Prosím nebudit  (Please Do Not Disturb)
R: Josef Mach V: Filmové studio Barrandov, 1962 Sk: Šmída - Fikar Dr: Václav Nývlt VV: František Sandr N: Oldřich DaněkFrantišek Daniel S: Oldřich DaněkFrantišek DanielJosef Mach TS: Josef Mach PR: Tomáš Kulík AR: Mojmír TicháčekLilian Havlíčková K: Jan Roth DK: Bohumil HábaMiloš Petrolín AK: Jiří MacákMiroslav Mašek Hu: Ludvík Podéšť; archivní – Ludvík Podéšť: píseň Má láska je jed, Ludvík Podéšť: píseň Kočka a myš, Bedřich Nikodem: píseň Mám malý stan, píseň Koupím si kánoe, Ludvík Podéšť: píseň S láskou je kříž Nahr: FISYO Dir: František Belfín T: Vratislav BlažekZdeněk Borovec Zp: Jana HlaváčováKarel ŠtědrýWaldemar MatuškaGustav BromJarmila Veselá Arch: Jaroslav Krška Výtv: Vladimír Dvořák Kost: Libuše HozováJaroslav HolubIda Šmídková Ma: Josef MannRůžena RichterováPetr Hovorka St: Miroslav Hájek Zv: Jiří PavlíkBrunclík Bohumír /zvukové efekty/ Tr: Vladimír DvořákJan RothLudvík Malý H: Jana Hlaváčová (prodavačka Helena Nováková), Jozef Adamovič (Pepík Cajthaml, Helenčin chlapec), Richter Karel [dab] (hlas Pepíka), Vladimír Brabec (asistent právnické fakulty Jiří Sy), Lubomír Lipský (vedoucí květinářství Karel Sirůček), Milena Dvorská (Věra, Sylabova přítelkyně), Božena Obrová (Zdena Pínová, Helenina kolegyně), Jaroslav Vojta (řidič nákladního auta), Petr Mach (Vojta Vališ), Gustav Nezval (Petr Parléř), Ivo Niederle (příslušník SNB), Václav Švec (vědec), Alois Dvorský (vědec), Karel Kocourek (vědec), Jiří Valenta (tajemník ředitelky ve snu), Jan Pixa (Pixa Jan, on sám), Arnošt Faltýnek (železničář), Anna Jírová (dívka na loďce), Věra Křesadlová (dívka na loďce), Helena Dubová (dívka na loďce), Zdeněk Skalický (divák na fotbalu), Josef Příhoda (divák na fotbalu), Josef Steigl (divák na fotbalu), Rudolf Princ (divák na fotbalu), Magdalena Rachlíková (dívka v brýlích), Jiří Janoušek (mladík), Miloslav Janovský (lékař), Eva Schoberová (Jarmila), Bedřich Ulrych (příslušník SNB), J. Nekudová (nevěsta), T. Mackowski (fotbalista), František Růžička (fotbalista), J. Dočkal (fotbalista), J. Hildebrand (fotbalista), Josef Vojta (fotbalista), Jan Lála (fotbalista) Spol: Vladimíra KopeckáJitka ŠulcováJiří Kotlář Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 17.05.1963 © Národní filmový archiv 
 
   Dvacetiletá Helena je prodavačkou v květinářství a chodí s Pepíkem Cajthamlem. Dívka není se svým "obyčejným" životem spokojena a často utíká do světa své bohaté fantazie. Jen těžko se v sobotním ránu loučí se snem, ve kterém byla kosmonautkou. Při cestě do práce potká souseda - elegantního asistenta právnické fakulty Sylabu, který jí nabídne odpolední výlet svým autem na Berounku. Helena se v duchu okamžitě vidí jako jeho partnerka na pláži. Vzápětí se stává obdivovanou zpěvačkou s platinovými vlasy. Do práce přijde opět pozdě, ale vedoucí Sirůček jí odpustí a zve ji na výlet svým motocyklem. Helena se zasní a vedle svého plešatícího nadřízeného je v představách vzornou hospodyňkou a matkou čtyřčat. Po práci na ni čeká Pepík se vstupenkami na fotbalové utkání. Návštěva stadionu končí hádkou. Helena nasedne do auta k Sylabovi a odjede s ním na výlet. U chaty se setkají se Sylabovou přítelkyní a Helena ze svého okouzlení rychle vystřízliví. Osamělá se vrací domů do Prahy. Stýská se jí po Pepíkovi. Ten svou dívku zná, a když jí zavolá z budky před domem, Helena vyběhne a padne mu do náruče.
   Twenty-year old Helena is a salesgirl at a florist's and is dating Pepík Cajthaml. The girl is unhappy with her "ordinary" existence and often escapes into a fantasy world of her own. On Saturday morning, she can't bear to part with her dream of being a cosmonaut. On her way to work, she meets the elegant Sylaba, her neighbour who is an assistant at the Law Faculty. He offers to take her for an afternoon trip to the river Berounka in his car. In her imagination, Helena can immediately see herself at his side on the beach. A moment later she is a famous singer with platinum blond hair. She is late for work again but manager Sirůček forgives her and offers her a ride on his motorbike. Helena daydreams again, envisaging herself next to her balding superior as a perfect housewife and mother of quadruplets. Pepík waits for her after work with tickets for a football match. The couple's visit to the stadium ends with a quarrel. Helena gets into Sylaba's car and goes off with him to the country. At the cottage, they meet Sylaba's girlfriend and Helena quickly sobers up from her dreams. She returns to Prague on her own. She misses Pepík. Pepík knows his girlfriend well and when he calls her from the phone booth outside her house, Helena runs out and falls into his arms.