Hlavatý, Vladimír
1969 – Pan Tau jde do školy (H - ředitel školy)
1969 – Slasti Otce vlasti (H - pláteník)
1969 – Zabil jsem Einsteina, pánové... (H - rada Vágner)
1968 – Nejlepší ženská mého života (H - penzista Koula)
1966 – Znamení Raka (H - pacient Hošek, otec Heleny)
1966 – Ženu ani květinou neuhodíš (H - rekvizitář Čapek)
1965 – Bílá paní (H - řídící učitel)
1965 – Délka polibku devadesát (H - vrátný v porodnici)
1964 – Atentát (H - odbojář Otradovec, Víťův otec)
1964 – Hvězda zvaná Pelyněk (H - pucflek Wenzel)
1964 – Neobyčejná třída (H - mistr v továrně Brouček, zvaný Bru)
1964 – Skok do tmy (H - domovník)
1963 – Lucie (H - správce ubytovny)
1962 – Horoucí srdce (H - venkovan ve vlaku)
1962 – Praha nultá hodina (H - topič Brázda, Zp)
1962 – Zelené obzory (H - hlídač zvaný Cigareta)
1961 – Králíci ve vysoké trávě (H - předseda MNV Šimáček)
1961 – Muž z prvního století (H - ředitel Strakonických raketáren)
1961 – Tereza (H - Eibich, Bernardův tchán)
1960 – Lidé jako ty (H - odborový funkcionář)
1960 – Práče (H - desátník Antonín Krupka, zvaný Sle)
1960 – Stopy (H - štábní Kudrna)
1960 – Všude žijí lidé (H - předseda JZD Václav Bouda)
1960 – Vyšší princip (H - truhlář Moučka, Karlův otec)
1960 – Zlé pondělí (H - František Zuna, Václavův kolega)
1959 – Mstitel (H - starý zedník Bráborec)
1959 – Probuzení (H - staršina SNB)
1958 – Povodeň (H - Miňovský)
1957 – Brankář bydlí v naší ulici (H - učitel)
1957 – Případ ještě nekončí (H - vrátný)
1957 – Škola otců (H - předseda ONV Janouch)
1957 – Štěňata (H - domovník v domě u Josífových)
1957 – Tam na konečné (H - Kovanda, Martincův domácí)
1956 – Honzíkova cesta (H - dědeček)
1956 – Hra o život (H - Tomeš)
1956 – Strach (H - Josef Bukvaj)
1956 – Synové hor (H - Kynčl)
1956 – Vina Vladimíra Olmera (H - vedoucí laboratoře)
1956 – Ztracenci (H - husar)
1955 – Dobrodružství na Zlaté zátoce (H - převozník a rybář Matouš, Jiříkův)
1955 – Jan Žižka (H - Žižkův sluha)
1954 – Frona (H - předseda MO KSČ Grulík)
1954 – Jan Hus (H - krejčí Polák)
1953 – Jestřáb kontra Hrdlička (H - Toník Svoboda)
1953 – Olověný chléb (H - dělník Nečas)
1953 – Pekař Jan Marhoul (H - pekař Marhoul)
1952 – Anna proletářka (H - Kubáček)
1952 – Haškovy povídky ze starého mocnářství (H - dozorce)
1952 – Nad námi svítá (H - havíř Šimek, Vondrův parťák)
1952 – Nástup (H - Krohne)
1952 – Plavecký mariáš (H - předseda JZD Vopálka)
1952 – Velké dobrodružství (H - vynálezce ing.Kadeřábek)
1951 – Cesta ke štěstí (H - sedlák Jan Tomeš, Vlastin otec)
1951 – Mikoláš Aleš (H - sazeč Neuman)
1951 – Milujeme (H - ing.František Hrůzek)
1951 – Mordová rokle (H - chalupník a včelař Martin)
1950 – Past (H - odbojář Taraba)
1950 – Posel úsvitu (H - profesor Josef Havle)
1950 – Racek má zpoždění (H - pekař Frantík)
1949 – Dva ohně (H - otec Kramera)
1949 – Němá barikáda (H - pekař Lojzík)
1949 – Revoluční rok 1848 (H - dělník Mašlena)
1949 – Výlet pana Broučka do zlatých časů (ned) (H - referent osobního oddělení)
1948 – Dvaasedmdesátka (H - inženýr Budecius, bývalý poručík)
1948 – Svědomí (H - třídní profesor tercie)
1948 – Ves v pohraničí (H - četník)
1948 – Železný dědek (H - dělník Žejdlic)
1947 – Alena (H - zlatník Mikuláš)
1947 – Až se vrátíš... (H - inkasista Karel Šlejhar)
1947 – Čapkovy povídky (H - strážník Hochmann)
1947 – Podobizna (H - čtvrtní)
1947 – Siréna (H - redaktor z Prahy)
1947 – Týden v tichém domě (H - pozůstalý)
1946 – Hrdinové mlčí (H - bojovník s páskou)
1946 – Muži bez křídel (H - mechanik Karas)
1946 – Pancho se žení (H - advokát)
1946 – Právě začínáme (H - pekař Josef Havlík)
1946 – Svátek matek 1945 (H - Franta Novák, Jendův kamarád)
1946 – Velký případ (H - Matonoha)
1946 – 13. revír (H - číšník Jindra)
1945 – Jenom krok (H)
1945 – Rozina sebranec (H - dělník u Karfa)
1945 – Z růže kvítek (H)
1944 – Jarní píseň (H - vojenský sluha)
1943 – Šťastnou cestu (H - hráč v herně)
1941 – Paličova dcera (H - obhájce)
1940 – Minulost Jany Kosinové (H - divadelní kritik)
1940 – Muzikantská Liduška (H - tulák Klusoň)
1939 – Muž z neznáma (H - reportér)
1939 – Teď zas my (H - učitel Kalina)
1938 – Jarka a Věra (H - kaplan Karel, Stáňův bývalý spoluž)
1938 – Svět kde se žebrá (H - exekutor)
1937 – Bílá nemoc (H - novinář)
1937 – Děvče za výkladem (H - zástupce filmové výroby)
1937 – Filosofská historie (H - filozof Špína)
1937 – Harmonika (H - mluvčí dělníků)
1937 – Jan Výrava (H - bláznivý Martínek)
1937 – Lidé na kře (H - agitátor)
1935 – Pan otec Karafiát (H - Franta, Jarkův kamarád)
1931 – Třetí rota (H - Jiří Jäger)
1929 – Chudá holka (H - host U Janotů)
1921 – Na vysoké stráni (V rokli prokletých) (H - syn ženy ve smutku)