Šlégl, Čeněk
1941 – Hotel Modrá hvězda (H - ředitel hotelu)
1941 – Noční motýl (H - šéf baru)
1941 – Provdám svou ženu (H - baron Hypolit Studený, nápadník Da)
1941 – Přednosta stanice (H - statkář Arnošt Pěnkava)
1940 – Baron Prášil (Když Burian prášil) (H - hrabě Bohdan Kocharowski)
1940 – Katakomby (H - ředitel Pozemkového úřadu L.Kryšto)
1940 – Panna (H - bankéř Viktor Jonát)
1940 – Vy neznáte Alberta (R)
1939 – Bílá jachta ve Splitu (H - Mome, švagr hraběnky de Milesi)
1939 – Kristian (H - elegán s kapesníčkem)
1939 – Paní Morálka kráčí městem (R, S)
1939 – Svátek věřitelů (H - bankéř Hegner)
1939 – Teď zas my (H - předseda senátu, PuN, R, S, T)
1939 – U pokladny stál... (H - gremiální rada Richard Pěna)
1939 – U svatého Matěje (H - majitel vily Vilém Parbus)
1939 – Ulice zpívá (H - vetešník Puškvorec, R, S)
1939 – Venoušek a Stázička (R, S)
1938 – Děti na zakázku (PuN, R, S, T)
1938 – Ducháček to zařídí (H - Quido Krištofovič,korv.kap.,otec A)
1938 – Hrdinové hranic (H - štábní kapitán zpravodajské služby)
1938 – Stříbrná oblaka (R, S)
1938 – Škola základ života (H - profesor tělocviku Lusk)
1938 – Vandiny trampoty (S)
1937 – Advokátka Věra (H - básník Karel Benda)
1937 – Armádní dvojčata (R, S)
1937 – Jarčin profesor (R, S)
1937 – Rozvod paní Evy (H - státní návladní, S)
1937 – Srdce na kolejích (Semafor) (H - přednosta stanice)
1937 – Tři vejce do skla (H - učitel zpěvu)
1936 – Divoch (S)
1936 – Irčin románek (H - vedoucí inženýr-konstruktér)
1936 – Sextánka (H - nakladatel, Hronův přítel)
1936 – Světlo jeho očí (H - bankéř Burda)
1936 – Švadlenka (H - reportér)
1936 – Ulička v ráji (Dobrodinec chudých psů) (H - záletník u střelnice)
1936 – Uličnice (H - Alexander Michajlovič)
1936 – Vlaštovky v hotelu (H - hotelový host)
1935 – Ať žije nebožtík (H - politý flamendr)
1935 – Hledá se paní Polášková (H - policista)
1935 – Hrdina jedné noci (H - učitel, člen obecní rady)
1935 – Klub tří (H - herec)
1935 – Studentská máma (H - podvodník s obrazy)
1935 – Tři muži na silnici (H - strážník na motorce)
1934 – Hrdinný kapitán Korkorán (H - penzionovaný admirál Piacci)
1934 – Na růžích ustláno (H - bankéř Ladman)
1934 – Nezlobte dědečka (H - továrník Adolf Daněk, Emanův bratr)
1934 – Pán na roztrhání (H - dotěrný zákazník)
1934 – Polská krev (H - předseda Jockey klubu)
1934 – Pozdní máj (H - Bohumil, Almin švagr)
1934 – Rozpustilá noc (H - člen tlupy Monokl Fredyho)
1934 – Tři kroky od těla (H - flamendr a posléze uprchlý trestan)
1934 – Za řádovými dveřmi (H - bankéř Alfréd Fuchs)
1933 – Dobrý tramp Bernášek (H - Jack Polívka, zvaný Grizzly)
1933 – Na sluneční straně (H - rada)
1933 – Pobočník Jeho Výsosti (H - vrchní v baru)
1933 – S vyloučením veřejnosti (H - herec Jára Marek)
1933 – U snědeného krámu (H - Plagowitz, bývalý důstojník)
1932 – Anton Špelec, ostrostřelec (H - obhájce)
1932 – Děvčátko, neříkej ne! (H - Pepito Nožiani vl.jm. Josef Nožičk)
1932 – Funebrák (H - ženich Anny Plicové)
1932 – Kantor Ideál (H - majitel zámku Karel Domin, spolužá)
1932 – Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa (H - dvorní maršálek)
1932 – Písničkář (H - policejní komisař)
1931 – Aféra plukovníka Redla (H - arcivévoda)
1931 – Karel Havlíček Borovský (H - místodržitelský úředník)
1931 – Miláček pluku (H - nadporučík Slípka)
1931 – Psohlavci (H - hlasatel rozsudku)
1931 – Skalní ševci (H - nadporučík Edy Fohr)
1931 – To neznáte Hadimršku (H - konzul Vieland)
1931 – Třetí rota (H - rakouský důstojník)
1930 – C.a k.polní maršálek (H - rytmistr hrabě Géza Medák)
1930 – Černé oči, proč pláčete...? (H - major von Rohrerich)
1930 – Fidlovačka (H - Matěj Dudek alias pan von Dudek, Zp)
1930 – Když struny lkají (H - Michovského přítel Toman)
1930 – Utrpení šedé sestry (H - velkostatkář Jan Horák, zvaný Bubi)
1929 – Hříchy lásky (H - Warrenův tajemník)
1929 – Pražské švadlenky (H - Robert Řimbaba alias Mušoár)
1929 – Z českých mlýnů (H - nápadník zámecké slečny Artur)
1927 – Krásná vyzvědačka (H - policejní prefekt Karlys)
1926 – Aničko, vrať se! (Tulák) (H - Landův přítel)
1926 – Irča v hnízdečku (H)
1926 – Lásky Kačenky Strnadové (H - návštěvník u senátora)
1926 – Mořská panna (H - číšník)
1926 – Osm srdcí v plamenech (Zlaté časy) (H - majorátní pán Dobeš Petrovický)
1926 – Otec Kondelík a ženich Vejvara II. (H - host na svatbě)
1926 – Svéhlavička (H - Zdenčin ctitel pan Alfréd)
1926 – Velbloud uchem jehly (H - Lilin ctitel Berka)
1919 – Utrpením ke slávě (H - Jan Amos Komenský)
1919 – Zloděj (H - ctitel paní Kulajdové baron Maleni)