Šlemrová, Růžena
1955 – Muž v povětří (H - Janurová, Čápova soudsedka)
1954 – Stříbrný vítr (H - bytná)
1952 – Anna proletářka (H - Husáková)
1952 – Dovolená s Andělem (H - rekreantka Pichlová)
1952 – Haškovy povídky ze starého mocnářství (H - kněžna Adéla)
1952 – Mladá léta (H - Frau Wetterle)
1951 – Mikoláš Aleš (H - Rendlova žena)
1950 – Posel úsvitu (H - Knoppova žena)
1948 – Hostinec "U kamenného stolu" (H - Cecílie, Dynderova manželka)
1947 – Podobizna (H - Viktorová)
1945 – Řeka čaruje (H - Aňutka, Leopoldova manželka)
1944 – Děvčica z Beskyd (H - Rozárka, Vinckova žena)
1944 – Jarní píseň (H - hraběnka Oboronská, matka Franciho)
1944 – Prstýnek (H - baronka, společnice kněžny)
1944 – Sobota (H - Richardova matka)
1943 – Čtrnáctý u stolu (H - Berseckého žena)
1942 – Přijdu hned (H - majitelka domu slečna Demourová)
1942 – Valentin Dobrotivý (H - Kahounova manželka)
1942 – Zlaté dno (H - Karvišová)
1941 – Přednosta stanice (H - Olga Pěnkavová, statkářova žena)
1941 – Rukavička (H - Klanicová, Mařenčina babička)
1941 – Tetička (H - Mařenka, Dusbabova žena)
1940 – Adam a Eva (H - majitelka penzionu Helena Trojanov)
1940 – Katakomby (H - Malvína, Kláskova manželka)
1940 – Pacientka dr. Hegla (H - matka Jaroslava)
1940 – Za tichých nocí (H - Rajského žena)
1940 – Život je krásný (H - Heroldova teta Hermína)
1939 – Dívka v modrém (H - Smrčínská)
1939 – Dvojí život (H - Kitty, žena Josefa Remeše)
1939 – Lízino štěstí (H - Sýkorová)
1939 – Mořská panna (H - kněžna Witkónská)
1939 – Nevinná (H - Klečínská, společnice paní Jarmily)
1939 – Paní Morálka kráčí městem (H - radová Štěpánková zvaná paní Morál)
1939 – Svátek věřitelů (H - bývalá Hegnerova žena)
1939 – Ženy u benzinu (H - majitelka firmy ŽUB Milada Dvořáko)
1938 – Andula vyhrála (H - Pavlova matka)
1938 – Bílá vrána (H - Lucie Boučková, choť obchodního ra)
1938 – Co se šeptá (H - klepna)
1938 – Druhé mládí (Klekání) (H - Helena Urbanová, teta Miry)
1938 – Holka nebo kluk? (H - statkářka Jindřiška Lenská)
1938 – Jarka a Věra (H - matka a manželka V.Pšeničková)
1938 – Krok do tmy (H - Filipova žena)
1938 – Manželka něco tuší (H - Křelinova žena)
1938 – Svatební cesta (H - Helenina matka)
1937 – Advokátka Věra (H - Růžena Donátová, Věřina matka)
1937 – Karel Hynek Mácha (H - měšťanka)
1937 – Lidé na kře (H - teta Máli, sestra profesora Junka)
1937 – Lízin let do nebe (Líza Irovská) (H - Sýkorova žena, Karlina matka)
1937 – Otec Kondelík a ženich Vejvara (H - Muknšnáblová)
1936 – Na tý louce zelený (H - majitelka salonu krásy Lola Paličk)
1936 – Rozkošný příběh (H - Ema Neradová, Járova matka)
1936 – Světlo jeho očí (H - Davidová)
1936 – Švadlenka (H - majitelka salonu "Yvette")
1936 – Uličnice (H - vychovatelka Věry Janákové alias K)
1936 – Velbloud uchem jehly (H - továrnice Štěpánová)
1935 – Pan otec Karafiát (H - majitelka výrobny likérů Vaňková)
1935 – Polibek ve sněhu (H - velkostatkářka paní Polanecká)
1935 – Polibek ve sněhu [německá verze] (H - hraběnka Orginska)
1935 – Pozdní láska (H - starostova žena)
1935 – Vdavky Nanynky Kulichovy (H - sousedka Knedlhansová)
1934 – Polská krev (H - Jadwiga Kwasińská)
1934 – Z bláta do louže (H - Hilda, Heroldova žena)
1934 – Zlatá Kateřina (H - Kateřina Kremličková,Samova "sestř)
1934 – Žena, která ví co chce (H - Babetta, Manonina společnice)
1933 – Jindra, hraběnka Ostrovínová (H - Jarýnová)
1933 – Na sluneční straně (H - předsedkyně výboru Dětského domova)
1932 – Anton Špelec, ostrostřelec (H - Tereza zvaná Rézi, Antonova žena)
1932 – Funebrák (H - nevěsta Anna Plicová)
1932 – Sňatková kancelář (H - Košková)
1932 – Tisíc za jednu noc (H - Matylda, Nožičkova manželka)
1931 – Muži v offsidu (H - Šmalfusová, majitelka módního salo)
1931 – Žena, která se směje (H - Playgateová)
1930 – Fidlovačka (H - hospodyně Markyta)
1930 – Tajemství lékařovo (H - Reddingova žena)
1928 – Aféra v Grandhotelu (Sto tisíc Kč odměny) (H)
1926 – Mořská panna (H - Melanie)
1922 – Mrtví žijí (Tajemný pražský doktor) (H - doňa Terezita, Beerova milenka)
1922 – Poslední polibek (H - operní pěvkyně Cleo Pucelli)
1921 – Manželé paní Mileny (Pyrrhovo vítězství)(Návrat mrtvého) (H - Milena)
1921 – Mnichovo srdce (Srdce mnichovo) (H - Marta, dcera Holého)
1921 – Nad propastí (H - Nelly Brunnerová)
1921 – Trny a květy (Žabec) (H - choť továrníka Trnky)
1920 – Dvě matky (H)
1914 – Noční děs (H - Fialová)