Jak Sammy o kalhoty přišel  (How Sammy Lost His Trousers)
R: Radúz Činčera V: KF Praha/Dokumentární film/Schmid Productions München, 1966 Dr: Václav Borovička VV: Jiří Fabián N: Vladimír Kabelík S: Vladimír KabelíkRadúz ČinčeraRudolf Kallus K: Svatopluk Malý Hu: archivní /Koníček Štěpán/ St: Marie Čulíková Zv: Benjamin Astrug H: šimpanz Sammy (host), Hlinomaz Josef [dab] (hlas hosta-šimpanze), Jean Hoppe (hostitel), Libíček Jan [dab] (hlas hostitele) Stp: 008.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů 
 
   Slavnostně prostřený stůl s dortem naznačuje, že je očekáván důležitý host. Hostitel radostně vítá šimpanze Sammyho, který má dnes svátek. Oslavenec dostane náramkové hodinky, oběd a dort. Přesto, že má ze všeho radost, nemůže se už Sammy dočkat partie karet. Hostitel jeho naléhání ustoupí a karty si s ním zahraje. Šimpanz Sammy ale nemá stále dost, takže hostitele napadne řešení. Začnou hrát o věci, které mají u sebe a pak o oblečení. Sammy neustále prohrává, a tak přijde o hodinky a postupně i o většinu oblečení. Nakonec se naštve a uteče.
   A festively laid table crowned with a cake suggests that a distinguished guest is expected. The host cheerfully welcomes the chimpanzee Sammy, who is to celebrate his name day today. The gifts for the honoured "person" are a wristwatch, a lunch and the cake. Although Sammy is pleased by all that he can hardly wait for a game of cards. Upon his insistence, the host agrees and plays cards with him. The chimpanzee Sammy, however, never has enough and the host figures out what to do - they begin to play for things which they have with themselves, and then for their clothing. Sammy has bad luck, and thus loses his watch and, gradually, also most of his clothing. At the end, he gets angry and runs away in fury.