Pištěk, Theodor
1959 – Princezna se zlatou hvězdou (H - princův pobočník)
1957 – Florenc 13,30 (H - Manda)
1956 – Platit prosím (H - ředitel RaJ)
1956 – Synové hor (H - Havelka)
1955 – Anděl na horách (H - předseda závodní rady Dopravních p)
1955 – Nechte to na mně (H - předseda závodního výboru Rokos)
1953 – Komedianti (H - hostinský Pazdera)
1953 – Výstraha (H - správce chemických závodů ing.Bárt)
1952 – Anna proletářka (H - poslanec Antonín Němec, předs.soc.)
1952 – Divotvorný klobouk (H - hostinský Barnabáš)
1952 – Konec strašidel (H - strýček Martin, vedoucí sběrny sur)
1952 – Plavecký mariáš (H - předseda MO KSČ Mančiňák, bývalý p)
1951 – Císařův pekař - Pekařův císař (H - purkmistr, mluvčí měšťanské delega)
1951 – Mikoláš Aleš (H - starý Kalvoda)
1950 – Bylo to v máji (H - mistr z Elektry Burger)
1950 – Temno (H - regent Lhotský)
1950 – Veselý souboj (H - průvodčí Košvanec)
1949 – Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (H - továrník Richard Skalský, otec Ren)
1949 – Revoluční rok 1848 (H - důchodní)
1947 – Čapkovy povídky (H - plukovník Karel Hampl)
1947 – Jan Roháč z Dubé (H - konšel Velvar)
1947 – Nikola Šuhaj (H - úředník)
1946 – Nezbedný bakalář (H - rychtář Toužil)
1946 – Průlom (H - purkmistr Trachta)
1946 – V horách duní (H - chalupník Výmola)
1942 – Přijdu hned (H - hostinský Alois Trachta)
1942 – Půlnoční sen (H - noční vrátný)
1942 – Valentin Dobrotivý (H - Kudrna, Valentinův strýc)
1942 – Záhadný host (H - hotelový vrátný)
1941 – Gabriela (H - podvodný bankéř Palous)
1941 – Hotel Modrá hvězda (H - strýc Rychta Rohan)
1941 – Jan Cimbura (H - rada Miltner)
1941 – Přednosta stanice (H - restauratér Hejhal)
1941 – Roztomilý člověk (H - stavitel Vitališ Hašek, otec Karly)
1941 – Rukavička (H - příbuzný pana Berky)
1941 – Tetička (H - Eduard Švagrovský, Bertina první l)
1941 – Z českých mlýnů (H - mlynář a starosta Václav Kaliba)
1940 – Artur a Leontýna (H - továrník Alexandr Sobota, otec Leo)
1940 – Babička (H - otec mlynář)
1940 – Baron Prášil (Když Burian prášil) (H - hostinský Na zámecké)
1940 – Dceruška k pohledání (H - papírník Chramosta, Zp)
1940 – Katakomby (H - prezidiální Klásek)
1940 – Konečně sami (H - policejní komisař)
1940 – Okénko do nebe (H - majitel kachní farmy Spytihněv Don)
1940 – Pohádka máje (H - hostinský Gregor, Ríšův otec)
1940 – Poslední Podskalák (H - hlídač Franta Houžvička, Zp)
1940 – Poznej svého muže (H - bankéř Ladislav Čejka)
1940 – Pro kamaráda (H - hostinský Josef Dlabal)
1940 – Prosím pane profesore! (H - profesor dějepisu Hladík zv.Ivan H)
1940 – To byl český muzikant (H - řídící učitel)
1940 – Vy neznáte Alberta (H - továrník Boleslav Kalvoda,Albertův)
1939 – Bílá jachta ve Splitu (H - podnikatel Mario Tudor)
1939 – Děvče z předměstí anebo Všecko příjde na jevo (R)
1939 – Lízino štěstí (H - komorník Jan)
1939 – Paní Morálka kráčí městem (H - ředitel gymnázia)
1939 – Tulák Macoun (H - vorař Barták)
1939 – Žabec (H - velkoobchodník Ivan Čepelák, Tánin)
1938 – Bláhové děvče (H - vrátný v divadle)
1938 – Cech panen kutnohorských (H - rychtář Vodňanský)
1938 – Cikánská láska (H - starosta, R)
1938 – Děti na zakázku (H - lesní správce v.v. Václav Bezdětek)
1938 – Druhé mládí (Klekání) (H - školník Janeba)
1938 – Ducháček to zařídí (H - bankéř Ignác Zamoski)
1938 – Holka nebo kluk? (H - statkář Jaroslav Orlický, strýc Ad)
1938 – Ideál septimy (H - ředitel gymnázia Kubát)
1938 – Klapzubova XI. (H - majitel autosprávkárny Krištof Kla)
1938 – Krok do tmy (H - Filip)
1938 – Lucerna (H - vrchní)
1938 – Panenka (H - vrchní policejní komisař)
1938 – Pod jednou střechou (H - stavitel Rudolf Šustera)
1938 – Pozor straší (H - starožitník Cyril Kulich)
1938 – Slávko nedej se! (H - přírodní lékař ze záliby Zvonimír)
1938 – Slečna matinka (H - továrník Jan Marten, otec Big John)
1938 – Stříbrná oblaka (H - lesník Josef Kadlec, Michalův strý)
1938 – Škola základ života (H - ředitel reálného gymnázia)
1938 – Třetí zvonění (H - starosta Jan Sadílek)
1938 – Vandiny trampoty (H - Čechoameričan Baret)
1937 – Advokátka Věra (H - Jindřich Donát, Věřin otec)
1937 – Armádní dvojčata (H - Alexej Maximovič Ursakov,býv.rus.g)
1937 – Důvod k rozvodu (H - advokát JUDr.Werner)
1937 – Důvod k rozvodu [německá verze] (H - exekutor)
1937 – Harmonika (H - stavitel Soldán)
1937 – Jarčin profesor (H - statkář Drahan)
1937 – Kariéra matky Lízalky (H - bednář Lízal)
1937 – Klatovští dragouni (H - strýc Angelín)
1937 – Kolem dokola (H - prokurista)
1937 – Krb bez ohně (H - holič Jindřich Kodym)
1937 – Lízin let do nebe (Líza Irovská) (H - radní Mimra, železničář)
1937 – Naši furianti (H - švec Habršperk)
1937 – Otec Kondelík a ženich Vejvara (H - malíř pokojů Václav Kondelík)
1937 – Poručík Alexander Rjepkin (H - pěšák Vincent Tlamicha)
1937 – Rozvod paní Evy (H - mistr Beriti, penzion.herec,otec E)
1937 – Srdce na kolejích (Semafor) (H - majitel hotýlku)
1937 – Švanda dudák (H - muzikant Kalafuna, Zp)
1937 – Tři vejce do skla (H - policejní komisař)
1937 – Vdovička spadlá s nebe (H - továrník Jan Severýn)
1937 – Výdělečné ženy (H - listonoš Cyril Burda)
1936 – Divoch (H - majitel vinic Silvestr Karas)
1936 – Irčin románek (H - Tomáš Miňovský,gen.řed.Spoj.autoto)
1936 – Manželství na úvěr (H - domovník Brabec)
1936 – Na tý louce zelený (H - nadlesní Bruno Eisenkulka)
1936 – Páter Vojtěch (H - stárek Petr)
1936 – Rozkošný příběh (H - Ferdinand Nerad, Járův strýc)
1936 – Sextánka (H - školník)
1936 – Srdce v soumraku (H - továrník Jánský)
1936 – Švadlenka (H - hodinář Bárta, Lízin otec)
1936 – Tři muži ve sněhu (H - vrátný v "Imperialu")
1936 – Ulička v ráji (Dobrodinec chudých psů) (H - hostinský)
1935 – Barbora řádí (H - Barbořin manžel Vojtěch, Zp)
1935 – Jánošík (H - Andrej Mariássi, hrabě Markušovský)
1935 – Jedenácté přikázání (H - Florián Králíček, otec Emmy)
1935 – Jedna z milionu (H - továrník Martin Rezeda)
1935 – Koho jsem včera líbal? (H - policejní komisař)
1935 – Pan otec Karafiát (H - mlynář Karafiát)
1935 – První políbení (H - dělník v továrně Josef Landa)
1935 – Studentská máma (H - železničář v.v. Čeněk Přibyl, sprá)
1935 – Vdavky Nanynky Kulichovy (H - ředitel zastavárny Krištof Dundr)
1935 – Výkřik do sibiřské noci (H - správce statku Pyžikov, Pavlův pří)
1934 – Anita v ráji (H - vrátný Holoubek)
1934 – Dokud máš maminku (H - Alois Hubáček, pomocník u paní Jar)
1934 – Grandhotel Nevada (H - Filip, Petrův pomocník)
1934 – Hej-Rup! (H - ředitel Simonidesova koncernu Brow)
1934 – Hrdinný kapitán Korkorán (H - majitel detektivního ústavu Dlouhý)
1934 – Matka Kráčmerka (H - zelinář Kráčmera, Barbořin muž)
1934 – Nezlobte dědečka (H - Hanibal, Vovískův strýc v blázinci)
1934 – Polská krev (H - velkostatkář Jan Zaremba, otec Hel)
1933 – Dobrý tramp Bernášek (H - přednosta úřadu)
1933 – Exekutor v kabaretu (H - ředitel kabaretu)
1933 – Jindra, hraběnka Ostrovínová (H - statkář a poslanec Jarýn, Jindřin)
1933 – Mámino srdce (Zpověď svobodné matky) (H - Hanin otec)
1933 – Revizor (H - soudce Lapkin Ťapkin)
1933 – S vyloučením veřejnosti (H - stavitel Šmíd, otec Slávky)
1933 – Strýček z Ameriky (H - Voborský, strýček z Ameriky, Zp)
1933 – Štvaní lidé (Zatykač Z - 48) (H - majitel panoptika)
1933 – V tom domečku pod Emauzy (H - hostinský František Dudek)
1933 – Vražda v Ostrovní ulici (H - Zachar)
1933 – Vůně domova (H - účetní oficiál František Skřivan)
1933 – Život je pes (H - majitel hudebního nakladat. Hynek)
1932 – Anton Špelec, ostrostřelec (H - dělník u Špelce Alois)
1932 – Děvčátko, neříkej ne! (H - hráč karet)
1932 – Funebrák (H - vrchní železniční rada Klapka)
1932 – Kantor Ideál (H - ředitel gymnázia)
1932 – Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa (H - ministerský předseda hrabě Mendoza)
1932 – Malostranští mušketýři (H - majitel pohřeb.ústavu Vincenc Kreu, Zp)
1932 – Načeradec král kibiců (H - MUDr.Hugo Bondy)
1932 – Peníze nebo život (H - fořt, Pepíkův strýček)
1932 – Pepina Rejholcová (H - plukovník Mužný,šéf detektiv.spole)
1932 – Píseň o velké lásce (H - statkář Topol)
1932 – Sestra Angelika (H - ředitel věznice)
1932 – Sňatková kancelář (H - poslanec Karel Sahula)
1932 – Šenkýřka U divoké krásy (H - starosta Parkoš, strýc Maryny)
1932 – Tisíc za jednu noc (H - továrník Otakar Nožička)
1932 – Vězeň na Bezdězi (H - správce hradu)
1931 – Aféra plukovníka Redla (H - tajný Strebinger)
1931 – Dobrý voják Švejk (H - jednoročák Marek)
1931 – Karel Havlíček Borovský (H - MUDr.Podlipský)
1931 – Loupežník (H - profesor)
1931 – Miláček pluku (H - setník Fábera)
1931 – Muži v offsidu (H - holič Alois Šefelín)
1931 – On a jeho sestra (H - ministr pošt)
1931 – Poslední bohém (H - velkostatkář Ludvík Pazdera)
1931 – Psohlavci (H - Laminger svobodný pán z Albenreuth)
1931 – Skalní ševci (H - ševcovský mistr Bambous)
1931 – Svět bez hranic (H - finančník Stefan)
1931 – Třetí rota (H - člen výboru odboje)
1930 – C.a k.polní maršálek (H - plukovník Alois Přecechtěl)
1930 – Černý plamen (H - vůdce cikánů)
1930 – Opeřené stíny (H - MUDr.Falk)
1930 – Tajemství lékařovo (H - dr.Brody)
1930 – Tonka Šibenice (H - opilec)
1930 – Vendelínův očistec a ráj (H - Amálčin otec Vincenc Žemlička)
1929 – Erotikon (H - Hilbert)
1929 – Hříchy lásky (H - policejní komisař)
1929 – Kamarádské manželství (H - Hronkův přítel ředitel Prokop)
1929 – Neviňátka (Snib a Snob) (H - velkostatkář Hampl)
1929 – Pražské švadlenky (H - pekař Barnabáš Bernášek)
1929 – Pražský Monte Christo (H - vězeňský dozorce)
1929 – Svatý Václav (H - velekněz z pohanské doby)
1929 – Takový je život (Román pražské pradleny) (H - pradlenin manžel uhlíř)
1929 – Tchán Kondelík a zeť Vejvara (H - tchán Václav Kondelík)
1928 – Aféra v Grandhotelu (Sto tisíc Kč odměny) (H - ředitel hotelu Atlantic, R)
1928 – Dcery Eviny (Princ z ulice) (H - baron Bihl/epizoda tuláka)
1928 – Dva pekelné dny (H - hrabě von Lanti)
1928 – Osudné noci (H - návštěvník salónu)
1928 – Podskalák (H - zedník Saturnin Brambor)
1928 – Z lásky (H - továrník Robert Frank)
1928 – Známosti z ulice (H - komerční rada Urban)
1927 – Bahno Prahy (H - opilec Jozífek)
1927 – Dva bratři (H - Jiřík Velický)
1927 – Její princ (Sirotek) (H - továrník Jičínský)
1927 – Kašpárek kouzelníkem (Divotvorný lék) (H - král)
1927 – Krásná vyzvědačka (H - šéf vyzvědačské skupiny správce Ka)
1927 – Květ ze Šumavy (Květ Šumavy) (H - ctitel Alicin továrník Braun)
1927 – Nemodlenec (H - justiciár na zámku)
1927 – Osud vdovy Novákové (H - sedlák)
1927 – Paní Katynka z vaječného trhu (H - písař)
1927 – Pražské děti (H - továrník Karel Milan)
1927 – Sladká Josefínka (H)
1927 – V panském stavu (Matka Kráčmerka II.) (H - nadlesní v.v. Antonín Fiala)
1927 – Ve spárech upíra (H - malíř Janko, R)
1926 – Aničko, vrať se! (Tulák) (H - továrník Kareš, otec Aničky, R)
1926 – Bludné duše (H - rychtář Květ)
1926 – Dobrý voják Švejk (H - blázen/Baloun/feldkurát Katz)
1926 – Otec Kondelík a ženich Vejvara I. (H - Kondelík, malířský mistr)
1926 – Otec Kondelík a ženich Vejvara II. (H - Kondelík, mistr malířský)
1926 – Pantáta Bezoušek (H - dr.Bezoušek)
1926 – Prach a broky (H - ředitel panství Šnábl)
1926 – Příběh jednoho dne (H - dvorní rada Václav Prak)
1926 – Řina (Tři lásky Řiny Sezimové) (H - Poldi z Tužebníka)
1926 – Švejk na frontě (H - Baloun)
1926 – Švejk v ruském zajetí (H)
1926 – Velbloud uchem jehly (H - návštěvník mlékárny)
1925 – Do panského stavu (Matka Kráčmerka I.) (H - nadlesní v.v. Antonín Fiala)
1925 – Hraběnka z Podskalí (H - hostinský Štětina, S)
1925 – Josef Kajetán Tyl (H)
1925 – Karel Havlíček Borovský (1848)(Dvě lásky K.H.Borovského) (H - starý Weidenhofer/ministr Augustin, PuN, R, S)
1925 – Lucerna (H - mlynář Libor)
1925 – Svatební košile (H, R)
1925 – Syn hor (H - statkář Jan Zaren)
1925 – Šest mušketýrů (H - hejtman Rosenkopf)
1925 – Vdavky Nanynky Kulichovy (H - zprostředkovatel Chrysostomus Dund)
1924 – Dáma z baru (H - boháč Kwiatkowski)
1924 – Hříchy v manželství (H)
1924 – Chyťte ho! (Lupič nešika) (H - Lillin poručník Frank Sellins)
1924 – Píseň života (Poslední píseň) (H - revírník Hard)
1923 – Čarovné oči (H - Tulicův starší syn Robert)
1923 – Muž bez srdce (H - princův adjutant)
1923 – Tu ten kámen (Kterak láskou možno v mžiku vzplanout třeba k nebožtíku) (H)
1923 – Únos bankéře Fuxe (H - vévoda z Pommery)
1923 – Za oponou smrti (Zázračný lékař) (Byl to jen sen) (H)
1923 – Záhadný případ Galginův (H - statkář Artur Galgin/tulák Mathis)
1922 – Drvoštěp (Zázračná léčba Dra.Jenkinse) (H - statkář Mosovský)
1922 – Komptoiristka (H - Ladislav Ronovský/Eduard Kožíšek)
1922 – Koryatovič (Začarovaný klíček karpatský) (H - Fedor Koryatovič)
1922 – Maharadžovo potěšení (Harémy kouzla zbavené) (H - Rapsodiin otec farmář Dusotil)
1922 – Mrtví žijí (Tajemný pražský doktor) (H - lichvář Abel Beer)
1922 – Poslední polibek (H - impresário Barletti)
1922 – Proč se nesměješ (Románek zapadlé uličky)(Román zapomenutého) (H)
1922 – Proudy (Proudem stržena) (Voraři) (R)
1921 – Cikáni (H - hrabě Valdemar Lomecký)
1921 – Děvčata,vdávejte se! (H)
1921 – Kříž u potoka (H - Ambrož Potocký)
1921 – Mnichovo srdce (Srdce mnichovo) (H - chalupník Holý, PuN, S)
1921 – Moderní Magdalena (H - lesmistr)
1921 – Neznámé matky (Mračna, jež halí štěstí) (H - Václavův syn Gustav)
1921 – Příchozí z temnot (H - statkář Bohdan Dražický)
1921 – Roztržené foto (H - ing.Lubor Hanč)
1921 – Trny a květy (Žabec) (H - mecenáš umělců Molnár, R)
1920 – Dvě matky (H)
1920 – Magdalena (H - Jiřího přítel)