Soukromá vichřice  (Private Gale)
R: Hynek Bočan V: Filmové studio Barrandov, 1967 Sk: Šebor - Bor Dr: Radovan Kalina VV: Josef Císař N: novela Soukromá vichřice S: Vladimír PáralVěra KalábováHynek Bočan TS: Hynek Bočan PR: Josef Krameš AR: Karel BrchelDagmar Zelenková K: Jan Němeček DK: Karel Hejsek AK: Pavel Nečesal Hu: Jiří Šust; archivní – Bedřich Smetana: převzatá Prodaná nevěsta (Proč bychom se netěšili), Jaromír Vomáčka: píseň Lékořice, Jaromír Vejvoda: píseň Škoda lásky, píseň Dobrú noc, má milá, dobrú noc Nahr: FISYO Dir: Štěpán Koníček T: Vratislav Blažek Zp: Václav NeckářJosef SomrPavel Landovský Arch: Oldřich Bosák Kost: Olga DimitrovováMiloslava SkořepováFrantišek Kauler Ma: Miloslav KoubekAlena Hejdánková St: Zdeněk Stehlík Zv: Emil Poledník H: Daniela Kolářová (Bohunka Augustová), Pavel Landovský (Standa Kocián, Bohunčin snoubenec), Josef Somr (Áda Vinš, Standův nadřízený), Míla Myslíková (Joža, Vinšova žena), Josef Chvalina (Joska Nejtr, Ádův podřízený), Eva Geislerová (Ida, Nejtrova žena), Evelyna Steimarová (Inka, Bohunčina spolubydlící), Soňa Šimberová (Standova matka), Adolf Minský (Standův otec), Hana Kreihanslová (sekretářka), Jaroslav Satoranský (Miran, Inčin snoubenec), Vladimír Ptáček (hostinský na venkově), Věra Kalendová (vrátná), Jaroslav Radimecký (vrátný), Josef Elsner (zedník), Václav Kotva (bezpečák), Václav Lohniský (opilec v hospodě), Jan Cmíral (vrchní v kavárně), Ivan Vyskočil (Idin mladík), Štěpánka Řeháková (host v čínské restauraci), Jiří Sýkora (vrchní v intelektuálské kavárně), Jiří Menzel (on sám, host čínské restaurace), Jiřina Bohdalová (ona sama, host čínské restaurace), Václav Neckář (on sám, host čínské restaurace), Jan Diviš (muž podobný Vinšovi), Marie Hübschová (žena podobná Jože), Ivan Kraus (vrchní), Zdeněk Kutil (opilec před hospodou), Zdena Stružková (prodavačka), Josef Vondráček (milenec), Vladimír Páral (brýlatý muž v hospodě), Luděk Sobota (voják na ulici) Spol: Hana NývltováMiloslava VojnováMarta StrangmüllerováBohumil Nový Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 22.12.1967 
 
   Život zaměstnanců ústecké chemičky se odvíjí v zaběhnutých stereotypech. Áda Vinš dostává po desetiletém manželství od své Joži každou neděli kuře a každou sobotu sex. Neděli doplní kanasta s manželi Nejtrovými. Ádův podřízený, třicetiletý provozář Standa, dře denně po práci na přestavbě domku. Každou sobotu se na svobodárně pomiluje se svojí Bohunkou a v neděli je na stavbě. Jako vejce vejci se podobají i dny pracovní. Mění se jen roční období. Jednu jarní sobotu je všechno jinak. Áda čeká u auta na Jožu, která nakupuje. Nudí se, a osloví proto hezkou Bohunku. Dívka přijme jeho nabídku na výlet do přírody. Ve srovnání s přízemním Standou má zkušený Áda romantické řeči i chování a Bohunka jeho "kouzlu" podlehne. Milenci se nastěhují do chaty, kterou Ádovi půjčil Joska Nejtr. Sám Joska situaci využije k utěšování osamělé Joži. Nešťastný Standa vymýšlí různé pasti a triky, kterými by zničil svůdce své Bohunky. Jenomže vztah Ády a Bohunky spěje k zániku sám o sobě. Na chatě je vlhko a zima a dívka vaří denně jediné co umí - guláš z buřtů. Áda je rád, když si jí Standa z chaty odvede. Za čas je vše ve starých kolejích. Joža dostala na usmířenou zlatý náramek. Standa s Bohunkou, teď už manželé, přijímají návštěvu jiné mladé dvojice, aby si zahráli kanastu.
   The lives of the employees of an Ústí nad Labem chemical plant proceed on well-worn tracks. After ten years of marriage, Áda Vinš gets chicken every Sunday and sex every Saturday from his wife Joža. Every Sunday they also play canasta with Mr and Mrs Nejtr. Áda's subordinate, the thirty-year old foreman Standa, sweats away renovating a little house every day after work. Every Saturday he makes love with his Bohunka and on Sunday he is back building. The working days are all alike too, and the only things that change are the seasons. But one Spring Saturday everything is different. Áda waits by the car for Joža, who is shopping. He is bored and so starts chatting with the pretty Bohunka. The girl accepts his invitation to take her on a trip to the country. Compared with the prosaic Standa, the experienced Áda can offer romantic speeches and manners and Bohunka succumbs to his "charms". The lovers move into a log cabin that Joska Nejtr has lent Áda. Joska himself exploits the situation to comfort the deserted Joža. The unhappy Standa thinks up various traps and tricks to destroy the seducer of his Bohunka, but the affair between Áda and Bohunka is falling apart by itself. The cottage is damp and cold and every day the girl cooks the only dish she knows - goulash with sausages. Áda is glad when Standa takes her away from the cabin. After a while everything is back on its old tramlines. Joža has been given a gold bracelet as a peace-offering. Standa and Bohunka, now married, welcome a visit from another young couple who wants to play canasta.