Speerger, Jan W.
1950 – Přiznání (H - číšník)
1950 – Racek má zpoždění (H - hráč karet)
1949 – Divá Bára (H - kočí)
1949 – Dnes o půl jedenácté (H - řidič Karel)
1949 – DS - 70 nevyjíždí (H - horník)
1949 – Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (H - lupič Joe Pelíšek)
1949 – Revoluční rok 1848 (H - vrátný v Portheimce/mistr tiskař)
1949 – Rodinné trampoty oficiála Tříšky (H - nosič)
1949 – Výlet pana Broučka do zlatých časů (ned) (H - skladník)
1949 – Vzbouření na vsi (H - strýček na svatbě)
1948 – Dvaasedmdesátka (H - strážmistr Hájek)
1948 – Návrat domů (H - posel z velitelství)
1948 – O ševci Matoušovi (H - dozorce v přádelně)
1947 – Čapkovy povídky (H - četník ve vlaku)
1947 – Muzikant (H - muzikant)
1947 – Nikdo nic neví (H - hospodářská kontrola)
1947 – Nikola Šuhaj (H - četník Kraus)
1947 – Podobizna (H - dražitel)
1947 – Znamení kotvy (H - lodník)
1946 – Housle a sen (H - rváč)
1946 – Muži bez křídel (H - mechanik Vondra)
1946 – Nezbedný bakalář (H - kočí)
1946 – Pancho se žení (H - lupič)
1946 – Průlom (H - horník)
1946 – V horách duní (H - vesničan Karel Loukota)
1946 – Velký případ (H - německý voják)
1945 – Rozina sebranec (H - handlíř)
1945 – Řeka čaruje (H - host na veselici)
1945 – Z růže kvítek (H - železničář)
1944 – Děvčica z Beskyd (H - dřevař Jura)
1944 – Kouříme domovinu (H - brýlatý hráč karet)
1944 – Počestné paní pardubické (H - biřic)
1944 – Skalní plemeno (H - skalák)
1944 – Sobota (H - ředitel hotelu)
1943 – Bláhový sen (H - filmový herec)
1943 – Experiment (H - tajný v sanatoriu)
1943 – Mlhy na Blatech (H - porybný)
1943 – Žíznivé mládí (H - četnický strážmistr)
1942 – Barbora Hlavsová (H - člen představenstva záložny)
1942 – Host do domu (H - host s dětmi)
1942 – Karel a já (H - pískař)
1942 – Městečko na dlani (H - hajný Valenta)
1942 – Okouzlená (H - divadelní sluha Peterka)
1942 – Přijdu hned (H - kočébr Toník Karpíšek)
1942 – Valentin Dobrotivý (H - zahradník Příhoda)
1941 – Hotel Modrá hvězda (H - recepční úředník hotelu)
1941 – Noční motýl (H - posluha v hotelu)
1941 – Paličova dcera (H - tajný)
1941 – Preludium (H - policejní inspektor)
1941 – Těžký život dobrodruha (H - člen Flokovy bandy)
1940 – Babička (H - komorník na zámku Leopold)
1940 – Baron Prášil (Když Burian prášil) (H - podkoní)
1940 – Druhá směna (H - havíř Prokeš)
1940 – Minulost Jany Kosinové (H - listonoš)
1940 – Panna (H - sluha v penzionu Václav)
1940 – Pelikán má alibi (H - strážník)
1940 – Štěstí pro dva (H - strážník)
1940 – To byl český muzikant (H - Karáskův otec)
1939 – Děvče z předměstí anebo Všecko příjde na jevo (H - domovník)
1939 – Dívka v modrém (H - stěhovák)
1939 – Hvězda z poslední štace (H - loupežník)
1939 – Jiný vzduch (H - dělník na stavbě)
1939 – Kristian (H - barman)
1939 – Muž z neznáma (H - strážník)
1939 – Ohnivé léto (H - železničář)
1939 – Osmnáctiletá (H - polír na stavbě)
1939 – Paní Morálka kráčí městem (H - kapsář)
1939 – Teď zas my (H - kočí)
1939 – Veselá bída (H - automontér)
1938 – Andula vyhrála (H - taxikář)
1938 – Bílá vrána (H - zahradník u Dubanského, Zp)
1938 – Boží mlýny (H - sedlák Jírovec)
1938 – Cech panen kutnohorských (H - biřic Janek)
1938 – Cestou křížovou (H - houpačkář)
1938 – Cikánská láska (H - soukromník pan Morel, R)
1938 – Holka nebo kluk? (H - lesník)
1938 – Krok do tmy (H - člen Lindeho party)
1938 – Lucerna (H - mušketýr)
1938 – Neporažená armáda (H - majitel střelnice)
1938 – Pán a sluha (H - opilý zákazník)
1938 – Panenka (H - podvodník Joe Cheat alias Moučka)
1938 – Pozor straší (H - hotelový sluha Josef)
1938 – Slečna matinka (H - továrník Jakub Sesle)
1938 – Stříbrná oblaka (H - nezaměstnaný Honza)
1938 – Svatební cesta (H - strýc Petr)
1938 – Svět kde se žebrá (H - zedník)
1938 – Vandiny trampoty (H - člen bandy únosců)
1938 – Včera neděle byla (H - kavárník Kouba)
1938 – Zborov (H - rakouský četník)
1937 – Advokátka Věra (H - apač)
1937 – Batalion (H - Tonda)
1937 – Děvčátko z venkova (H - exekutor Drahovzal)
1937 – Důvod k rozvodu (H - zastavárník)
1937 – Důvod k rozvodu [německá verze] (H)
1937 – Falešná kočička (H - kasař Ferda)
1937 – Filosofská historie (H - rakouský důstojník)
1937 – Hordubalové (H - chasník)
1937 – Karel Hynek Mácha (H - voják)
1937 – Kvočna (H - Ivanův bratr Břetislav)
1937 – Láska a lidé (H - sekretář Mr.Browna)
1937 – Lidé pod horami (H - čeledín Štěpán)
1937 – Naši furianti (H - vysloužilec Tomášek)
1937 – Panenství (H - mlékař)
1937 – Rozvod paní Evy (H - tajný)
1937 – Srdce na kolejích (Semafor) (H - syn staré cirkusačky)
1937 – Svět patří nám (H - člen Noelovy bandy)
1937 – Švanda dudák (H - chasník v hospodě)
1937 – Tři vejce do skla (H - tajný)
1937 – Žena pod křížem (H - Hynkův přítel Marek)
1936 – Irčin románek (H - dílovedoucí Kraus)
1936 – Jízdní hlídka (H - poručík Čs. legií v Kamale)
1936 – Komediantská princezna (H - člen městské rady)
1936 – Lojzička (H - vrchní strážmistr)
1936 – Manželství na úvěr (H - profesor přírodopisu)
1936 – Naše XI. (H - divák na kopané)
1936 – Páter Vojtěch (H - důstojník v cizinecké legii)
1936 – Sextánka (H - člen profesorského sboru)
1936 – Švadlenka (H - krejčí Jana Tomáše Krejčího)
1936 – Trhani (H - Ševčík vl.jm. Josef Kopecký, bratr)
1936 – Tři muži ve sněhu (H - kníratý uchazeč o místo)
1936 – Uličnice (H - četnický strážmistr)
1936 – Velbloud uchem jehly (H - mlékař)
1936 – Vzdušné torpédo 48 (Případ plukovníka Švarce) (H - člen Getteringovy bandy)
1935 – Ať žije nebožtík (H - komorník u Petra Kornela)
1935 – Cácorka (H - malíř pokojů Lojza Reban, Juliův b)
1935 – Jánošík (H - Jánošíkova družina)
1935 – Jedna z milionu (H - povaleč ve vězení)
1935 – Koho jsem včera líbal? (H - vrchní účetní Malý)
1935 – Maryša (H - četník)
1935 – Osudná chvíle (Hra náhody) (H - Gustav Kraus, milenec Mimi)
1935 – Pan otec Karafiát (H)
1935 – Pozdní láska (H - vinárník a majitel koloniálu Kubaš)
1935 – Studentská máma (H - bankéř Sůva, podvodník)
1935 – Viktorka (H - rýznburský myslivec)
1934 – Dokud máš maminku (H - konstruktér)
1934 – Grandhotel Nevada (H - Čechoameričan Hrdina, zbabělec)
1934 – Hej-Rup! (H - nezaměstnaný)
1934 – Hrdinný kapitán Korkorán (H - plavčík)
1934 – Matka Kráčmerka (H - nezaměstnaný dělník Francek)
1934 – Mazlíček (H - dozorce)
1934 – Na růžích ustláno (H - tulák zloděj)
1934 – Nezlobte dědečka (H - zahradník u Daňka)
1934 – Pán na roztrhání (H - zřízenec spacích vozů)
1934 – Polská krev (H - host v Jockey klubu)
1934 – Tři kroky od těla (H - francouzský strážník)
1934 – Za ranních červánků (H - panský biřic)
1934 – Zlatá Kateřina (H - vězeňský dozorce)
1934 – Žena, která ví co chce (H - vrátný v hotelu)
1934 – Život je pes [německá verze] (H)
1934 – Život vojenský - život veselý (H - policejní komisař)
1933 – Exekutor v kabaretu (H - herec s lahví)
1933 – Její lékař (H - šafář u Janatů Šimbera)
1933 – Jindra, hraběnka Ostrovínová (H - zahradník u Jarýnů)
1933 – Madla z cihelny (H - komorník Antonín)
1933 – Na sluneční straně (H - strážník)
1933 – Okénko (H - apač Lojza)
1933 – Perníková chaloupka (H - tatínek)
1933 – Revizor (H - hejtmanův pobočník)
1933 – Rozmary mládí (H)
1933 – Řeka (H - četník)
1933 – Sedmá velmoc (H - strážmistr pohraniční stráže)
1933 – Skřivánčí píseň (H - Don José v Carmen)
1933 – Srdce za písničku (H - pořadatel soutěže o královnu bohém)
1933 – Strýček z Ameriky (H - Toník, syn paní Kuličkové)
1933 – Svítání (H - stavitel)
1933 – Štvaní lidé (Zatykač Z - 48) (H - policejní ředitel)
1933 – Vražda v Ostrovní ulici (H - detektiv)
1933 – Záhada modrého pokoje (H - řidič Max)
1932 – Anton Špelec, ostrostřelec (H - ostrostřelec)
1932 – Funebrák (H - právník, Hnipírdův synovec)
1932 – Kantor Ideál (H - profesor)
1932 – Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa (H - Lelíčkův věřitel/anarchista s pumo)
1932 – Malostranští mušketýři (H - obsluhovatel propadla)
1932 – Peníze nebo život (H - lupič)
1932 – Pepina Rejholcová (H - detektiv adjutant Arsen Křídlo)
1932 – Písničkář (H - člen mafie)
1932 – Právo na hřích (H)
1932 – Sestra Angelika (H - strážník)
1932 – Sňatková kancelář (H - vrátný v hotelu)
1932 – Šenkýřka U divoké krásy (H - turista karbaník)
1932 – Tisíc za jednu noc (H - detektiv)
1932 – Vězeň na Bezdězi (H)
1931 – Dobrý voják Švejk (H - důstojník u karet)
1931 – Karel Havlíček Borovský (H - Havlíčkův bratr František)
1931 – Loupežník (H - dělostřelec)
1931 – Miláček pluku (H - desátník Wurm, Zp)
1931 – Obrácení Ferdyše Pištory (H - úředník)
1931 – On a jeho sestra (H - Brabcův soused)
1931 – Psohlavci (H - rytmistr hrabě z Vrtby)
1931 – Skalní ševci (H - sluha u nadporučíka Fohra)
1931 – To neznáte Hadimršku (H - prodavač/anděl ve snu/radní v Rene)
1931 – To neznáte Hadimršku [německá verze] (H - prodavač)
1930 – C.a k.polní maršálek (H - vojenský sluha Sepl)
1930 – Černé oči, proč pláčete...? (H - nadporučík Pavel Čermák)
1930 – Černý plamen (H - MUDr.Jiří Palm)
1930 – Opeřené stíny (H - Petr Leroy)
1930 – Vše pro lásku (H - městský elegán ing.Peters)
1930 – Za rodnou hroudu (H - Janův bratr Petr)
1929 – Boží mlýny (H - Záhořův starší syn Vondra)
1929 – Džungle velkoměsta (H - muž ve vinárně)
1929 – Hanba (H - sluha Jakub)
1929 – Horské volání S.O.S. (H - zpravodaj Rubík)
1929 – Chudá holka (H - architekt Robert Jánský)
1929 – Pancéřové auto (H - vůdce lupičské bandy Nick Houlton)
1929 – Pražský Monte Christo (H - Mariin snoubenec Egon Bernhard)
1929 – Svatý Václav (H - Václavův bratr Boleslav)
1929 – Ztracená závěť (H - loďař Thomas Black)
1928 – Dva pekelné dny (H)
1928 – Hřích (H - povaleč Robert Merk)
1928 – Osudné noci (H - majitel veřejného domu Plant)
1928 – Podskalák (H - Václav Dvořák)
1928 – Veterán Votruba (H - Piskáčkové syn Bedřich)
1928 – Z lásky (H - Květin otec ing.Karel Rubeš)
1928 – Životem vedla je láska (H - bankéř Petr Ledenka)
1927 – Dráteníček (H - inženýr, otec dráteníčka)
1927 – Dům ztraceného štěstí (H - lesník Karel Tarant/Ludmilin syn B)
1927 – Jejich utrpení (H - Alois Papáček)
1927 – Krásná vyzvědačka (H - ing.Jaroslav Hornof)
1927 – Květ ze Šumavy (Květ Šumavy) (H - Dánin bratr Petr Lorenc)
1927 – Milenky starého kriminálníka (H - továrník Pardon)
1927 – Nemodlenec (H - hospodářův děd)
1927 – Pražské děti (H - továrníkův syn Jiří)
1927 – Sextánka (H - gymnaziální profesor Ivan Sychrava)
1927 – Ve spárech upíra (H - ing.Novák)
1926 – Bludné duše (R)
1926 – Dar svatební noci (Lásky-vášně-zrady) (H - MUDr.Milan Jesenský)
1926 – Dobrý voják Švejk (H - detektiv Bretschneider/kuchař Jura)
1926 – Kreutzerova sonáta (H - Pozdnyšev)
1926 – Pantáta Bezoušek (H - učitel)
1926 – Příběh jednoho dne (H - Alfréd Gruliš)
1926 – Švejk na frontě (H)
1926 – Švejk v ruském zajetí (H - velitel zajateckého tábora)
1926 – Válečné tajnosti pražské (H - baronův syn Oldřich, Donthův tajem)
1926 – Velbloud uchem jehly (H - Pešta)
1925 – Do panského stavu (Matka Kráčmerka I.) (H - Pepinin milý Francek)
1925 – Hraběnka z Podskalí (H - fotograf Lambert)
1925 – Jedenácté přikázání (H - trubač ostrostřelců)
1925 – Josef Kajetán Tyl (H - Karel Havlíček Borovský)
1925 – Karel Havlíček Borovský (1848)(Dvě lásky K.H.Borovského) (H - Karel Havlíček Borovský)
1925 – Lucerna (H - Franc)
1925 – Ohnivý drak (H)
1925 – Okovy (H - Vladimírův strýc)
1925 – Otec a syn (H - mladý Kučera)
1925 – Syn hor (H - Zarenův sekretář)
1925 – Šest mušketýrů (H - strážný)
1925 – Vdavky Nanynky Kulichovy (H - kostelník)
1924 – Bílý ráj (H - četník)
1924 – Děvče z hor (H - adjunkt Ločák)
1924 – Dvojí život (H - lakýrnický pomocník Rudolf Slaba)
1924 – Chyťte ho! (Lupič nešika) (H - italský kolovrátkář/lupič/milenec)
1924 – Jindra, hraběnka Ostrovínová (H - domácí učitel PhDr.Vojtěch Lípa)
1924 – Píseň života (Poslední píseň) (H - JUDr.Karel Rieder)
1923 – Čarovné oči (H - cikán Pišta/zámecký sluha)
1923 – Tu ten kámen (Kterak láskou možno v mžiku vzplanout třeba k nebožtíku) (H)
1923 – Únos bankéře Fuxe (H - lupič)
1923 – Záhadný případ Galginův (H - Konstantinův přítel)
1922 – Drvoštěp (Zázračná léčba Dra.Jenkinse) (H - penězokaz)
1922 – Koryatovič (Začarovaný klíček karpatský) (H)
1922 – O velkou cenu (Závod o život) (H - sekretář továrny Meteor Jan Luk)
1922 – Tulákovo srdce (Osudy schovanky) (H - komorník Rudolf, R)
1922 – Ty petřínské stráně (Bludička) (H - malíř Hlaváček)
1922 – Venoušek a Stázička (H - tulák)
1921 – Cesty k výšinám (H - Olžin snoubenec bankéř Morel)
1921 – Děvče ze Stříbrné Hranice (H - Sylviin nápadník v Praze)
1921 – Kříž u potoka (H - rváč)
1921 – Nad propastí (H - notář/Ďábel)
1921 – Příchozí z temnot (H - rytíř z družiny Dražického)
1921 – Roztržené foto (H - číšník)
1920 – Červená Karkulka (H - lesník Dubský)
1920 – Plameny života (Ráj a peklo bohémy) (H - sekretář klubu umělců)
1920 – Za svobodu národa (H - horník z Těšínska)
1919 – Evin hřích (H)