Máte doma lva?  (Do You Keep a Lion at Home?)
R: Pavel Hobl V: Filmové studio Barrandov, 1963 Sk: Švabík - Procházka VV: Josef Císař N: Sheila Ochová S: Sheila OchováBohumil SobotkaPavel Hobl TS: Pavel Hobl PR: František Matoušek AR: Jaroslav TomsMarta Marková K: Jiří Vojta DK: Ivan Wurm AK: Bohumil Rath Hu: Wiliam Bukový; archivní – Bedřich Smetana: převzatá Libuše (úvodní motiv), Wiliam Bukovýpíseň Nahr: FISYO Dir: Štěpán Koníček T: Bohumil Sobotka Zp: Karel GottLukasová Arch: Bohumil Pokorný Výtv: Jan Brychta Kost: Jan BrychtaMiloslava SkořepováMarie Řehořová Ma: František MalecJiří BudínKarel Holek St: Miroslav Hájek Zv: Adolf NacházelBrunclík Bohumír /zvukové efekty/Jedlička Antonín /zvukové efekty/ H: Ladislav Očenášek (Pepík), Josef Filip (Honzík), Olga Machoninová (holčička s okarínou), Miloš Preininger (tatínek), Dagmar Kofroňová (maminka), František Löring (muž s deštníkem), Korbelář Otomar [dab] (hlas muže s deštníkem), Jan Brychta (malíř Jan Brychta), Arnošt Faltýnek (hlídač muzea), Jiří Valenta (zřízenec Čedoku), Evelyna Juhanová (víla), Mirko Musil (vodník), Raoul Schránil (ďábel), Gabriela Bártlová-Buddeusová (Bílá paní), Vendelín Šedivý (příslušník VB na křižovatce), Karel Vavřík (lepič plakátů), Marie Rosůlková (drbna na ulici), Ela Šilarová (drbna na ulici), Karel Krautgartner (dirigent), Pavel Hobl (ženich), Marcela Sedláčková (turistka), Josef Steigl (turista), Jaroslav Orlický (rytíř Bezhlavák), Jaroslav Zrotal (generál), Jindřich Mikulec (artista), Marian Cingroš (hudebník), Jaroslav Dudek (hudebník), Jiří Wolf (hudebník), Jan Janeček (hudebník), Vladimír Šolc (hudebník), Eduard Šidla (hudebník), Janda František (2) (hudebník), Luděk Šereda (hudebník), Zdeněk Jareš (hudebník) Spol: J. MikolášováJitka ŠulcováAnna KřemenováJindřich Goetz Stp: 072.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 15.05.1964 © Národní filmový archiv 
 
   Honzík a Pepík se před školkou dozvědí, že pro infekční nemoc odpadá plánovaný výlet. Chlapci jsou zklamaní, ale pak se s chutí vypraví do města. Na křižovatce převezmou od pana Esenbé řízení dopravy, na nábřeží se seznámí s malířem, který jim daruje pouzdro s barvami. Uleknou se obrovského hafana Broka, ale ten je pozve na návštěvu do muzea. Zde jim vycpaný medvěd dá kolečkové brusle a na nich pak projedou muzeem, pronásledováni hlídačem. U muzejní rampy jim kouzelná holčička prozradí za kousek čokolády, jak se dostanou do Kouzelné země. Tam s Brokem osvobodí zakleté hudebníky a zúčastní se sjezdu strašidel. Potom hoši získají autíčko, s nímž vítězí na automobilových závodech. Kousek od školy se s autíčkem rozloučí. Čeká na ně tatínek a odvede je k mamince. A doma mohou zas pořádat hon na vymyšleného lva.
   Honzík and Pepík learn upon their arrival in front of the kindergarten that the school trip has been cancelled due to an epidemic. The two boys are disappointed but they keenly set off to the city. At the crossroads, they take over conducting the traffic from Mr Policeman, while at the river embankment, they make friends with a painter who gives them a case of paints. They are frightened by a large dog named Brok but he invites them to visit a museum. The stuffed bear there gives them roller skates on which they ride through the building, pursued by the museum guard. By the museum ramp, a magic little girl reveals how to get to the Magic Land in exchange for a slice of chocolate. There, the two boys and Brok free enchanted musicians and take part in a ghost convention. Then the boys get a little car and win car races with it. Close to the kindergarten, they say farewell to the car - they are expected by their father, who takes them to mummy. And at home, they can play again and organize a hunt for an imaginary lion.