Pan Tau jde do školy  (Mr Tau Goes to School)
R: Jindřich Polák V: Filmové studio Barrandov/Československá televize Praha II. program/Westdeutscher Rundfunk Köln am Rhein/Neue Thalia Film Wien, 1969 Sk: Švabík - Hofman Dr: Marcela Pittermannová VV: Gustav Rohan N: Ota HofmanJindřich Polák S: Jindřich PolákOta Hofman TS: Ota HofmanJindřich Polák PR: Vladimír Zelenka AR: Marta KřesinováVilém KijonkaPavla Marková K: Jaroslav TuzarMalík Vladimír /loutková část/Malík Vladimír /loutková část/ DK: Miloš Petrolín AK: Jiří Knotek Hu: Jiří MalásekJiří BažantVlastimil Hála; archivnípíseň Nahr: FISYO, Orchestr Karla Vlacha Dir: František Belfín Zp: Vokální soubor Jiřího Linhy Arch: Jiří HlupýMiroslav Hrachovec Výtv: Procházková Stanislava /lout.č./ Kost: Jan KropáčekRůžena BulíčkováJarmila Benešová Ma: Vladimír PetřinaRůžena PlašilováFrantišek Příhoda St: Josef Dobřichovský Zv: Jaromír Svoboda H: Otto Šimánek (pan Tau), Josef Filip (Emil), Václav Štekl (třídní učitel), Vladimír Hlavatý (ředitel školy), Miroslav Homola (inspektor), Karel Hábl (učitel-sportovec), Ilona Kubásková (domovnice), Robert Krásný (kluk), Josef Vytasil (kluk-cvalík) Chor: Bedřich Füsseger Spol: Zorka ChrastinováRůžena HejskováHelena Lehovcová Stp: 037.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 30.04.1971 
 
   Žák Emil ve škole exceluje. Nikdo netuší, že mu pomáhá loutka pana Tau, která za něho řeší úkoly. I při tělocviku Emil jediný vyšplhá na laně až ke stropu. Loutka mu však vypadla a učitel ji zabavuje do konce školního roku. Do zásuvky už se nevešla, a tak ji odnese domů. Učitel je malý tlustý a plešatý milovník kaktusů. Pan Tau ho chce učinit šťastným a začne mu plnit přání. Přímo do jeho malého bytu mu přičaruje nový automobil. Učiteli také vyrostou na hlavě vlasy. Jeden z kaktusů také obroste, ale to jen proto, že ho učitel omylem zalil prostředkem na povzbuzení růstu vlasů. I ředitel školy je milovník kaktusů a nadšený učitel ho pozve k sobě. Překážející auto nedovolí otevřít dveře bytu, učitel návštěvníka nemůže vpustit a vymluví se na nemoc. Raději si jde lehnout a doufá, že ráno bude všechno jako dřív a že všechno byl jen sen.
   The pupil Emil excels at school. No one knows that he is helped by the puppet of Mr Tau who solves everything for him, including homework. Even during the lesson of physical training, Emil is the only one in the class able to climb up to the ceiling on a rope. The puppet, however, falls out of his pocket during the climb and the teacher confiscates it till the end of the school year. The puppet, however, doesn't fit into drawer thus he takes it home. The teacher is a short, bald man and a cactus enthusiast. Mr Tau wants to make him happy and begins to fulfil his wishes. First, he conjures up a new car right in the midst of his flat. Moreover, new hair begins to grow on the teacher's head. One of the cactuses gets enveloped, too, but that is just because the teacher, by mistake, watered it with his hair-growth tonic. The schoolmaster is a cactus lover, too, and the teacher invites him for a visit. The car, however, is in the way and the teacher cannot let the visitor in, using an illness as an excuse. He rather goes to bed, hoping that everything will return to the beaten path in the morning and that it all was just a dream.