Kovářík, František
1970 – Velká neznámá (H - stařec)
1969 – Hřích boha (H - pánbůh)
1967 – Kinoautomat Člověk a jeho dům (H - děda)
1967 – Údolí včel (H - ovčák)
1966 – Poslední růže od Casanovy (H - sluha Matyáš)
1964 – Bláznova kronika (H - šašek)
1964 – Optimista /Místo v houfu/ (H - děda Hovorka, Zp)
1962 – Kuřata na cestách (H - děda včelař)
1962 – Neschovávejte se,když prší (H - děda-sadař)
1961 – Ďáblova past (H - pastýř ovcí)
1961 – Kde alibi nestačí (H - starý pan Menšík)
1961 – Kde řeky mají slunce (H - krajánek)
1960 – Holubice (H - starý pán)
1960 – Ledoví muži (H - řídící učitel)
1960 – Případ Lupínek (H - průvodce Šnobl)
1960 – Stopy (H - obecní posluha)
1956 – Labakan (H - rybář)
1956 – Legenda o lásce (H - Bechzad, Ferchadův otec)
1955 – Hudba z Marsu (H - soustružník Jindřich Kebort, Hanin)
1955 – Jan Žižka (H - starý nevolník)
1955 – Psohlavci (H - rychtář Kryštof Hrubý z Draženova)
1955 – Z mého života (H - vesnický učitel)
1954 – Frona (H - družstevník)
1954 – Jan Hus (H - venkovský stařík)
1954 – Muzikanti (H - učitel Eisenhut)
1952 – Divotvorný klobouk (H - vysloužilec Václav, krámský pomocn)
1952 – Nad námi svítá (H - řidič mašinky)
1952 – Pyšná princezna (H - mlynář, Zp)
1951 – Mikoláš Aleš (H - Alešův strýc Tomáš Fanfule)
1951 – Milujeme (H - děd Gavrecký)
1950 – Posel úsvitu (H - hodinář Heinrich)
1950 – Přiznání (H - děda)
1950 – V trestném území (H - správce hřiště)
1950 – Vstanou noví bojovníci (H - farář)
1950 – Zocelení (H - dělník Kolařík, Mariin otec)
1950 – Zvony z rákosu (H - Pinkava)
1948 – Bílá tma (H - pilař)
1948 – O ševci Matoušovi (H - chalupník Kykal)
1948 – Případ Z-8 (H - starý dělník)
1948 – Svědomí (H - ředitel školy)
1947 – Čapkovy povídky (H - vrah Juraj Čup, Marynin bratr)
1947 – Muzikant (H - muzikant Zábranský, Růžin otec)
1947 – Nikola Šuhaj (H - Derbak Derbačok)
1947 – Týden v tichém domě (H - trafikant Floriš Dlabač)
1946 – Hrdinové mlčí (H - vrátný SS)
1946 – Pancho se žení (H - žalářník)
1945 – Rozina sebranec (H - žebrák)
1945 – Řeka čaruje (H - ředitel Ptáček)
1944 – Jarní píseň (H - nádražní zaměstnanec Trnka)
1943 – Mlhy na Blatech (H - překupník)
1942 – Přijdu hned (H - zloděj psa)
1942 – Velká přehrada (H - děda bylinkář)
1941 – Preludium (H - pasíř v divadle Zikmund)
1940 – Artur a Leontýna (H - lichvář Fidrmuc)
1940 – Minulost Jany Kosinové (H - divadelní kritik)
1940 – Pohádka máje (H - stařík bylinkář)
1940 – Směry života (H - chalupník Černý, Antonínův otec)
1939 – Bílá jachta ve Splitu (H - detektiv)
1939 – Její hřích (H - sluha u továrníka Antonín)
1939 – Srdce v celofánu (H - chalupník)
1939 – Studujeme za školou (H - profesor Pírko)
1938 – Soud boží (H - obuvník Hejda)
1938 – Stříbrná oblaka (H - dr.Trojan, rada v.v.)
1937 – Hlídač číslo 47 (H - hrobník Zuska, Ferdův otec)
1937 – Hordubalové (H - bača Míšo)
1937 – Naši furianti (H - krejčí František Fiala)
1937 – Srdce na kolejích (Semafor) (H - hradlař František Borský)
1937 – Vyděrač (H - tajemník ředitele Merhauta Říha)
1936 – Vzdušné torpédo 48 (Případ plukovníka Švarce) (H - člen Getteringovy bandy)
1935 – Maryša (H - Lízal, Maryšin otec)
1934 – Hej-Rup! (H)
1934 – Pokušení paní Antonie (H - sluha Cyril)
1934 – Za ranních červánků (H - Hukal)
1933 – Dům na předměstí (H - spiritista Šoltys)
1933 – Záhada modrého pokoje (H - komorník Pavel)
1932 – Před maturitou (H - pacient tulák Kopřiva)
1931 – Loupežník (H - dědeček-kolovrátkář/kostelník)
1926 – Bludné duše (H - soused Skůra)
1926 – Modche a Rezi (H - Kicoler)
1926 – Román hloupého Honzy (Ředitel sklárny) (H - tulák Povondra/hráč karet na plese)
1925 – Okovy (H - lichvář)
1922 – Proč se nesměješ (Románek zapadlé uličky)(Román zapomenutého) (H - popelář)
1922 – Zlatý klíček (H - zlatník)
1921 – Neznámé matky (Mračna, jež halí štěstí) (H - Janotův přítel)
1913 – Pan profesor, nepřítel žen (H - holič)