny)
1937 – Harmonika (H - podnikatel Pač)
1937 – Hordubalové (H - soudní znalec)
1937 – Jarčin profesor (H - ředitel baru)
1937 – Klatovští dragouni (H - advokát JUDr.Antonín Chytra)
1937 – Lidé na kře (H - ministr Bedřich Peterka)
1937 – Lidé pod horami (H - hospodář František Havrda)
1937 – Lízin let do nebe (Líza Irovská) (H - místostarosta Brdička)
1937 – Poručík Alexander Rjepkin (H - plukovník rakouské armády)
1937 – Rozvod paní Evy (H - MUDr.Mudroň, Rybiakův asistent)
1937 – Srdce na kolejích (Semafor) (H - topič Marek)
1937 – Švanda dudák (H - hajný Trnka, Dorotčin otec)
1937 – Tři vejce do skla (H - lékař)
1936 – Divoch (H - bankéř Otto Pechan)
1936 – Komediantská princezna (H - advokát)
1936 – Lojzička (H - sedlák Pacák, později podomek v lá)
1936 – Manželství na úvěr (H - notář Navrátil)
1936 – Páter Vojtěch (H - mlynář Dvorecký, otec Vojtěcha a K)
1936 – Sextánka (H - ředitel gymnázia)
1936 – Švadlenka (H - profesor učitelského ústavu)
1936 – Trhani (H - pokladník na stavbě)
1936 – Tři muži ve sněhu (H - ředitel Bártových závodů)
1936 – Ulička v ráji (Dobrodinec chudých psů) (H - magistrátní úředník)
1936 – Vlaštovky v hotelu (H - ředitel hotelu)
1936 – Vzdušné torpédo 48 (Případ plukovníka Švarce) (H - generál Herold)
1935 – Ať žije nebožtík (H - Durieux)
1935 – Hrdina jedné noci (H - starosta)
1935 – Jánošík (H - pandur)
1935 – Jedenácté přikázání (H - starosta města)
1935 – Jedna z milionu (H - policejní inspektor)
1935 – Milan Rastislav Štefánik (H - srbský major)
1935 – Pan otec Karafiát (H - stárek Suchánek)
1935 – První políbení (H - lékař profesor Donát)
1934 – Anita v ráji (H - generální ředitel Karen.závodů Dur)
1934 – Grandhotel Nevada (H - profesor Cogan, zázračný lékař)
1934 – Hrdinný kapitán Korkorán (H - inspektor paroplavební společnosti)
1934 – Mazlíček (H - dozorce)
1934 – Na růžích ustláno (H - ředitel hotelu Hubáček)
1934 – Nezlobte dědečka (H - MUDr.Karner, ředitel nervového san)
1934 – Pokušení paní Antonie (H - sekční šéf)
1934 – Pozdní máj (H - nadlesní Rys)
1934 – Tři kroky od těla (H - předseda spolku věřitelů)
1934 – U nás v Kocourkově (H - ředitel trestnice)
1934 – Za řádovými dveřmi (H - majitel panst.Jiří Dubrovnický,plu)
1933 – Okénko (H - policejní komisař Klinděra)
1933 – Pobočník Jeho Výsosti (H - plukovník)
1933 – Revizor (H - hejtman Anton Skvoznik Dmuchanovsk)
1933 – Řeka (H - vedoucí hotelu)
1933 – S vyloučením veřejnosti (H - filmový režisér)
1933 – Svítání (H - člen správní rady oceláren)
1933 – Záhada modrého pokoje (H - policejní inspektor Gent)
1932 – Anton Špelec, ostrostřelec (H - Kačaba, Špelcův přítel)
1932 – Děvčátko, neříkej ne! (H - policejní komisař)
1932 – Funebrák (H - otec svedené dcery)
1932 – Kantor Ideál (H - spolužák profesora Suchého)
1932 – Malostranští mušketýři (H - ředitel divadla)
1932 – Písničkář (H - úředník na poště)
1932 – Růžové kombiné (H - JUDr.Fojt, advokát)
1932 – Šenkýřka U divoké krásy (H - továrník Konrád)
1931 – Aféra plukovníka Redla (H - vyšetřující soudce)
1931 – Dobrý voják Švejk (H - plukovník Kraus)
1931 – Karel Havlíček Borovský (H - komisař Dedera)
1931 – Miláček pluku (H - kaprál Růžička)
1931 – Muži v offsidu (H - policejní komisař)
1931 – Psohlavci (H - plukovník)
1931 – To neznáte Hadimršku (H - generální ředitel Bruckmann)
1931 – Třetí rota (H - člen výboru odboje)
1930 – C.a k.polní maršálek (H - sluha pravého polního maršálka)
1930 – Když struny lkají (H - ředitel baru)
1929 – Plukovník Švec (H - srbský major Blagotič)
1929 – Svatý Václav (H - slovanský kníže, manžel Přibyslavi)
1928 – Modrý démant (H - číšník)
1928 – Páter Vojtěch (H - starosta obce Josef Knotek)
1926 – Dobrý voják Švejk (H - strážník)
1926 – Falešná kočička (Když si žena umíní) (H - strážník)
1926 – Lásky Kačenky Strnadové (H - senátor David Hradecký)
1926 – Švejk v ruském zajetí (H)