Štěpánek, Zdeněk
1968 – Maratón (H - generál Schwarz)
1967 – Marketa Lazarová (kom)
1966 – Znamení Raka (H - profesor)
1965 – Horký vzduch (H - děda Vojta Březina)
1964 – Hvězda zvaná Pelyněk (H - generál)
1963 – Bez svatozáře (H - mistr Hirš)
1963 – Ikarie XB 1 (H - velitel Vladimír Abajev)
1963 – Tři zlaté vlasy děda Vševěda (H - děd Vševěd)
1962 – Horoucí srdce (H - Jan Evangelista Purkyně)
1962 – Transport z ráje (H - předseda Rady starších David Löwen)
1961 – Pouta (H - děda Klimeš, Jiřího strýc)
1961 – Reportáž psaná na oprátce (H - vězeň Pešek zvaný táta, venkovský, Zp)
1961 – Smrt na Cukrovém ostrově (H - lodní dodavatel Hanno Gilberti)
1960 – Všude žijí lidé (H - MUDr.Emil Mrázek)
1959 – První a poslední (H - průvodce Kamil Benda)
1959 – Zkouška pokračuje (H - režisér Suda)
1958 – Dnes naposled (H - inženýr Jindřich Danda)
1958 – Hořká láska (H - sedlák Václav Marunáč)
1958 – Občan Brych (H - Mizina, Brychův strýc)
1958 – Povodeň (H - Ryba, bývalý převozník)
1957 – Bomba (H - zednický mistr František Vokáč)
1957 – Ročník 21 (kom)
1956 – Legenda o lásce (kom)
1956 – Proti všem (H - Jan Žižka z Trocnova)
1955 – Jan Žižka (H - hejtman Jan Žižka)
1955 – Psohlavci (H - Kozinův děd, kom)
1955 – Z mého života (kom)
1954 – Jan Hus (H - Mistr Jan Hus/Jan Žižka z Trocnova, Zp)
1953 – Krejčovská povídka (H - učitel Karel Havelka, Zp)
1953 – Měsíc nad řekou (H - papírník Jan Hlubina, Zp)
1953 – Tajemství krve (H - přednosta psych.kliniky profesor K)
1952 – Mladá léta (H - František Palacký)
1952 – Nástup (H - městský tajemník Helmuth Tietze)
1951 – Císařův pekař - Pekařův císař (H - maršál Russworm)
1951 – Mikoláš Aleš (H - politik dr. František Ladislav Rie)
1949 – Revoluční rok 1848 (H - historik František Palacký)
1948 – Návrat domů (H - major)
1947 – Křižovatka (ned) (H - lékař, tajemný muž)
1947 – Znamení kotvy (H - kapitán Troska z lodi Kormorán)
1946 – Nezbedný bakalář (H - bakalář Jan, PuN, S, Zp)
1945 – Rozina sebranec (H - otec Antonín, převor kláštera sv.A)
1943 – Experiment (H - MUDr.Svatopluk Slaba)
1943 – Mlhy na Blatech (H - sedlák Josef Potužák)
1942 – Kníže Václav (H, S)
1941 – Paličova dcera (H - venkovský šumař Jan Valenta, Zp)
1941 – Preludium (H - divadelní rekvizitář Karel Vajgant)
1940 – Druhá směna (H - vrchní inženýr Jiří Gregor)
1939 – Její hřích (H - psychiatr docent Linn)
1939 – Kouzelný dům (H - Martin Balvín, syn Vilemíny)
1939 – Muž z neznáma (H - muž z neznáma/John Graigs,am.průmy)
1938 – Cech panen kutnohorských (H - Mikuláš Dačický z Heslova, PuN, S, Zp)
1938 – Cestou křížovou (H - farář Jiří)
1938 – Neporažená armáda (H - generál, velitel akademie)
1937 – Bílá nemoc (H - maršál)
1937 – Jan Výrava (H - sedlák Jan Výrava)
1937 – Panenství (H - majitel automatu Josef Nevostrý)
1937 – Svět patří nám (H - guvernér státu)
1937 – Žena na rozcestí (H - advokát JUDr.Josef Polanský)
1936 – Jízdní hlídka (H - legionář četař František Matějka,)
1936 – Ulička v ráji (Dobrodinec chudých psů) (H - komediant Gustav)
1936 – Vojnarka (H - Antonín Havel)
1935 – Jana (H - Petr)
1931 – Obrácení Ferdyše Pištory (H - kasař Ferdyš Pištora, Zp)
1931 – Třetí rota (H - Kolář)
1929 – Svatý Václav (H - svatý Václav)
1926 – Román hloupého Honzy (Ředitel sklárny) (H - Jan Skácel)
1925 – Josef Kajetán Tyl (H - Josef Kajetán Tyl, S)
1922 – Zlatý klíček (H)