Jak jsem byl oholen  (How I Was Shaved)
R: Vladimír Kabelík V: KF Praha/Dokumentární film, 1966 VV: Jiří FabiánHana Suchánková N: Vladimír Kabelík S: Rudolf Kallus K: Zdeněk Šibrava Hu: archivní /Koníček Štěpán/; archivní – Georges Bizet: převzatá Carmen St: Marie Čulíková Zv: Benjamin Astrug Akom: Rudolf Kallus kom: Vlastimil Brodský H: Jaroslav Horelslon Bimbo (slon Bimbo) Stp: 007.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů 
 
   Klaunovi se nelíbí, když se jeho přítel chlubí tím, co všechno naučil slona Bimba. Vsadí se proto s kamarádem, že se nechá od kohokoliv oholit, když on na sebe nechá lehnout slona a nic se mu nestane. Bimbo je velmi šikovný a opravdu při tomto náročném cvičení svému krotiteli neublíží. Klaun s hrůzou zjistí, že tím, kdo ho bude holit, je právě Bimbo. Slon se ohání holící štětkou a klauna pěkně namydlí. Pak popadne velikou břitvu, nabrousí si ji a vyděšeného klauna opravdu oholí. Na závěr ho zlije spoustou kolínské vody. Klaun dostane ponaučení: není dobré podceňovat cvičeného slona a ještě se hloupě sázet.
   A clown dislikes his friend boasting how many things he had taught the elephant Bimbo. He therefore makes a bet with a friend - anybody can shave his face if he himself lets an elephant lay down on him and does not get hurt. Bimbo is deft and indeed does not hurt his trainer during the demanding exercise. The clown finds to his horror that the one who is to shave his face is the very Bimbo. The elephant swings with the shaving brush and thoroughly lathers the clown. Then grasps a big razor, sharpens it and indeed shaves the scared clown. To end up with, he drenches him with a decent splash of eau-de-Cologne. The clown gets the moral: it is no good to underestimate a trained elephant and moreover make silly bets.