Plachta, Jindřich
1950 – Karhanova parta (H - brusič Ferda Fikejs)
1950 – Zvony z rákosu (H - švec Matěj Pekelský)
1949 – Pan Novák (H - úředník Novák)
1948 – Červená ještěrka (H - profesor přírodopisu Bláha)
1948 – Dravci (H - zahradník Antonín Carda, místopřed)
1947 – Nevíte o bytě? (H - dědeček Vejvodových)
1946 – Hrdinové mlčí (H - učitel Josef Frýba)
1946 – Pancho se žení (H - Francisco Fernando Rodrigues,otec)
1946 – Právě začínáme (H - trhovec František Diviš)
1946 – Průlom (H - švec Matěj Domažlík)
1945 – Černí myslivci (H)
1945 – Řeka čaruje (H - tulák Filip Čtverylka)
1945 – Z růže kvítek (H - holič)
1944 – Jarní píseň (H - lékárník v Podlesné)
1944 – Kluci na řece (H - hokynář Andělín Timtělo)
1944 – Počestné paní pardubické (H - rychtář Pálka, mistr pekařský)
1944 – Prstýnek (H - doktor)
1944 – Skalní plemeno (H - polír Kedles)
1944 – U pěti veverek (H - domácí Josef Houbička)
1943 – Žíznivé mládí (H - převozník Václav Král)
1942 – Barbora Hlavsová (H - penzista Žanta)
1942 – Dlouhý, Široký a Bystrozraký (H - Dlouhý)
1942 – Host do domu (H - statkář Sylvestr Novák)
1942 – Karel a já (H - drožkář Šourek, Zp)
1942 – Městečko na dlani (H - obecní blázen Janek Pudeš)
1941 – Advokát chudých (H - hokynář Jakub Marvan)
1941 – Gabriela (H - učitel hudby Kudrna)
1941 – Nebe a dudy (H - skalák Antonín Fábera)
1941 – Pantáta Bezoušek (H - berní kontrolor Věnceslav Karbulka)
1941 – Turbina (H - příštipkář Zouplna, Arnoštův otec)
1941 – Z českých mlýnů (H - krajánek Josef Šafránek)
1940 – Druhá směna (H - havíř Jančar)
1940 – Konečně sami (H - zloděj Vinca Máček)
1940 – Pelikán má alibi (H - fotograf Máček, Zp)
1940 – Štěstí pro dva (H - policejní inspektor Pěnička)
1939 – Cesta do hlubin študákovy duše (H - profesor přírodopisu Matulka)
1939 – Dobře situovaný pán (H - sluha u Samka Vojtíšek)
1939 – Hvězda z poslední štace (H - vůdce loupežníků Černý Petr)
1939 – Kdybych byl tátou (H - úředník Antonín Adamička, Zp)
1939 – Svátek věřitelů (H - solicitátor Kolčava)
1938 – Bílá vrána (H - majitel zámku Filomen Dubanský)
1938 – Děti na zakázku (H - zubní technik Benjamin Zoubek)
1938 – Ideál septimy (H - Jindřich Tůma, společník firmy Asa)
1938 – Milování zakázáno (H - Emil Netušil)
1938 – Pán a sluha (H - komorník Vlastimil Chytráček)
1938 – Slečna matinka (H - majitel módního závodu Rafael Kluč)
1938 – Vzhůru nohama (H - blázen a vynálezce Provazník)
1937 – Armádní dvojčata (H - vojín Vendelín Křídlo, v civilu dr)
1937 – Důvod k rozvodu (H - Jan, Helenin bratr)
1937 – Filosofská historie (H - aktuár Roubínek)
1937 – Harmonika (H - starý zloděj Bořivoj Bulín)
1937 – Jarčin profesor (H - Petr Lašek, Zp)
1937 – Karel Hynek Mácha (H - justiciár Duras)
1937 – Kříž u potoka (H - mlynář)
1937 – Láska a lidé (H - generální řed.automobilky James Br)
1937 – Naši furianti (H - vysloužilec Valentin Bláha)
1937 – Poručík Alexander Rjepkin (H - pěšák Antonín Sakař)
1937 – Poslíček lásky (H - hodinář Zvoníček, otec Jiřiny)
1937 – Ze všech jediná (H - Angličan James Brown)
1937 – Ztratila se Bílá paní (H - kastelán Sojka)
1936 – Komediantská princezna (H - první radní)
1936 – Švadlenka (H - fotograf)
1936 – Tři muži ve sněhu (H - komorník u Bárty Jan Náprstek)
1936 – Uličnice (H - továrník Filip Vydra)
1936 – Velbloud uchem jehly (H - komerční rada Pavel Bezchyba)
1936 – Vojnarka (H - zpěvák Jan Hruška, Zp)
1935 – Barbora řádí (H - krejčí Ludvík Mráz, Zp)
1935 – Bezdětná (H - dr.Borek, Halerův přítel)
1935 – Jánošík (H - Jánošíkova družina)
1935 – Jedenácté přikázání (H - úředník Emanuel Střela,Voborského)
1935 – Vdavky Nanynky Kulichovy (H - pan domácí Stanislav Myslikovský)
1935 – Vesele do nového dne (H - čistič bot)
1934 – Na růžích ustláno (H - Rudolf (Raul) Haugwitz, Zp)
1934 – Na Svatém Kopečku (H - šafář u Holečka Jakub)
1934 – U nás v Kocourkově (H - pytlák Jalovec)
1934 – Z bláta do louže (H - Jakub Suldovský, Hildin otec)
1934 – Zlatá Kateřina (H - daňový poradce Pěnkava, přítel Kat)
1933 – Dům na předměstí (H - hokynář Jan Mejstřík)
1933 – Její lékař (H - velkostatkář Jan Janata)
1933 – Na sluneční straně (H - vychovatel)
1933 – Vražda v Ostrovní ulici (H - detektiv Klubíčko)
1932 – Anton Špelec, ostrostřelec (H - dělník u Špelce Josef Kukačka)
1932 – Děvčátko, neříkej ne! (H - detektiv Antonín Pejsek, Zp)
1932 – Před maturitou (H - profesor Kleč)
1932 – Sňatková kancelář (H - majitel sňatkové kanceláře Kubr)
1931 – Aféra plukovníka Redla (H - tajný Steidler)
1931 – Muži v offsidu (H - krejčí Emanuel Habásko, Zp)
1931 – Obrácení Ferdyše Pištory (H - drožkář Pištora, Ferdyšův otec, Zp)
1931 – On a jeho sestra (H - listonoš)
1931 – To neznáte Hadimršku (H - sluha Puntík/anděl ve snu)
1931 – Třetí rota (H - Hynek Loucký)
1930 – C.a k.polní maršálek (H - kronikář pluku nadporučík Hofer)
1930 – Černý plamen (H - venkovský krejčí)
1930 – Fidlovačka (H - učitel hudby Jammerweil, Zp)
1930 – Tonka Šibenice (H - drožkář)
1929 – Neviňátka (Snib a Snob) (H - komediant)
1929 – Pasák holek (H - vězeň)
1929 – Takový je život (Román pražské pradleny) (H - krejčí)
1929 – Tchán Kondelík a zeť Vejvara (H - Pajtlšmíd)
1929 – Z českých mlýnů (H - krajánek Dlouhý)
1928 – Aféra v Grandhotelu (Sto tisíc Kč odměny) (H - hotelový detektiv Greif)
1928 – Děvče z tabákové továrny (H - sluha na Vysoké Luis)
1928 – Hřích (H - silvestrovský host)
1928 – Osudné noci (H)
1928 – Páter Vojtěch (H - muzikant)
1928 – Pramen lásky (Láska kvete v každém věku) (H - profesor Jeremiáš Laťka)
1928 – Ve dvou se to lépe táhne (H - starosta města)
1928 – Veterán Votruba (H - veterán)
1928 – Známosti z ulice (H - Urbanův sluha)
1928 – Životem vedla je láska (H - komorník)
1927 – Milenky starého kriminálníka (H - komorník Kristián)
1927 – Pražský kat (H - posel lupičů)
1926 – Dobrý voják Švejk (H - vojenská stráž)
1926 – Falešná kočička (Když si žena umíní) (H - raněný na nosítkách)
1926 – Loupežníci na Chlumu (H - loupežník Dlouhý Jíra)
1926 – Otec Kondelík a ženich Vejvara II. (H - Pajtlšmíd)
1926 – Pantáta Bezoušek (H - penzista)
1926 – Prach a broky (H - lesní adjunkt Cvrčala)