Šváb-Malostranský, Josef
1932 – Kantor Ideál (H - profesor - katecheta)
1932 – Pepina Rejholcová (H - kupec Robinson Rákoska)
1931 – Kariéra Pavla Čamrdy (H - kněz)
1930 – Když struny lkají (H - host v hostinci)
1929 – Boží mlýny (H - farář)
1929 – Hříchy lásky (H - venkovský herec)
1929 – Chudá holka (H - zpěvák v šantánu)
1929 – Tchán Kondelík a zeť Vejvara (H - host na křtinách)
1929 – Z českých mlýnů (H - host na zásnubách)
1928 – Filosofka Mája (H - továrník Karel Čermák)
1928 – Kainovo znamení (Ve spárech hříšné ženy) (H - hostinský)
1928 – Kedlubnový kavalír (H - host na Pavlových zásnubách)
1928 – Modrý démant (H - účastník spiritistické seance)
1928 – Pramen lásky (Láska kvete v každém věku) (H - továrník Emanuel Bumbrlíček)
1928 – Veterán Votruba (H - veterán)
1927 – Kašpárek kouzelníkem (Divotvorný lék) (H)
1927 – Krásná vyzvědačka (H - ministr zdravotnictví)
1927 – Provaz z oběšence (Klecianovy milenky) (Náměsíčníci) (H - obecní policajt Strachota/bába)
1926 – Dobrý voják Švejk (H - manžel Wendlerové)
1926 – Falešná kočička (Když si žena umíní) (H - účastník průvodu Vltavanů)
1926 – Irča v hnízdečku (H - biskup)
1926 – Lásky Kačenky Strnadové (H - uzenář)
1926 – Loupežníci na Chlumu (H - hospodský)
1926 – Pantáta Bezoušek (H - farář)
1926 – Příběh jednoho dne (H - host ve vinárně)
1926 – Radioamatéři (H - domácí Broukal)
1926 – Řina (Tři lásky Řiny Sezimové) (H - knížecí sluha)
1925 – Lucerna (H - farář)
1925 – Parnasie (H - starý komorník Jan)
1925 – Vdavky Nanynky Kulichovy (H - farář)
1925 – Vyznavači slunce (Poslední vlkodlak) (H - konšel)
1924 – Píseň života (Poslední píseň) (H - komorník u Zalužanského)
1923 – Buď připraven (H - zahradník Valášek)
1923 – Tu ten kámen (Kterak láskou možno v mžiku vzplanout třeba k nebožtíku) (H - sýrař)
1923 – Únos bankéře Fuxe (H - strážník)
1923 – Záhadný případ Galginův (H - starý sluha Tomáš)
1923 – Závěť podivínova (H)
1922 – Adam a Eva (H - starší pán)
1922 – Dejte se omladit (H - Jeremiáš Máček)
1922 – Drvoštěp (Zázračná léčba Dra.Jenkinse) (H - sluha Sam)
1922 – Jejich svatební noc (Jarka a Věra) (H - posluha)
1922 – Komptoiristka (H)
1922 – Láska slečny Věry (H - četnický strážmistr)
1922 – Likérová princeznička (H - Dublínův přítel Hrášek)
1922 – Mrtví žijí (Tajemný pražský doktor) (H - notář JUDr. Rulík)
1922 – Prodaná nevěsta (H - Mícha)
1921 – Cikáni (H - host na zámku)
1921 – Irčin románek II. (Irča v pensionátu) (H - biskup)
1921 – Košile šťastného člověka (H - lékař)
1921 – Kříž u potoka (H - bohatý sedlák)
1921 – Manželé paní Mileny (Pyrrhovo vítězství)(Návrat mrtvého) (H - kapelník carské opery)
1921 – Otrávené světlo (H - sluha Jan)
1921 – Příchozí z temnot (H - starý sluha Jan)
1921 – Roztržené foto (H - sluha/vrátný v hotelu)
1921 – Živé mrtvoly (H - profesor Florian Pátek, PuN, R)
1920 – Nikyho velebné dobrodružství (H - starosta)
1920 – Setřelé písmo (Tajemství staré knihy) (H - profesor a člen muzea)
1920 – Zpěv zlata (Vetřelec) (H - sluha)
1919 – Byl první máj (Byl první máj, byl lásky čas) (H - starý záletník)
1919 – Rabbi Löw (H)
1918 – Čertisko (H - továrník Blažek)
1918 – Princezna z chalupy (H)
1918 – Sen frátera Ondřeje (H - mnich Ondřej)
1917 – Polykarp aprovisuje (H - sluha)
1916 – Zlaté srdéčko (H - sluha Franc, PuN, S)
1913 – Pět smyslů člověka (Prefatýn a jeho láska) (H - Prefatýn, PuN, R)
1898 – Dostaveníčko ve mlýnici (Švábovo zmařené dostaveníčko) (H - starý záletník, S)
1898 – Smích a pláč (Pláč a smích) (Tvář Švába-Malostranského) (H, PuN)
1898 – Výstavní párkař a lepič plakátů (H - párkař, PuN)