Pan Tau přichází  (Mr Tau Arrives)
R: Jindřich Polák V: Filmové studio Barrandov/Československá televize Praha II. program/Westdeutscher Rundfunk Köln am Rhein/Neue Thalia Film Wien, 1970 Sk: Hofman Ota Dr: Marcela Pittermannová VV: Gustav Rohan N: Ota HofmanJindřich Polák S: Ota HofmanJindřich Polák TS: Ota HofmanJindřich Polák PR: Vladimír Zelenka AR: Vilém KijonkaPavla Marková K: Jaroslav TuzarMalík Vladimír /loutková část/ DK: Miloš Petrolín AK: Jiří Knotek Hu: Jiří MalásekJiří BažantVlastimil Hála; archivní – Wolfgang Amadeus Mozart: převzatá Figarova svatba, píseň Milí páni zákazníci Nahr: FISYO, Orchestr Karla Vlacha Dir: František Belfín Zp: František Filipovskýsbor Arch: Jiří HlupýMiroslav Hrachovec Výtv: Látal Stanislav /loutková část/ Kost: Jan KropáčekRůžena BulíčkováJarmila Benešová Ma: Vladimír PetřinaRůžena PlašilováFrantišek Příhoda St: Josef Dobřichovský Zv: Jaromír Svoboda H: Otto Šimánek (pan Tau), Josef Filip (Emil), Jiří Sovák (tatínek), Slávka Budínová (maminka), Josef Beyvl (dědeček), Blanka Krátká (Renáta, Emilova sestra), František Filipovský (vedoucí salonu pro psy), Lubomír Lipský (muž chytající psy), Vyčítal Jan (2) (vlasatý kluk), Vladimír Horka (kluk), Josef Vytasil (kluk-cvalík), Dagmar Jelínková (holka s mašlí), Jana Skřivánková (holčička), Jana Čižinská (tanečnice-zaměstnankyně salonu), Marta Fialová (tanečnice-zaměstnankyně salonu), Elena Lindauerová (tanečnice-zaměstnankyně salonu), Dana Sikorová (tanečnice-zaměstnankyně salonu), Bobina Staňková (tanečnice-zaměstnankyně salonu), Táňa Zavřelová (tanečnice-zaměstnankyně salonu), Karel Klement (tanečník-krejčí) Spol: Růžena HejskováZorka Chrastinová Stp: 026.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 19.03.1971 
 
   Štíhlý usměvavý pán, oblečený v žaketu s květinou v klopě a s buřinkou na hlavě, letí v červené raketě označené Tau-01 nekonečným vesmírem. Dětský pláč ho přiláká na Zemi. Po přistání na dětském hřišti v Praze najde malou holčičku, která dostala nové sáňky, ale nemůže si je užít, protože sníh už skoro roztál. Za pomoci své buřinky navrší pan Tau ze zbylého sněhu hromadu a v ní tunel, do kterého pozve holčičku i další děti z okolí. Na konci tunelu jsou zasněžené hory, kde si všichni bohatě užijí sáňkování. Pak se děti vrátí stejnou cestou domů a s nimi přiběhne z hor i přítulný pes, který našel ztracenou rukavici kluka Emila. Pan Tau zajde ze zvědavosti se psem i dalším hafanem, který se k nim připojil, do psího salonu. Tam ovšem noví návštěvníci způsobí zmatek. Alarm přivolá pána z vězení pro zvířata a ten si oba psy odveze. Pan Tau naskočí ovšem na stupátko jeho auta a poté, co zmate hlídače, osvobodí nejen nové vězně, ale i všechna ostatní zvířátka. Voříška dá pan Tau na balkon bytu, ve kterém bydlí s rodiči, dědečkem a sestrou malý Emil.
   The slim gentleman with a smile on his face, dressed in a cutaway with a flower in his lapel and wearing a bowler on his head, flies in a red rocket marked Tau-01 through the infinite universe. The cry of a child attracts him to the Earth. Upon his landing on a children's playground in Prague, he finds a little girl who has received a new sledge but cannot enjoy it since most of the snow has already melted. With the help of his magic bowler, Mr Tau makes a pile of the remaining snow and in it, a tunnel into which he invites both the girl and the other children from the neighbourhood. Arriving at the end of the tunnel, the children find themselves in mountains covered with snow, where everybody can enjoy sledge-riding lavishly. At the end of the day, the children return home through the same tunnel and with them runs also a snuggling dog who found a glove the boy Emil lost. Mr Tau, out of curiosity, visits the dog beauty salon with the snuggling dog and yet another one who had joined them on the way. There, however, the new visitors cause great confusion. The alarm brings over a man from the animal prison who takes the two dogs away. But Mr Tau jumps on the footboard of his car and after confusing the guard, he frees not only the new prisoners but also all the other animals. The mongrel is put by Mr Tau on the balcony of the flat where little Emil lives with his parents, grandfather and sister.