Telefon  (Phone, The)
R: Václav Táborský V: KF Praha/Dokumentární film, 1964 VV: Zdeněk NovákVladimír Hrubeš N: Jiří Sýkora S: Václav Táborský K: Jan Špáta Hu: Ferdinand Havlík St: Ludvík Pavlíček Zv: Benjamin AstrugBrunclík Bohumír /zvukové efekty/ H: Jan Libíček (tlustý pán), Jan Přeučil (mladík) Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů © Národní filmový archiv 
 
   Mladík se chystá opustit telefonní budku, ale jen do chvíle než si všimne, že v dešti přichází další zájemce o volání. Začne předstírat dlouhý hovor, listuje v telefonním seznamu a bůhví odkud vytahuje velké množství mincí... Tlustý pán nejprve odevzdaně čeká, ale pak ho mladíkova zlomyslnost rozzlobí a zatluče dveře do budky zkříženými prkny. Za nějakou dobu přijde pán k budce s kyticí a naaranžuje ji do rukou kostlivce, ve kterého se mladík změnil.
   A young man is just about to leave the phone booth, but only until he notices that, in the pouring rain, there is another person approaching the booth, wanting to make a phone call. The youngster begins to pretend to hang on the line for long. He leafs through the phone book and God knows from where produces a handful of coins... The newcomer, a fat man, first waits patiently, but then gets angry at the young man's maliciousness and nails the door of the booth with two crossed planks. After some time, he returns to the booth with a bouquet, arranging it in the hands of the skeleton of the young man.